Odpre glavni meni

Davisov pokal 1999 je bil oseminosemdeseti teniški turnir Davisov pokal.

Vsebina

IzidiUredi

Svetovna skupinaUredi

Sodelujoče reprezentance
  Avstralija   Belgija   Brazilija   Češka
  Francija   Nemčija   Združeno kraljestvo   Italija
  Nizozemska   Rusija   Slovaška   Španija
  Švedska   Švica   30   Zimbabve
  Prvi krog
2.-4. april
Četrtfinale
16.-18. julij
Polfinale
24.-26. september
Finale
3.-5. december
                                     
Trollhättan, Švedska (dvorana)
S    Švedska 2  
Moskva, Rusija (dvorana pesek)
   Slovaška 3  
     Slovaška 2  
Frankfurt, Nemčija (dvorana)
  S    Rusija 3  
   Nemčija 2
Brisbane, Avstralija (trava)
S    Rusija 3  
  S    Rusija 1  
Birmingham, Anglija (dvorana trda pod.)
  S    Avstralija 4  
S    ZDA 3  
Chestnut Hill, MA, USA (trda pod.)
   Združeno kraljestvo 2  
  S    ZDA 1
Harare, Zimbabve (dvorana trda pod.)
  S    Avstralija 4  
S    Avstralija 4
Nice, Francija (dvorana pesek)
   Zimbabve 1  
  S    Avstralija 3
Nîmes, Francija (dvorana pesek)
  S    Francija 2
   Nizozemska 1  
Pau, Francija (dvorana)
S    Francija 4  
  S    Francija 3
Lleida, Španija (pesek)
     Brazilija 2  
   Brazilija 3
Pau, Francija (dvorana)
S    Španija 2  
  S    Francija 4
Ghent, Belgija (dvorana pesek)
     Belgija 1  
   Belgija 3  
Bruselj, Belgija (pesek)
S    Češka 2  
     Belgija 3
Neuchâtel, Švica (dvorana)
     Švica 2  
   Švica 3
S    Italija 2  

FinaleUredi

  Francija 2 3 Avstralija  
Acropolis Exhibition Hall, Nice, Francija
3 December - 5 December 1999
pesek (dvorana)
1 2 3 4 5
1  
 
Sebastien Grosjean
Mark Philippoussis
4
6
2
6
4
6
     
2  
 
Cedric Pioline
Lleyton Hewitt
7
67
7
66
7
5
     
3  
 
Olivier Delaitre / Nicolas Massú
Todd Woodbridge / Fabrice Santoro
6
2
5
7
2
6
2
6
   
4  
 
Cedric Pioline
Mark Philippoussis
3
6
7
5
1
6
2
6
   
5  
 
Sebastien Grosjean
Lleyton Hewitt
6
4
6
3
       

Boj za obstanekUredi

Datum: 24. september - 26. september

Prizorišče Zmagovalec Rezultat Poraženec
Pörtschach, Avstrija (pesek)   Avstrija 3-2   Švedska
Harare, Zimbabve (dvorana trda pod.)   Zimbabve 4-1   Čile
Tashkent, Uzbekistan (dvorana trda pod.)   Češka 5-0   Uzbekistan
Guayaquil, Ekvador (pesek)   Nizozemska 3-2   Ekvador
Hamilton, Nova Zelandija (dvorana trda pod.)   Španija 5-0   Nova Zelandija
Sassari, Italija (pesek)   Italija 3-2   Finska
Birmingham, Anglija (dvorana trda pod.)   Združeno kraljestvo 4-1   Južna Afrika
Bukarešta, Romunija (pesek)   Nemčija 4-1   Romunija

Ameriški delUredi

Skupina IUredi

Sodelujoče reprezentance
  Argentina   Bahami   20   Čile
  Kolumbija   Ekvador   Venezuela

Skupina IIUredi

Sodelujoče reprezentance
  Kostarika   Kuba   Dominikanska republika   Haiti
  Mehika   Paragvaj   Peru   Urugvaj

Skupina IIIUredi

Sodelujoče reprezentance
  Antigva in Barbuda   Bolivija   Salvador   Gvatemala
  Honduras   Jamajka  
Nizozemski Antili
  Panama

Skupina IVUredi

Sodelujoče reprezentance
  Barbados   Bermudi
Vzhodni Karibi
  Portoriko
  Saint Lucia   Trinidad in Tobago   Ameriški Deviški otoki

Azijski in Oceanijski delUredi

Skupina IUredi

Sodelujoče reprezentance
  Ljudska republika Kitajska   Indija   Japonska   Libanon
  Nova Zelandija   Pakistan   Južna Koreja   Uzbekistan

Skupina IIUredi

Sodelujoče reprezentance
  Tajvan   Indonezija   Iran   Kazahstan
  Filipini   Katar   Šrilanka   Tajska

Skupina IIIUredi

Sodelujoče reprezentance
  Bahrajn   Bangladeš   Hong Kong   Malezija
 
Pacifiška Oceanija
  Saudova Arabija   Sirija   Tadžikistan

Skupina IVUredi

Sodelujoče reprezentance
  Brunej   Fidži   Irak   Jordanija
  Kuvajt   Oman   Singapur   Združeni arabski emirati

Evropski in Afriški delUredi

Skupina IUredi

Sodelujoče reprezentance
  Avstrija   Belorusija   Hrvaška
  Finska   Izrael   Portugalska
  Romunija   Južna Afrika   Ukrajina

Skupina IIUredi

Sodelujoče reprezentance
  Bolgarija   Slonokoščena obala   Danska   Grčija
  Madžarska   Irska   Latvija   Makedonija
  Maroko   Norveška   Poljska   Senegal
  Slovenija   Togo   Turčija   Jugoslavija

Skupina IIIUredi

Prizorišče AUredi
Sodelujoče reprezentance
  Alžirija   Benin   Bosna in Hercegovina   Egipt
  Gana   Luksemburg   Nigerija   Tunizija
Prizorišče BUredi
Sodelujoče reprezentance
  Armenija   Estonija   Gruzija   Kenija
  Litva   Moldavija   Monako   Zambija

Skupina IVUredi

Prizorišče AUredi
Sodelujoče reprezentance
  Ciper   Etiopija   Islandija
  Malta   Sudan
Prizorišče BUredi
Sodelujoče reprezentance
  Azerbajdžan   Bocvana   Madagaskar
  San Marino   Uganda