Davisov pokal 2001

Davisov pokal 2001 je bil devetdeseti teniški turnir Davisov pokal.

IzidiUredi

Svetovna skupinaUredi

Sodelujoče reprezentance
  Avstralija   Avstrija   Brazilija   Belgija
  Češka   Francija   Nemčija   Združeno kraljestvo
  Italija   Nizozemska   Rusija   Slovaška
  Španija   Švica   30   Zimbabve
  Prvi krog
9.-11. februar
Četrtfinale
6.-8. april
Polfinale
21.-23. september
Finale
30. november-2. december
                                     
Perth, Avstralija (trava)
S    Avstralija 4  
Florianópolis, Brazilija (pesek)
   Ekvador 1  
  S    Avstralija 3  
Rio de Janeiro, Brazilija (pesek)
  S    Brazilija 1  
S    Brazilija 4
Sydney, Avstralija (trda pod.)
   Maroko 1  
  S    Avstralija 4  
Helsingborg, Švedska (dvorana)
  S    Švedska 1  
S    Švedska 3  
Malmö, Švedska (dvorana trda pod.)
   Češka 2  
  S    Švedska 4
Bratislava, Slovaška (dvorana trda pod.)
  S    Rusija 1  
S    Rusija 3
Melbourne, Avstralija (trava)
   Slovaška 2  
  S    Avstralija 2
Ghent, Belgija (dvorana pesek)
  S    Francija 3
   Belgija 0  
Neuchâtel, Švica (dvorana)
S    Francija 5  
  S    Francija 3
Basel, Švica (dvorana trda pod.)
     Švica 2  
   Švica 3
Rotterdam, Nizozemska (dvorana)
S    ZDA 2  
  S    Francija 3
Braunschweig, Nemčija (dvorana)
     Nizozemska 2  
   Romunija 2  
's-Hertogenbosch, Nizozemska (dvorana)
S    Nemčija 3  
  S    Nemčija 1
Eindhoven, Nizozemska (dvorana)
     Nizozemska 4  
   Nizozemska 4
S    Španija 1  

FinaleUredi

  Avstralija 2 3 Francija  
Rod Laver Arena, Melbourne, Avstralija
30. november - 2. december 2001
trava
1 2 3 4 5
1  
 
Lleyton Hewitt
Nicolas Escudé
6
4
3
6
6
3
3
6
4
6
 
2  
 
Patrick Rafter
Sébastien Grosjean
6
3
7
66
7
5
     
3  
 
Lleyton Hewitt / Patrick Rafter
Cédric Pioline / Fabrice Santoro
6
2
3
6
65
7
1
6
   
4  
 
Lleyton Hewitt
Sébastien Grosjean
6
3
6
2
6
3
     
5  
 
Wayne Arthurs
Nicolas Escudé
63
7
7
65
3
6
3
6
   

Boj za obstanekUredi

Datum: 21.-23. september

Prizorišče Zmagovalec Rezultat Poraženec
Córdoba, Argentina (pesek)   Argentina 5-0   Belorusija
Liège, Belgija (dvorana)   Maroko 3-2   Belgija
Prostějov, Češka (dvorana)   Češka 3-2   Romunija
Guayaquil, Ekvador (pesek)   Združeno kraljestvo 4-1   Ekvador
Rim, Italija (pesek)   Hrvaška 3-2   Italija
Prešov, Slovaška (dvorana)   Slovaška 3-2   Čile
Albacete, Španija (pesek)   Španija 4-0   Uzbekistan
Winston-Salem, NC, ZDA (dvorana trda pod.)   ZDA 4-1   Indija

Ameriški delUredi

Skupina IUredi

Sodelujoče reprezentance
  Argentina   Bahami   20
  Čile   Mehika   Peru

Skupina IIUredi

Sodelujoče reprezentance
  Kolumbija   Kostarika   Dominikanska republika   Gvatemala
 
Nizozemski Antili
  Paragvaj   Urugvaj   Venezuela

Skupina IIIUredi

Sodelujoče reprezentance
  Bermudi   Bolivija   Kuba   Salvador
  Honduras   Jamajka   Portoriko   Trinidad in Tobago

Skupina IVUredi

Sodelujoče reprezentance
  Antigva in Barbuda   Barbados
Vzhodni Karibi
  Haiti
  Panama   Saint Lucia   Ameriški Deviški otoki

Azijski in Oceanijski delUredi

Skupina IUredi

Sodelujoče reprezentance
  Ljudska republika Kitajska   Indija   Indonezija   Japonska
  Nova Zelandija   Južna Koreja   Tajska   Uzbekistan

Skupina IIUredi

Sodelujoče reprezentance
  Tajvan   Hong Kong   Iran   Kuvajt
  Libanon   Malezija   Pakistan   Sirija

Skupina IIIUredi

Sodelujoče reprezentance
  Bahrajn   Kazahstan   Filipini   Katar
  Saudova Arabija   Singapur   Šrilanka   Tadžikistan

Skupina IVUredi

Sodelujoče reprezentance
  Bangladeš   Brunej   Fidži   Irak
  Jordanija   Oman  
Pacifiška Oceanija
  Združeni arabski emirati

Evropski in Afriški delUredi

Skupina IUredi

Sodelujoče reprezentance
  Avstrija   Belorusija   Hrvaška   Finska
  Združeno kraljestvo   Italija   Portugalska   Slovenija
  Ukrajina   Zimbabve

Skupina IIUredi

Sodelujoče reprezentance
  Armenija   Slonokoščena obala   Danska   Estonija
  Grčija   Madžarska   Irska   Izrael
  Luksemburg   Moldavija   Monako   Norveška
  Poljska   Južna Afrika   Turčija   Jugoslavija

Skupina IIIUredi

Prizorišče IUredi
Sodelujoče reprezentance
  Bocvana   Gruzija   Gana   Islandija
  Kenija   Latvija   Litva   Madagaskar
Prizorišče IIUredi
Sodelujoče reprezentance
  Bosna in Hercegovina   Bolgarija   Egipt   Severna Makedonija
  Mauritius   Namibija   Togo

Skupina IVUredi

Prizorišče AUredi
Sodelujoče reprezentance
  Alžirija   Azerbajdžan   Benin   Burkina Faso
  Ciper   Gabon   Lesoto   Ruanda
  San Marino   Sudan   Tunizija   Uganda
Prizorišče IIUredi
Sodelujoče reprezentance
  Andora   Angola   Džibuti
  Etiopija   Libija   Mali
  Malta   Senegal   Zambija