Svetovni pokal v smučarskih skokih

Svetovni pokal v smučarskih skokih je najvišji rang tekmovanja v smučarskih skokih in katerega del je tudi svetovni pokal v smučarskih poletih, ki se pod okriljem Mednarodne smučarske organizacije organizira že od sezone 1979/80. Ustanovitelj in pobudnik uvedbe svetovnega pokala v skokih je bil nekdanji norveški smučarski skakalec in funkcionar Torbjørn Yggeseth, znan tudi po uvedbi nesmiselnega pravila 191 metrov in zaviranju razvoja smučarskih poletov. Za ženske svetovni pokal poteka od sezone 2011/12 naprej. Sezona se tradicionalno začne meseca novembra v finskem Kuusamu, konča pa se v marcu na letalnici v Planici. Zmagovalec tekmovanja na koncu sezone prejme veliki kristalni globus in mali kristalni globus za smučarske polete.

TočkovanjeUredi

Na tekmo se neposredno uvrstijo skakalci, ki v svetovnem pokalu zasedajo mesta med prvih 10. Ostali se morajo na vsako tekmo kvalificirati, najboljših 40 v kvalifikacijah nastopi na tekmi. Nato v 2. seriji nastopi 30 najboljših, ti pa glede na rezultate dobijo določeno število točk. Na tekmah za svetovni pokal v poletih nastopa vsega skupaj samo 40 tekmovalcev. V ekipnih tekmah prejme točke samo 8 ekip. Točke v mešanih ekipah se delijo polovično glede na podeljene točke v moških ekipah in oboje se šteje v seštevek za pokal narodov.

PosamičnoUredi

Sezone 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
1979/801992/93 25 20 15 12 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 se ni točkovalo
1993/94–trenutno 100 80 60 50 45 40 36 32 29 26 24 22 20 18 16 15 14 13 12 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1

MešanoUredi

Sezone 1 2 3 4 5 6 7 8
2012/132013/14 200 175 150 125 100 75 50 25
še velja

Ekipno moškiUredi

Sezone 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
1991/921992/93 60 50 40 30 20 15 14 13 12 11 10 9 8
1993/941999/00 200 160 120 100 90 80 se ni točkovalo
2000/01–trenutno 400 350 300 250 200 150 100 50 se ne točkuje

Moški seštevkiUredi

SkupnoUredi

Sezona Zmagovalec Drugi Tretji
1979/80 Avstrija Hubert Neuper Avstrija Armin Kogler Poljska Stanisław Bobak
1980/81 Avstrija Armin Kogler Norveška Roger Ruud Kanada Horst Bulau
1981/82 Avstrija Armin Kogler Avstrija Hubert Neuper Kanada Horst Bulau
1982/83 Finska Matti Nykänen Kanada Horst Bulau Avstrija Armin Kogler
1983/84 Vzhodna Nemčija Jens Weißflog Finska Matti Nykänen Češkoslovaška Pavel Ploc
1984/85 Finska Matti Nykänen Avstrija Andreas Felder Avstrija Ernst Vettori
1985/86 Finska Matti Nykänen Avstrija Ernst Vettori Avstrija Andreas Felder
1986/87 Norveška Vegard Opaas Avstrija Ernst Vettori Avstrija Andreas Felder
1987/88 Finska Matti Nykänen Češkoslovaška Pavel Ploc Socialistična federativna republika Jugoslavija Primož Ulaga
1988/89 Švedska Jan Boklöv Vzhodna Nemčija Jens Weißflog Zahodna Nemčija Dieter Thoma
1989/90 Finska Ari-Pekka Nikkola Avstrija Ernst Vettori Avstrija Andreas Felder
1990/91 Avstrija Andreas Felder Švica Stephan Zünd Nemčija Dieter Thoma
1991/92 Finska Toni Nieminen Avstrija Werner Rathmayr Avstrija Andreas Felder
1992/93 Avstrija Andreas Goldberger Češka Jaroslav Sakala Japonska Noriaki Kasai
1993/94 Norveška Espen Bredesen Nemčija Jens Weißflog Avstrija Andreas Goldberger
1994/95 Avstrija Andreas Goldberger Italija Roberto Cecon Finska Janne Ahonen
1995/96 Avstrija Andreas Goldberger Finska Ari-Pekka Nikkola Finska Janne Ahonen
1996/97 Slovenija Primož Peterka Nemčija Dieter Thoma Japonska Kazujoši Funaki
1997/98 Slovenija Primož Peterka Japonska Kazujoši Funaki Avstrija Andreas Widhölzl
1998/99 Nemčija Martin Schmitt Finska Janne Ahonen Japonska Noriaki Kasai
1999/00 Nemčija Martin Schmitt Avstrija Andreas Widhölzl Finska Janne Ahonen
2000/01 Poljska Adam Małysz Nemčija Martin Schmitt Finska Risto Jussilainen
2001/02 Poljska Adam Małysz Nemčija Sven Hannawald Finska Matti Hautamäki
2002/03 Poljska Adam Małysz Nemčija Sven Hannawald Avstrija Andreas Widhölzl
2003/04 Finska Janne Ahonen Norveška Roar Ljøkelsøy Norveška Bjørn Einar Romøren
2004/05 Finska Janne Ahonen Norveška Roar Ljøkelsøy Finska Matti Hautamäki
2005/06 Češka Jakub Janda Finska Janne Ahonen Švica Andreas Küttel
2006/07 Poljska Adam Małysz Norveška Anders Jacobsen Švica Simon Ammann
2007/08 Avstrija Thomas Morgenstern Avstrija Gregor Schlierenzauer Finska Janne Ahonen
2008/09 Avstrija Gregor Schlierenzauer Švica Simon Ammann Avstrija Wolfgang Loitzl
2009/10 Švica Simon Ammann Avstrija Gregor Schlierenzauer Avstrija Thomas Morgenstern
2010/11 Avstrija Thomas Morgenstern Švica Simon Ammann Poljska Adam Małysz
2011/12 Norveška Anders Bardal Avstrija Gregor Schlierenzauer Avstrija Andreas Kofler
2012/13 Avstrija Gregor Schlierenzauer Norveška Anders Bardal Poljska Kamil Stoch
2013/14 Poljska Kamil Stoch Slovenija Peter Prevc Nemčija Severin Freund
2014/15 Nemčija Severin Freund Slovenija Peter Prevc Avstrija Stefan Kraft
2015/16 Slovenija Peter Prevc Nemčija Severin Freund Norveška Kenneth Gangnes
2016/17 Avstrija Stefan Kraft Poljska Kamil Stoch Norveška Daniel-André Tande
2017/18 Poljska Kamil Stoch Nemčija Richard Freitag Norveška Daniel-André Tande
2018/19 Japonska Rjoju Kobajaši Avstrija Stefan Kraft Poljska Kamil Stoch
2019/20 Avstrija Stefan Kraft Nemčija Karl Geiger Japonska Rjoju Kobajaši
2020/21 Norveška Halvor Egner Granerud Nemčija Markus Eisenbichler Poljska Kamil Stoch

Pokal narodovUredi

Sezona Zmagovalec Drugi Tretji
1979/80 Zastava Avstrije Avstrija Zastava Norveške Norveška Zastava Japonske Japonska
1980/81 Zastava Avstrije Avstrija Zastava Norveške Norveška Flag of Finland.svg Finska
1981/82 Zastava Avstrije Avstrija Zastava Norveške Norveška Flag of Finland.svg Finska
1982/83 Zastava Norveške Norveška Flag of Finland.svg Finska Zastava Avstrije Avstrija
1983/84 Flag of Finland.svg Finska Vzhodna Nemčija Vzhodna Nemčija Zastava Češkoslovaške Češkoslovaška
1984/85 Flag of Finland.svg Finska Zastava Avstrije Avstrija Zastava Norveške Norveška
1985/86 Zastava Avstrije Avstrija Flag of Finland.svg Finska Zastava Norveške Norveška
1986/87 Zastava Norveške Norveška Flag of Finland.svg Finska Zastava Avstrije Avstrija
1987/88 Flag of Finland.svg Finska Zastava Češkoslovaške Češkoslovaška Zastava Norveške Norveška
1988/89 Zastava Norveške Norveška Flag of Finland.svg Finska Zastava Avstrije Avstrija
1989/90 Zastava Avstrije Avstrija Zastava Češkoslovaške Češkoslovaška Flag of Finland.svg Finska
1990/91 Zastava Avstrije Avstrija  Nemčija Flag of Finland.svg Finska
1991/92 Zastava Avstrije Avstrija Flag of Finland.svg Finska Zastava Češkoslovaške Češkoslovaška
1992/93 Zastava Avstrije Avstrija Zastava Japonske Japonska Zastava Norveške Norveška
1993/94 Zastava Norveške Norveška Zastava Japonske Japonska Zastava Avstrije Avstrija
1994/95 Flag of Finland.svg Finska Zastava Avstrije Avstrija Zastava Japonske Japonska
1995/96 Flag of Finland.svg Finska Zastava Japonske Japonska Zastava Avstrije Avstrija
1996/97 Zastava Japonske Japonska Zastava Norveške Norveška Flag of Finland.svg Finska
1997/98 Zastava Japonske Japonska Zastava Avstrije Avstrija  Nemčija
1998/99 Zastava Japonske Japonska  Nemčija Zastava Avstrije Avstrija
1999/00 Flag of Finland.svg Finska Zastava Avstrije Avstrija  Nemčija
2000/01 Flag of Finland.svg Finska Zastava Avstrije Avstrija  Nemčija
2001/02  Nemčija Zastava Avstrije Avstrija Flag of Finland.svg Finska
2002/03 Zastava Avstrije Avstrija Flag of Finland.svg Finska Zastava Norveške Norveška
2003/04 Zastava Norveške Norveška Flag of Finland.svg Finska Zastava Avstrije Avstrija
2004/05 Zastava Avstrije Avstrija Flag of Finland.svg Finska Zastava Norveške Norveška
2005/06 Zastava Avstrije Avstrija Zastava Norveške Norveška Flag of Finland.svg Finska
2006/07 Zastava Avstrije Avstrija Zastava Norveške Norveška Zastava Švice Švica
2007/08 Zastava Avstrije Avstrija Zastava Norveške Norveška Flag of Finland.svg Finska
2008/09 Zastava Avstrije Avstrija Flag of Finland.svg Finska Zastava Norveške Norveška
2009/10 Zastava Avstrije Avstrija Zastava Norveške Norveška  Nemčija
2010/11 Zastava Avstrije Avstrija Zastava Norveške Norveška Zastava Poljske Poljska
2011/12 Zastava Avstrije Avstrija Zastava Norveške Norveška  Nemčija
2012/13 Zastava Norveške Norveška Zastava Avstrije Avstrija  Nemčija
2013/14 Zastava Avstrije Avstrija  Nemčija Zastava Slovenije Slovenija
2014/15  Nemčija Zastava Norveške Norveška Zastava Avstrije Avstrija
2015/16 Zastava Norveške Norveška Zastava Slovenije Slovenija  Nemčija
2016/17 Zastava Poljske Poljska Zastava Avstrije Avstrija Zastava Norveške Norveška
2017/18 Zastava Norveške Norveška  Nemčija Zastava Poljske Poljska
2018/19 Zastava Poljske Poljska  Nemčija Zastava Japonske Japonska
2019/20  Nemčija Zastava Avstrije Avstrija Zastava Norveške Norveška
2020/21 Zastava Norveške Norveška Zastava Poljske Poljska  Nemčija

PoletiUredi

Sezona Zmagovalec Drugi Tretji
1990/91 Švica Stephan Zünd Avstrija Stefan Horngacher Nemčija Ralf Gebstedt
1991/92 Avstrija Werner Rathmayr Avstrija Andreas Goldberger Avstrija Andreas Felder
1992/93 Češka Jaroslav Sakala Francija Didier Mollard Avstrija Andreas Goldberger
1993/94 Češka Jaroslav Sakala Norveška Espen Bredesen Italija Roberto Cecon
1994/95 Avstrija Andreas Goldberger Japonska Takanobu Okabe Italija Roberto Cecon
1995/96 Avstrija Andreas Goldberger Finska Janne Ahonen Nemčija Christof Duffner
1996/97 Slovenija Primož Peterka Japonska Takanobu Okabe Japonska Kazujoši Funaki
1997/98 Nemčija Sven Hannawald Japonska Kazujoši Funaki Avstrija Andreas Widhölzl
Slovenija Primož Peterka
1998/99 Nemčija Martin Schmitt Japonska Noriaki Kasai Japonska Hideharu Mijahira
1999/00 Nemčija Sven Hannawald Finska Janne Ahonen Norveška Tommy Ingebrigtsen
2000/01 Nemčija Martin Schmitt Poljska Adam Malysz Finska Risto Jussilainen
2008/09 Avstrija Gregor Schlierenzauer Finska Harri Olli Švica Simon Ammann
2009/10 Slovenija Robert Kranjec Avstrija Gregor Schlierenzauer Švica Simon Ammann
2010/11 Avstrija Gregor Schlierenzauer Avstrija Martin Koch Avstrija Thomas Morgenstern
2011/12 Slovenija Robert Kranjec Avstrija Martin Koch Švica Simon Ammann
2012/13 Avstrija Gregor Schlierenzauer Slovenija Robert Kranjec Norveška Andreas Stjernen
2013/14 Slovenija Peter Prevc Japonska Noriaki Kasai Avstrija Gregor Schlierenzauer
2014/15 Slovenija Peter Prevc Nemčija Severin Freund Slovenija Jurij Tepeš
2015/16 Slovenija Peter Prevc Slovenija Robert Kranjec Norveška Johann André Forfang
2016/17 Avstrija Stefan Kraft Nemčija Andreas Wellinger Poljska Kamil Stoch
2017/18 Norveška Andreas Stjernen Poljska Kamil Stoch Norveška Robert Johansson
2018/19 Japonska Rjoju Kobajaši Nemčija Markus Eisenbichler Poljska Piotr Żyła
2019/20 Avstrija Stefan Kraft Slovenija Timi Zajc Poljska Piotr Żyła
2020/21 Nemčija Karl Geiger Japonska Rjoju Kobajaši Nemčija Markus Eisenbichler

SkokiUredi

Sezona Zmagovalec Drugi Tretji
1995/96 Finska Ari-Pekka Nikkola Avstrija Andreas Goldberger Japonska Masahiko Harada
1996/97 Nemčija Dieter Thoma Slovenija Primož Peterka Japonska Hiroja Saito
1997/98 Slovenija Primož Peterka Japonska Masahiko Harada Avstrija Andreas Widhölzl
1998/99 Finska Janne Ahonen Nemčija Martin Schmitt Japonska Kazujoši Funaki
1999/00 Nemčija Martin Schmitt Avstrija Andreas Widhölzl Finska Janne Ahonen

*mali kristalni globus za skoke samo na velikih in srednjih skakalnicah.

TurnejeUredi

Poleg najbolj prestižne Novoletne turneje so tu še druge turneje, ki so bile ali so del svetovnega pokala:

K.O.P. Mednarodni teden smučarskih poletovUredi

Sezona Zmagovalec Drugi Tretji
1980 Norveška Per Bergerud Poljska Stanisław Bobak Češkoslovaška Ján Tánczos
1981 Avstrija Alois Lipburger Avstrija Andreas Felder Združene države Amerike John Broman
1982 Avstrija Hubert Neuper Finska Matti Nykänen Avstrija Andreas Felder
1983 Finska Matti Nykänen Češkoslovaška Pavel Ploc Kanada Horst Bulau
1984 Finska Matti Nykänen Češkoslovaška Pavel Ploc Vzhodna Nemčija Jens Weißflog
1985 Norveška Ole Gunnar Fidjestøl Socialistična federativna republika Jugoslavija Miran Tepeš Češkoslovaška Jiří Parma
Norveška Trond Jøran Pedersen
Poljska Tadeusz Fijas
1986 Avstrija Andreas Felder Finska Matti Nykänen Avstrija Ernst Vettori
1987 Avstrija Andreas Felder Norveška Ole Gunnar Fidjestøl Socialistična federativna republika Jugoslavija Miran Tepeš
1989 Norveška Ole Gunnar Fidjestøl Združene države Amerike Mike Holland Švedska Jan Boklöv

Nordijska turnejaUredi

Sezona Zmagovalec Drugi Tretji
1997 Japonska Kazuyoshi Funaki Norveška Kristian Brenden Avstrija Andreas Widhölzl
1998 Avstrija Andreas Widhölzl Nemčija Sven Hannawald Japonska Hiroya Saito
1999 Japonska Noriaki Kasai Japonska Kazuyoshi Funaki Nemčija Sven Hannawald
2000 Nemčija Sven Hannawald Finska Janne Ahonen Finska Ville Kantee
2001 Poljska Adam Małysz Avstrija Andreas Goldberger Nemčija Martin Schmitt
2002 Finska Matti Hautamäki Poljska Adam Małysz Nemčija Martin Schmitt
2003 Poljska Adam Małysz Finska Matti Hautamäki Finska Tami Kiuru
2004 Norveška Roar Ljøkelsøy Norveška Bjørn Einar Romøren Švica Simon Ammann
2005 Finska Matti Hautamäki Norveška Roar Ljøkelsøy Nemčija Michael Uhrmann
2006 Avstrija Thomas Morgenstern Švica Andreas Küttel Finska Janne Happonen
2007 Poljska Adam Małysz Avstrija Andreas Kofler Švica Simon Ammann
2008 Avstrija Gregor Schlierenzauer Norveška Tom Hilde Finska Janne Happonen
2009 Avstrija Gregor Schlierenzauer Finska Harri Olli Švica Simon Ammann
2010 Švica Simon Ammann Poljska Adam Małysz Avstrija Thomas Morgenstern

Raw AirUredi

Sezona Zmagovalec Drugi Tretji
2017 Avstrija Stefan Kraft Poljska Kamil Stoch Nemčija Andreas Wellinger
2018 Poljska Kamil Stoch Norveška Robert Johansson Norveška Andreas Stjernen

Planica7Uredi

Sezona Zmagovalec Drugi Tretji
2018 Poljska Kamil Stoch Norveška Johann André Forfang Norveška Robert Johansson

Švicarska turnejaUredi

Sezona Zmagovalec Drugi Tretji
1980 Norveška Roger Ruud Norveška Johan Sætre Švica Hansjörg Sumi
1981 Avstrija Armin Kogler Avstrija Hubert Neuper Norveška Johan Sætre
1982 Italija Massimo Rigoni Vzhodna Nemčija Klaus Ostwald Zahodna Nemčija Andreas Bauer
1983 Norveška Per Bergerud Finska Pentti Kokkonen Finska Jari Puikkonen
1985 Vzhodna Nemčija Jens Weißflog Avstrija Ernst Vettori Norveška Per Bergerud
1986 Norveška Rolf Åge Berg Finska Matti Nykänen Vzhodna Nemčija Ulf Findeisen
1988 Finska Matti Nykänen Socialistična federativna republika Jugoslavija Miran Tepeš Avstrija Ernst Vettori
1990 Češkoslovaška František Jež Avstrija Heinz Kuttin Finska Ari-Pekka Nikkola
1992 Avstrija Andreas Felder Avstrija Werner Rathmayr Švica Stephan Zünd

Češka turnejaUredi

Sezona Zmagovalec Drugi Tretji
1981 Norveška Roger Ruud Avstrija Armin Kogler Avstrija Hans Wallner
1983 Vzhodna Nemčija Klaus Ostwald Finska Markku Pusenius Češkoslovaška Pavel Ploc
1984 Vzhodna Nemčija Jens Weißflog Češkoslovaška Jiří Parma Vzhodna Nemčija Holger Freitag
1986 Finska Matti Nykänen Avstrija Ernst Vettori Češkoslovaška Jiří Parma
1989 Norveška Jon Inge Kjørum Češkoslovaška Pavel Ploc Češkoslovaška Ladislav Dluhoš
1990 Avstrija Werner Haim Češkoslovaška Ladislav Dluhoš Avstrija Ernst Vettori
1994 Norveška Espen Bredesen Češka Jaroslav Sakala Norveška Lasse Ottesen

FIS Team TourUredi

Sezona Zmagovalka Druga Tretja
2009 Zastava Norveške Norveška Zastava Avstrije Avstrija Flag of Finland.svg Finska
2010 Zastava Avstrije Avstrija Zastava Norveške Norveška  Nemčija
2011 Zastava Avstrije Avstrija Zastava Norveške Norveška  Nemčija
2012 Zastava Avstrije Avstrija Zastava Norveške Norveška Zastava Slovenije Slovenija
2013 Zastava Norveške Norveška Zastava Slovenije Slovenija Zastava Avstrije Avstrija

Ženski seštevkiUredi

SkupnoUredi

Sezona Zmagovalka Druga Tretja
2011/12 Združene države Amerike Sarah Hendrickson Avstrija Daniela Iraschko Japonska Sara Takanaši
2012/13 Japonska Sara Takanaši Združene države Amerike Sarah Hendrickson Francija Coline Mattel
2013/14 Japonska Sara Takanaši Nemčija Carina Vogt Japonska Juki Itō
2014/15 Avstrija Daniela Iraschko-Stolz Japonska Sara Takanaši Nemčija Carina Vogt
2015/16 Japonska Sara Takanaši Avstrija Daniela Iraschko-Stolz Slovenija Maja Vtič
2016/17 Japonska Sara Takanaši Japonska Juki Itō Norveška Maren Lundby
2017/18 Norveška Maren Lundby Nemčija Katharina Althaus Japonska Sara Takanaši
2018/19 Norveška Maren Lundby Nemčija Katharina Althaus Nemčija Juliane Seyfarth
2019/20 Norveška Maren Lundby Avstrija Chiara Hölzl Avstrija Eva Pinkelnig
2020/21 Slovenija Nika Križnar Japonska Sara Takanaši Avstrija Marita Kramer

Pokal narodovUredi

Sezona Zmagovalka Druga Tretja
2011/12 Flag of the United States.svg ZDA  Nemčija Zastava Japonske Japonska
2012/13 Flag of the United States.svg ZDA Zastava Slovenije Slovenija Zastava Japonske Japonska
2013/14 Zastava Japonske Japonska  Nemčija Zastava Slovenije Slovenija
2014/15 Zastava Avstrije Avstrija Zastava Japonske Japonska  Nemčija
2015/16 Zastava Avstrije Avstrija Zastava Japonske Japonska Zastava Slovenije Slovenija
2016/17 Zastava Japonske Japonska  Nemčija Zastava Slovenije Slovenija
2017/18  Nemčija Zastava Japonske Japonska Zastava Norveške Norveška
2018/19  Nemčija Zastava Norveške Norveška Zastava Avstrije Avstrija
2019/20 Zastava Avstrije Avstrija Zastava Norveške Norveška Zastava Japonske Japonska
2020/21 Zastava Avstrije Avstrija Zastava Slovenije Slovenija Zastava Norveške Norveška

NasloviUredi

SkupnoUredi

Uvr. 1 2 3
1 Finska Matti Nykänen 4 1 0
2 Poljska Adam Małysz 4 0 1
3 Avstrija Andreas Goldberger 3 0 1
4 Avstrija Gregor Schlierenzauer 2 3 0
5 Finska Janne Ahonen 2 2 4
6 Avstrija Armin Kogler 2 1 1
Poljska Kamil Stoch 2 1 1
8 Nemčija Martin Schmitt 2 1 0
9 Avstrija Thomas Morgenstern 2 0 1
10 Slovenija Primož Peterka 2 0 0
11 Švica Simon Ammann 1 2 1
12 Vzhodna Nemčija/Nemčija Jens Weißflog 1 2 0
Slovenija Peter Prevc 1 2 0
14 Avstrija Andreas Felder 1 1 4
15 Nemčija Severin Freund 1 1 1
16 Avstrija Hubert Neuper 1 1 0
Finska Ari-Pekka Nikkola 1 1 0
Norveška Anders Bardal 1 1 0
19 Avstrija Stefan Kraft 1 0 1
20 Norveška Espen Bredesen 1 0 0
Švedska Jan Boklöv 1 0 0
Finska Toni Nieminen 1 0 0
Norveška Vegard Opaas 1 0 0
Češka Jakub Janda 1 0 0
Avstrija Stefan Kraft 1 0 0

PoletiUredi

Uvr. 1 2 3
1 Avstrija Gregor Schlierenzauer 3 1 1
2 Slovenija Peter Prevc 3 0 0
3 Slovenija Robert Kranjec 2 2 0
4 Avstrija Andreas Goldberger 2 1 1
5 Češka Jaroslav Sakala 2 0 0
Nemčija Sven Hannawald 2 0 0
Nemčija Martin Schmitt 2 0 0
8 Slovenija Primož Peterka 1 0 1
9 Avstrija Werner Rathmayr 1 0 0
Švica Stephan Zünd 1 0 0
Avstrija Stefan Kraft 1 0 0
Norveška Andreas Stjernen 1 0 0

SkokiUredi

Uvr. 1 2 3
1 Slovenija Primož Peterka 1 1 0
Nemčija Martin Schmitt 1 1 0
3 Finska Janne Ahonen 1 0 1
4 Finska Ari-Pekka Nikkola 1 0 0
Nemčija Dieter Thoma 1 0 0

Moška statistikaUredi

  aktivni

ZmageUredi

Do 25. marca 2018

Uvr. Zmage
1 Avstrija Gregor Schlierenzauer 53
2 Finska Matti Nykänen 46
3 Poljska Adam Małysz 39
4 Finska Janne Ahonen 36
5 Vzhodna Nemčija/Nemčija Jens Weißflog (20/13) 33
6 Poljska Kamil Stoch 31
7 Nemčija Martin Schmitt 28
8 Avstrija Andreas Felder 25
9 Avstrija Thomas Morgenstern 23
Švica Simon Ammann 23
11 Nemčija Severin Freund 22
Slovenija Peter Prevc 22
13 Avstrija Andreas Goldberger 20
14 Nemčija Sven Hannawald 18
Avstrija Andreas Widhölzl 18
16 Japonska Noriaki Kasai 17
17 Finska Matti Hautamäki 16
18 Japonska Kazuyoshi Funaki 15
Slovenija Primož Peterka 15
Avstrija Ernst Vettori 15
21 Kanada Horst Bulau 13
Japonska Rjoju Kobajaši 13
Avstrija Armin Kogler 13
23 Zahodna Nemčija/Nemčija Dieter Thoma (5/7) 12
Avstrija Andreas Kofler 12
Avstrija Stefan Kraft 12
26 Norveška Roar Ljøkelsøy 11
27 Češkoslovaška Pavel Ploc 10
Norveška Anders Jacobsen 10
29 Japonska Masahiko Harada 9
Finska Toni Nieminen 9
Finska Ari-Pekka Nikkola 9
Norveška Roger Ruud 9
Socialistična federativna republika Jugoslavija Primož Ulaga 9
34 Nemčija Richard Freitag 8
Norveška Espen Bredesen 8
Avstrija Hubert Neuper 8
Avstrija Martin Höllwarth 8
Norveška Bjørn Einar Romøren 8
39 Norveška Vegard Opaas 7
Norveška Anders Bardal 7
Slovenija Robert Kranjec 7

StopničkeUredi

Do 25. marca 2018

Uvr. Stopničke
1 Finska Janne Ahonen 108
2 Poljska Adam Małysz 92
3 Avstrija Gregor Schlierenzauer 88
4 Švica Simon Ammann 79
5 Finska Matti Nykänen 76
Avstrija Thomas Morgenstern 76
7 Vzhodna Nemčija/Nemčija Jens Weißflog (42/31) 73
8 Avstrija Andreas Goldberger 63
Japonska Noriaki Kasai 63
10 Poljska Kamil Stoch 57
11 Avstrija Ernst Vettori 54
12 Nemčija Severin Freund 53
13 Nemčija Martin Schmitt 52
Slovenija Peter Prevc 52
15 Avstrija Andreas Felder 51
16 Avstrija Andreas Widhölzl 49
17 Avstrija Stefan Kraft 44
18 Finska Ari-Pekka Nikkola 42
19 Nemčija Sven Hannawald 40

V desetericiUredi

Do 25. marca 2018

Uvr. Top 10
1 Finska Janne Ahonen 248
2 Japonska Noriaki Kasai 212
3 Poljska Adam Małysz 198
4 Švica Simon Ammann 177
5 Avstrija Thomas Morgenstern 172
6 Avstrija Gregor Schlierenzauer 160
7 Avstrija Andreas Goldberger 153
8 Avstrija Andreas Widhölzl 142
9 Poljska Kamil Stoch 130
10 Avstrija Ernst Vettori 127
11 Vzhodna Nemčija/Nemčija Jens Weißflog (71/55) 126
12 Finska Matti Hautamäki 122
Nemčija Severin Freund 122
14 Avstrija Andreas Kofler 116
15 Norveška Roar Ljøkelsøy 115
16 Finska Matti Nykänen 114
Avstrija Martin Höllwarth 114
18 Slovenija Peter Prevc 113

Statistika v poletihUredi

ZmageUredi

Do 25. marca 2018

Uvr. Zmage
1 Avstrija Gregor Schlierenzauer 14
2 Slovenija Peter Prevc 7
3 Finska Matti Nykänen 6
Poljska Adam Małysz 6
Slovenija Robert Kranjec 6
6 Avstrija Andreas Goldberger 5
7 Nemčija Sven Hannawald 4
Avstrija Martin Koch 4
Avstrija Stefan Kraft 4
Poljska Kamil Stoch 4
11 Norveška Ole Gunnar Fidjestøl 3
Avstrija Andreas Felder 3
Češka Jaroslav Sakala 3
Japonska Takanobu Okabe 3
Nemčija Martin Schmitt 3
Finska Matti Hautamäki 3
Japonska Noriaki Kasai 3
18 Avstrija Alois Lipburger 2
Avstrija Hubert Neuper 2
Avstrija Werner Rathmayr 2
Avstrija Andreas Widhölzl 2
Norveška Bjørn Einar Romøren 2
Finska Harri Olli 2
Norveška Anders Jacobsen 2
Finska Janne Ahonen 2
Nemčija Severin Freund 2
Slovenija Jurij Tepeš 2
28 Norveška Per Bergerud 1
Švica Stephan Zünd 1
Avstrija Stefan Horngacher 1
Švedska Staffan Tällberg 1
Nemčija Ralph Gebstedt 1
Slovenija Primož Peterka 1
Japonska Akira Higashi 1
Japonska Hideharu Miyahira 1
Finska Risto Jussilainen 1
Avstrija Florian Liegl 1
Norveška Roar Ljøkelsøy 1
Finska Janne Happonen 1
Avstrija Thomas Morgenstern 1
Norveška Johan Remen Evensen 1
Norveška Anders Bardal 1
Japonska Kazuyoshi Funaki 1
Nemčija Richard Freitag 1
Norveška Andreas Stjernen 1
Norveška Robert Johansson 1

StopničkeUredi

Do 25. marca 2018

Uvr. Stopničke
1 Avstrija Gregor Schlierenzauer 19
2 Slovenija Robert Kranjec 17
3 Poljska Adam Małysz 15
4 Švica Simon Ammann 14
5 Avstrija Andreas Goldberger 13
Avstrija Martin Koch 13
7 Slovenija Peter Prevc 12
8 Japonska Noriaki Kasai 11
9 Finska Matti Nykänen 9
Avstrija Stefan Kraft 9
11 Nemčija Sven Hannawald 8
Avstrija Andreas Felder 8
13 Nemčija Martin Schmitt 7
Finska Janne Ahonen 7
15 Avstrija Andreas Widhölzl 6
Japonska Takanobu Okabe 6
Finska Matti Hautamäki 6
Slovenija Jurij Tepeš 6
Norveška Johann André Forfang 6
Poljska Kamil Stoch 6
21 Norveška Anders Jacobsen 5
Avstrija Thomas Morgenstern 5
Finska Risto Jussilainen 5
23 Norveška Ole Gunnar Fidjestøl 4
Češka Jaroslav Sakala 4
Norveška Johan Remen Evensen 4
Norveška Roar Ljøkelsøy 4
Češkoslovaška Pavel Ploc 4
Italija Roberto Cecon 4
Norveška Bjørn Einar Romøren 4
Finska Harri Olli 4
Japonska Kazuyoshi Funaki 4
Nemčija Andreas Wellinger 4
Norveška Andreas Stjernen 4

V desetericiUredi

Do 25. marca 2018

Uvr. Top 10
1 Slovenija Robert Kranjec 39
2 Poljska Adam Małysz 34
Japonska Noriaki Kasai 34
4 Švica Simon Ammann 31
5 Avstrija Gregor Schlierenzauer 30
6 Finska Janne Ahonen 29
7 Avstrija Martin Koch 27
8 Slovenija Peter Prevc 25
Poljska Kamil Stoch 25

Ženska statistikaUredi

  v pokoju

Do 2. Januarja 2022

ZmageUredi

Uvr. Zmage
1 Japonska Sara Takanaši *61
2 Norveška Maren Lundby 30
3 Avstrija Daniela Iraschko-Stolz 16
4 Združene države Amerike Sarah Hendrickson 13
Avstrija Marita Kramer
6 Nemčija Katharina Althaus 7
7 Avstrija Chiara Hölzl 6
8 Japonska Yūki Itō 5
9 Nemčija Juliane Seyfarth 4
10 Avstrija Eva Pinkelnig 3
Slovenija Nika Križnar
11 Nemčija Carina Vogt 2
Francija Coline Mattel
14 Avstrija Jacqueline Seifriedsberger 1
Rusija Irina Avvakumova
Slovenija Špela Rogelj
Slovenija Maja Vtič
Rusija Lidiia Iakovleva
Slovenija Ema Klinec
Norveška Eirin Maria Kvandal
Švica Sabrina Windmüller
Norveška Anette Sagen

Zmag na sezonoUredi

Uvr. Zmage Sezona
1 Japonska Sara Takanaši 15 2013/14
2 Japonska Sara Takanaši 14 2015/16
3 Norveška Maren Lundby 12 2018/19
4 Norveška Maren Lundby 9 2017/18
Japonska Sara Takanaši 2016/17
Združene države Amerike Sarah Hendrickson 2011/12
6 Japonska Sara Takanaši 8 2012/13
7 Japonska Sara Takanaši 6 2014/15

* Največ moški + ženske

StopničkeUredi

Uvr. Stopničke
1 Japonska Sara Takanaši *110
2 Norveška Maren Lundby 62
3 Avstrija Daniela Iraschko-Stolz 53
4 Nemčija Katharina Althaus 30
5 Združene države Amerike Sarah Hendrickson 25
6 Nemčija Carina Vogt 22
7 Japonska Yūki Itō 21
8 Avstrija Marita Kramer 18
9 Avstrija Chiara Hölzl 16
10 Avstrija Jacqueline Seifriedsberger 14
Slovenija Nika Križnar
Slovenija Ema Klinec
13 Nemčija Juliane Seyfarth 13
Avstrija Eva Pinkelnig
15 Rusija Irina Avvakumova 12
Norveška Silje Opseth
17 Francija Coline Mattel 9
18 Slovenija Maja Vtič 8
19 Norveška Anette Sagen 7
20 Slovenija Urša Bogataj 7
21 Slovenija Špela Rogelj 5
22 Finska Julia Kykkaenen 2
Norveška Anna Odine Stroem
Norveška Eirin Maria Kvandal
Slovenija Katja Požun
Združene države Amerike Lindsey Van
Združene države Amerike Jessica Jerome
Nemčija Ulrike Graessler
Italija Evelyn Insam
Kanada Taylor Henrich
31 Francija Julia Clair 1
Nemčija Anna Rupprecht
Nemčija Svenja Wuerth
Rusija Lidiia Iakovleva
Nemčija Ramona Straub
Italija Lara Malsiner
Nemčija Gianina Ernst
Nemčija Melanie Faisst
Italija Lisa Demetz
Švica Bigna Windmueller
Združene države Amerike Nita Englund

Stopničk na sezonoUredi

Uvr. Stopničke Sezona
1 Norveška Maren Lundby 19 2018/19
1 Japonska Sara Takanaši 18 2013/14
3 Japonska Sara Takanaši 16 2015/16
4 Norveška Maren Lundby 15 2017/18
Japonska Sara Takanaši 2016/17
6 Nemčija Katharina Althaus 13 2018/19
Nemčija Juliane Seyfarth
Japonska Sara Takanaši 2012/13
9 Norveška Maren Lundby 12 2019/20
Avstrija Chiara Hölzl
Združene države Amerike Sarah Hendrickson 2011/12
12 Avstrija Daniela Iraschko-Stolz 11 2015/16
13 Slovenija Nika Križnar 10 2020/21
Nemčija Katharina Althaus 2017/18

Zaporedne zmageUredi

Uvr. Zmage Sezona
1 Japonska Sara Takanaši 10 2015/16
2 Japonska Sara Takanaši 7 2013/14
3 Norveška Maren Lundby 6 2017/18
Norveška Maren Lundby 2019/20
5 Japonska Sara Takanaši 5 2015/16
Japonska Sara Takanaši 2016/17
7 Avstrija Marita Kramer 4 2020/21
Avstrija Chiara Hölzl 2019/20
Japonska Sara Takanaši 2013/14
Japonska Sara Takanaši 2012/13

Povprečje točk na sezonoUredi

Uvr. Točke Sezona
1 Japonska Sara Takanaši 95,56 2013/14
2 Japonska Sara Takanaši 94,71 2015/16
3 Norveška Maren Lundby 93,84 2017/18
4 Združene države Amerike Sarah Hendrickson 89,92 2011/12
5 Japonska Sara Takanaši 81,06 2012/13
6 Norveška Maren Lundby 79,54 2018/19
7 Avstrija Daniela Iraschko-Stolz 77,46 2014/15

EkipnoUredi

Ekipne zmage posameznikovUredi

Do 22. februarja 2016

Uvr. Ekipne zmage
1 Avstrija Thomas Morgenstern 16
Avstrija Gregor Schlierenzauer 16
3 Avstrija Andreas Kofler 15
4 Avstrija Martin Koch 11
5 Avstrija Wolfgang Loitzl 10
Finska Janne Ahonen 10
7 Slovenija Peter Prevc 9
Slovenija Jurij Tepeš 9
Norveška Anders Bardal 9
10 Slovenija Robert Kranjec 8

ŽenskeUredi

Do 20. januarja 2018

Rank Po 2. tekmah 1.m 2.m 3.m Skupaj
1 Zastava Japonske Japonska 2 0 0 2
2  Rusija 0 1 1 2
3 Zastava Francije Francija 0 0 1 1
Zastava Slovenije Slovenija 0 1 0 1

MoškiUredi

Do 25. marca 2018

Uvr. Po 95. tekmah 1.m 2.m 3.m Skupaj
1 Zastava Avstrije Avstrija 28 22 20 70
2 Zastava Norveške Norveška 24 19 15 58
3 Flag of Finland.svg Finska 15 13 9 37
4  Nemčija 12 20 18 50
5 Zastava Slovenije Slovenija 9 4 9 22
6 Zastava Japonske Japonska 4 7 12 23
7 Zastava Poljske Poljska 3 10 8 21
8  Rusija 0 1 2 3
9 Zastava Švice Švica 0 0 1 1

MešanoUredi

Do 6. decembra 2013

Uvr. po 2. tekmah 1.m 2.m 3.m Skupaj
1 Zastava Japonske Japonska 1 1 0 2
2 Zastava Norveške Norveška 1 0 1 2
3 Zastava Avstrije Avstrija 0 1 0 1
4 Zastava Italije Italija 0 0 1 1

RaznoUredi

Do 25. marca 2018

Najmlajši zmagovalciUredi

Uvr. Starost
1 Kanada Steve Collins 700115000000000000015 let, 7002362000000000000362 dni
2 Avstrija Thomas Morgenstern 700116000000000000016 let, 700173000000000000073 dni
3 Finska Toni Nieminen 700116000000000000016 let, 7002184000000000000184 dni
4 Finska Janne Ahonen 700116000000000000016 let, 7002222000000000000222 dni
5 Avstrija Gregor Schlierenzauer 700116000000000000016 let, 7002330000000000000330 dni

Najmlajši na stopničkahUredi

Uvr. Starost
1 Kanada Steve Collins 700115000000000000015 let, 7002362000000000000362 dni
2 Češka Jakub Sucháček 700116000000000000016 let, 700163000000000000063 dni
3 Avstrija Thomas Morgenstern 700116000000000000016 let, 700173000000000000073 dni
4 Finska Toni Nieminen 700116000000000000016 let, 7002184000000000000184 dni
5 Slovenija Domen Prevc 700116000000000000016 let, 7002198000000000000198 dni

Najstarejši zmagovalciUredi

Uvr. Starost
1 Japonska Noriaki Kasai 700142000000000000042 let, 7002176000000000000176 dni
2 Japonska Takanobu Okabe 700138000000000000038 let, 7002135000000000000135 dni
3 Slovenija Robert Kranjec 700134000000000000034 let, 7002246000000000000246 dni
4 Slovenija Jernej Damjan 700133000000000000033 let, 7002243000000000000243 dni
5 Švica Simon Ammann 700133000000000000033 let, 7002157000000000000157 dni

Najstarejši na stopničkahUredi

Uvr. Starost
1 Japonska Noriaki Kasai 700143000000000000043 let, 7002251000000000000251 dni
2 Japonska Takanobu Okabe 700138000000000000038 let, 7002135000000000000135 dni
3 Švica Simon Ammann 700133000000000000033 let, 7002258000000000000258 dni
4 Slovenija Robert Kranjec 700134000000000000034 let, 7002248000000000000248 dni
5 Slovenija Jernej Damjan 700133000000000000033 let, 7002244000000000000244 dni

Zmag na sezonoUredi

Uvr. Zmage Sezona
1 Slovenija Peter Prevc 15 2015/16
2 Avstrija Gregor Schlierenzauer 13 2008/09
3 Finska Janne Ahonen 12 2004/05
4 Nemčija Martin Schmitt 11 1999/00
Poljska Adam Małysz 11 2000/01

Stopničk na sezonoUredi

Uvr. Stopničke Sezona
1 Slovenija Peter Prevc 22 2015/16
2 Avstrija Gregor Schlierenzauer 20 2008/09
3 Nemčija Martin Schmitt 18 1998/99
4 Nemčija Martin Schmitt 17 1999/00
Švica Simon Ammann 17 2008/09

Največ točk na sezonoUredi

Uvr. Točke Sezona
1 Slovenija Peter Prevc 2303 2015/16
2 Avstrija Gregor Schlierenzauer 2083 2008/09
3 Nemčija Martin Schmitt 1833 1999/00
4 Avstrija Thomas Morgenstern 1794 2007/08
5 Švica Simon Ammann 1776 2008/09

Skupna prednost pred drugimUredi

Uvr. Točke Sezona
1 Slovenija Peter Prevc 813 2015/16
2 Avstrija Andreas Goldberger 636 1994/95
3 Avstrija Gregor Schlierenzauer 621 2012/13
4 Avstrija Thomas Morgenstern 393 2010/11
5 Nemčija Martin Schmitt 381 1999/00

Povprečje točk na sezonoUredi

Uvr. Točke Sezona
1 Slovenija Peter Prevc 79,41 2015/16
2 Avstrija Gregor Schlierenzauer 77,15 2008/09
3 Avstrija Andreas Goldberger 74,81 1994/95
4 Poljska Adam Małysz 72,90 2000/01
5 Švica Simon Ammann 71,70 2009/10

Zaporedne zmageUredi

1 Japonska Rjoju Kobajaši 6 2018/19
Finska Matti Hautamäki 6 2004/05
Avstrija Thomas Morgenstern 6 2007/08
Finska Janne Ahonen 6 2004/05
Avstrija Gregor Schlierenzauer 6 2008/09
5 Avstrija Andreas Goldberger 5 1994/95
Poljska Adam Małysz 5 2000/01
Nemčija Sven Hannawald 5 2001/02
8 Norveška Ole Bremseth 4 1981/82
Vzhodna Nemčija Jens Weißflog 4 1983/84
Avstrija Andreas Felder 4 1984/85
Norveška Espen Bredesen 4 1993,94
Nemčija Martin Schmitt 4 1999/00
Avstrija Thomas Morgenstern 4 2010/11
Finska Janne Ahonen 4 2004/05
Avstrija Gregor Schlierenzauer 4 2007/08
Švica Simon Ammann 4 2009/10
Nemčija Severin Freund 4 2014/15
Slovenija Peter Prevc 4 2015/16
Poljska Kamil Stoch 4 2016/17
Poljska Kamil Stoch 4 2017/18

Skupno vodilni po št. tekemUredi

Uvr. Tekem
1 Finska Janne Ahonen 73
2 Finska Matti Nykänen 62
3 Avstrija Thomas Morgenstern 52
4 Poljska Adam Małysz 46
5 Nemčija Martin Schmitt 45
6 Avstrija Gregor Schlierenzauer 44
7 Avstrija Hubert Neuper 38
Švica Simon Ammann 38
9 Avstrija Andreas Felder 37
10 Poljska Kamil Stoch 36
11 Slovenija Peter Prevc 33

Posamični nastopiUredi

Uvr. Nastopov
1 Japonska Noriaki Kasai 543
2 Finska Janne Ahonen 412
3 Švica Simon Ammann 397
4 Češka Jakub Janda 361
5 Avstrija Wolfgang Loitzl 356

Zaporedne stopničkeUredi

Uvr. Stopničke Sezona
1 Finska Janne Ahonen 13 2004/05
2 Slovenija Peter Prevc 12 2015/16
3 Finska Matti Nykänen 9 1986,87
Avstrija Gregor Schlierenzauer 9 2008/09
5 Avstrija Thomas Morgenstern 8 2007/08
Avstrija Gregor Schlierenzauer 8 2008,09
7 Vzhodna Nemčija Jens Weißflog 7 1983/84
Norveška Espen Bredesen 7 1993,94
Avstrija Andreas Goldberger 7 1994/95
Nemčija Sven Hannawald 7 2001/02
Švica Simon Ammann 7 2008/09

Vodilni v seštevku poletovUredi

Uvr. Tekem
1 Avstrija Gregor Schlierenzauer 16
2 Slovenija Robert Kranjec 9
3 Slovenija Peter Prevc 7
Avstrija Stefan Kraft 7

Države zmagovalkeUredi

V tabeli so vse države z vsaj eno zmago za svetovni pokal (25. marca 2018).

MoškiUredi

Uvr. Država   Skupaj   FH LH NH
1 Zastava Avstrije Avstrija 256 42 173 41
2 Flag of Finland.svg Finska 151 15 102 34
3 Zastava Norveške Norveška 129 13 98 18
4  Nemčija 118 12 92 14
5 Zastava Poljske Poljska 93 12 77 4
6 Zastava Japonske Japonska 82 11 58 13
7 Zastava Slovenije Slovenija 59 18 40 1
8 Zastava Švice Švica 33 1 30 2
9 Vzhodna Nemčija Vzhodna Nemčija 28 20 8
10 Zastava Češkoslovaške Češkoslovaška (4Čehi/1Slovak) 19 12 7
11 Zastava Češke Češka 17 3 14
12 Flag of Canada.svg Kanada 14 6 8
13 Zastava Jugoslavije Jugoslavija (oba Slovenca) 10 6 4
14 Zastava Švedske Švedska 7 1 5 1
Zastava Italije Italija 7 4 3
16 Zahodna Nemčija Zahodna Nemčija 6 5 1
17 Flag of the United States.svg Združene države Amerike 3 3
18 Zastava Francije Francija 1 1
 Rusija 1 1
Skupaj 1034 128 747 159
  te države ne obstajajo več
  • Po 1034 posamičnih tekmah (od tega 11 dvojnih zmag).

ŽenskeUredi

Uvr. Država   Skupaj   LH NH
1 Zastava Japonske Japonska 64 8 56
2 Zastava Norveške Norveška 32 10 22
3 Zastava Avstrije Avstrija 30 9 21
4 Flag of the United States.svg Združene države Amerike 13 1 12
 Nemčija 13 2 12
6 Zastava Slovenije Slovenija 4 4
7 Zastava Francije Francija 2 2
 Rusija 2 2
8 Zastava Švice Švica 1 1
Skupaj 159 30 129
  • Po 159 posamičnih tekmah (od tega 2 dvojni zmagi).

Ekipno ženskeUredi

Uvr. Država   Skupaj   LH NH
1 Zastava Japonske Japonska 2 2
 Nemčija 2 2
Zastava Avstrije Avstrija 2 2
4 Zastava Slovenije Slovenija 1 1
Total 2 2
  • Po 7 ekipnih tekmah.

Ekipno moškiUredi

Uvr. Država   Skupaj   FH LH NH
1 Zastava Avstrije Avstrija 32 5 26 1
2 Zastava Norveške Norveška 27 8 19
3 Flag of Finland.svg Finska 15 4 10 1
 Nemčija 15 1 14
5 Zastava Slovenije Slovenija 10 4 6
6 Zastava Japonske Japonska 4 4
7 Zastava Poljske Poljska 4 4
Skupaj 110 23 85 2
  • Po 110 ekipnih tekmah.

MešanoUredi

Uvr. Država   Skupaj   NH
1 Zastava Norveške Norveška 1 1
Zastava Japonske Japonska 1 1
Skupaj 2 2
  • Po 2 mešanih tekmah.

GostiteljiUredi

MoškiUredi

Uvr.   Skupaj   FH LH NH
1 Japonska Sapporo 69 54 15
2 Socialistična federativna republika JugoslavijaSlovenija Planica 69 40 18 11
3 Zahodna NemčijaNemčija Oberstdorf 59 17 42
4 Švica Engelberg 56 56
Finska Lahti 55 32 23
6 Avstrija Bischofshofen 40 40
7 Zahodna NemčijaNemčija Ga-Pa 39 38 1
8 Poljska Zakopane 38 37 1
Avstrija Innsbruck 38 38
Norveška Lillehammer 38 32 6
11 Norveška Holmenkollen/Oslo 37 36 1
12 ČeškoslovaškaČeška Harrachov 30 11 18 1
13 Kanada Thunder Bay 28 13 15
14 Nemčija Willingen 29 29
15 Avstrija Tauplitz/Bad Mitterndorf 26 26
Finska Kuopio 25 21 4
17 Norveška Trondheim 24 24
18 Finska Kuusamo/Ruka 23 23
Norveška Vikersund 23 23
20 Švedska Falun 19 13 6
21 Združene države Amerike Lake Placid 18 10 8
22 Italija Predazzo/Val di Fiemme 16 11 5
23 Nemčija Titisee-Neustadt 14 14
24 ČeškoslovaškaČeška Liberec 12 10 2
25 Vzhodna NemčijaNemčija Klingenthal 10 10
26 Švica St. Moritz 9 9
Češkoslovaška Štrbské Pleso 9 6 3
28 Francija Chamonix 8 8
29 Japonska Hakuba 6 6
Avstrija Beljak 6 6
Švica Gstaad 6 6
Švedska Örnsköldsvik 6 6
Poljska Wisła 6 6
34 Italija Cortina d'Ampezzo 5 5
Vzhodna NemčijaNemčija Oberhof 5 3 2
36 Združene države Amerike Iron Mountain 4 4
Rusija Nižni Tagil 4 4
38 Italija Pragelato 3 3
Francija St. Nizier 3 3
40 Rusija Soči 2 2
Združene države Amerike Park City 2 2
Kanada Whistler 2 2
Združene države Amerike Ironwood 2 2
Norveška Bærum 2 2
Socialistična federativna republika Jugoslavija Sarajevo 2 1 1
Vzhodna Nemčija Oberwiesenthal 2 2
Kazahstan Almaty 2 2
Južna Koreja Pyeongchang 2 1 1
49 Avstrija Ramsau 1 1
Nemčija Ruhpolding 1 1
Avstrija Murau 1 1
Švedska Sollefteå 1 1
Norveška Rælingen 1 1
Italija Gallio 1 1
Norveška Meldal 1 1
Norveška Raufoss 1 1
Švedska Bollnäs 1 1
Francija Courchevel 1 1
Skupaj 947 119 674 154

Ekipno moškiUredi

Uvr.   Skupaj   FH LH NH
1 Finska Lahti 18 17 1
2 Slovenija Planica 17 13 4
3 Nemčija Willingen 16 16
4 Finska Kuusamo/Ruka 6 6
Poljska Zakopane 6 6
6 Nemčija Oberstdorf 5 5
Norveška Holmenkollen/Oslo 5 5
8 Nemčija Klingenthal 4 4
9 Norveška Vikersund 3 3
10 Italija Predazzo/Val di Fiemme 2 2
Finska Kuopio 2 2
12 Japonska Sapporo 1 1
Češka Harrachov 1 1
Kanada Thunder Bay 1 1
Norveška Trondheim 1 1
Japonska Hakuba 1 1
Avstrija Villach 1 1
Italija Pragelato 1 1
Združene države Amerike Park City 1 1
Skupaj 95 21 72 2

Ženske ekipnoUredi

Uvr.   Skupaj   FH LH NH
1 Nemčija Hinterzarten 1 1
Japonska Zaō 1 1
Skupaj 2 2

ŽenskeUredi

Uvr.   Skupaj   FH LH NH
1 Japonska Zaō 14 14
2 Slovenija Ljubno 12 12
Japonska Sapporo 12 10
4 Avstrija Hinzenbach 10 10
Norveška Lillehammer 10 1 9
6 Romunija Râșnov 8 8
Nemčija Oberstdorf 8 2 6
8 Nemčija Hinterzarten 7 7
Norveška Holmenkollen/Oslo 7 6 1
10 Rusija Nižni Tagil 4 4
11 Slovenija Planica 3 1 2
12 Italija Predazzo/Val di Fiemme 2 2
Nemčija Schonach 2 2
Rusija Soči 2 2
Rusija Čajkovski 2 2
Kazahstan Almaty 2 2
Južna Koreja Pyeongchang 2 2
18 Avstrija Ramsau 1 1
Norveška Trondheim 1 1
Švedska Falun 1 1
Finska Lahti 1 1
Skupaj 111 10 101

MešanoUredi

Uvr.   Skupaj   FH LH NH
1 Norveška Lillehammer 2 2
Skupaj 2 2

RekordiUredi

Kategorija Rekord
skupne zmage (veliki globus) Poljska Adam Małysz
Finska Matti Nykänen
4
posamične stopničke Finska Janne Ahonen 108
top deset uvrstitev Finska Janne Ahonen 247
skupno največ točk v karieri Finska Janne Ahonen 15659
najmlajši zmagovalec skupno (1991/92) Finska Toni Nieminen 16 y, 295 d
najstarejši zmagovalec skupno (2011/12) Norveška Anders Bardal 29 y, 207 d
posamične zmage Avstrija Gregor Schlierenzauer 53
zmage v poletih Avstrija Gregor Schlierenzauer 14
ekipne zmage Avstrija Avstrija 27
ekipnih stopničk Avstrija Avstrija 59
najmlajši zmagovalec (Lahti '80) Kanada Steve Collins 15 let, 362 d
posamičnih nastopov Japonska Noriaki Kasai 543
ekipni nastopov Japonska Noriaki Kasai 69
vseh nastopov Japonska Noriaki Kasai 612
nastopov po številu sezon Japonska Noriaki Kasai 29
najstarejši zmagovalec na tekmi (Ruka '14) Japonska Noriaki Kasai 42 let, 176 d
najstarejši tekmovalec na tekmi Japonska Noriaki Kasai 45 let, 292 d
najstarejši tekmovalec na stopničkah Japonska Noriaki Kasai 44 let, 293 d
najstarejši tekmovalec med top deset Japonska Noriaki Kasai 45 let, 285 d
največkrat osvojil posamične točke Japonska Noriaki Kasai 440x
malih globusov v poletih Slovenija Peter Prevc 3
zmag v eni sezoni Slovenija Peter Prevc 15
stopničk v eni sezoni Slovenija Peter Prevc 22
največ točk skupno v eni sezoni Slovenija Peter Prevc 2303

Dvojne zmageUredi

MoškiUredi

Št. Sezona Datum Kraj Skakalnica Velikost Zmagovalca
1 1981/82 3. januar 1982 Avstrija Innsbruck Bergiselschanze K104 LH Vzhodna Nemčija Manfred Deckert Norveška Per Bergerud
2 1985/86 19. januar 1986 Vzhodna Nemčija Oberwiesenthal Fichtelbergschanzen K90 NH Vzhodna Nemčija Ulf Findeisen Avstrija Ernst Vettori
3 1988/89 14. Januar 1989 Češkoslovaška Liberec Ještěd A K120 LH Češkoslovaška Pavel Ploc Norveška Jon Inge Kjørum
4 1989/90 11. februar 1990 Švica Engelberg Gross-Titlis-Schanze K120 LH Finska Ari-Pekka Nikkola Socialistična federativna republika Jugoslavija Franci Petek
5 1990/91 1. januar 1991 Nemčija Garmisch-Partenkirchen Große Olympiaschanze K107 LH Nemčija Jens Weißflog Avstrija Andreas Felder
6 1995/96 21. januar 1996 Japonska Sapporo Ōkurayama K115 LH Finska Ari-Pekka Nikkola Avstrija Andreas Goldberger
7 2004/05 29. januar 2005 Poljska Zakopane Wielka Krokiew HS134 (nočna) LH Poljska Adam Małysz Norveška Roar Ljøkelsøy
8 2010/11 12. februar 2011 Norveška Vikersund Vikersundbakken HS225 (nočna) FH Avstrija Gregor Schlierenzauer Norveška Johan Remen Evensen
9 2012/13 17. marec 2013 Norveška Oslo Holmenkollbakken HS134 LH Avstrija Gregor Schlierenzauer Poljska Piotr Żyła
10 2014/15 29. november 2014 Finska Ruka Rukatunturi HS142 (nočna) LH Švica Simon Ammann Japonska Noriaki Kasai
11 2016/17 11 February 2017 Japonska Sapporo Ōkurayama HS137 (nočna) LH Poljska Maciej Kot Slovenija Peter Prevc

ŽenskeUredi

Št. Sezona Datum Kraj Skakalnica Velikost Zmagovalki
1 2012/13 9. december 2012 Rusija Soči RusSki Gorki HS 106 NH Avstrija Daniela Iraschko-Stolz Francija Coline Mattel
2 2014/15 15. februar 2015 Slovenija Ljubno Smučarski center Savina HS 95 NH Avstrija Daniela Iraschko-Stolz Japonska Sara Takanaši

Zunanje povezaveUredi