Odpre glavni meni

Svetovno prvenstvo v hokeju na ledu 2006

Svetovno prvenstvo v hokeju na ledu 2006 je potekalo je v Latviji od 5. do 15. maja 2006. Prvenstvo je zmagala Švedska, ki je v finalu s 4:0 premagala Čehe. Na njem je nastopila tudi Slovenija, ki je po dveh porazih v skupini za obstanek izpadla iz elitne divizije.

Vsebina

Elitna divizijaUredi

PredtekmovanjeUredi

Skupina AUredi

Reprezentanca OT Z PPP P DG PG TOČ
  Finska 3 2 0 1 13 6 5
  Češka 3 1 0 2 9 8 4
  Latvija 3 1 1 1 6 7 3
  Slovenija 3 0 3 0 8 16 0

Po lokalnem času (UTC +3)

5. maj 2006 Finska   5–3   Slovenija Riga Arena
  Latvija   1–1   Češka Riga Arena
7. maj 2006 Češka   5–4   Slovenija Riga Arena
  Finska   5–0   Latvija Riga Arena
9. maj 2006 Slovenija   1–5   Latvija Riga Arena
  Češka   3–3   Finska Riga Arena

Skupina BUredi

Reprezentanca OT Z PPP P DG PG TOČ
  Švedska 3 2 0 1 12 6 5
  Švica 3 2 0 1 9 6 5
  Ukrajina 3 1 2 0 7 8 2
  Italija 3 0 3 0 3 11 0

Po lokalnem času (UTC +3)

6. maj 2006 Švica   3–1   Italija Skonto Arena
  Ukrajina   2–4   Švedska Skonto Arena
8. maj 2006 Švica   2–1   Ukrajina Skonto Arena
  Švedska   4–0   Italija Skonto Arena
10. maj 2006 Italija   2–4   Ukrajina Skonto Arena
  Švedska   4–4   Švica Skonto Arena

Skupina CUredi

Reprezentanca OT Z PPP P DG PG TOČ
  Rusija 3 3 0 0 17 6 6
  Belorusija 3 2 1 0 11 5 4
  Slovaška 3 1 2 0 10 6 2
  Kazahstan 3 0 3 0 2 23 0

Po lokalnem času (UTC +3)

6. maj 2006 Belorusija   2–1   Slovaška Riga Arena
  Rusija   10–1   Kazahstan Riga Arena
8. maj 2006 Rusija   3–2   Belorusija Riga Arena
  Slovaška   6–0   Kazahstan Riga Arena
10. maj 2006 Slovaška   3–4   Rusija Riga Arena
  Kazahstan   1–7   Belorusija Riga Arena

Skupina DUredi

Reprezentanca OT Z PPP P DG PG TOČ
  Kanada 3 3 0 0 14 5 6
  ZDA 3 2 1 0 7 3 4
  Norveška 3 1 2 0 8 13 2
  Danska 3 0 3 0 6 14 0

Po lokalnem času (UTC +3)

5. maj 2006 ZDA   3–1   Norveška Skonto Arena
  Danska   3–5   Kanada Skonto Arena
7. maj 2006 ZDA   3–0   Danska Skonto Arena
  Kanada   7–1   Norveška Skonto Arena
9. maj 2006 Norveška   6–3   Danska Skonto Arena
  Kanada   2–1   ZDA Skonto Arena

KvalifikacijeUredi

Skupina EUredi

Reprezentanca OT Z PPP P DG PG TOČ
  Kanada 5 4 1 0 28 10 8
  Finska 5 3 1 1 17 7 7
  ZDA 5 3 2 0 11 10 6
  Češka 5 2 1 2 14 12 6
  Latvija 5 1 3 1 7 23 3
  Norveška 5 0 5 0 5 20 0
11. maj 2006 Kanada   11–0   Latvija Riga Arena
12. maj 2006 Češka   3–1   Norveška Riga Arena
  Finska   4–0   ZDA Riga Arena
13. maj 2006 ZDA   4–2   Latvija Riga Arena
14. maj 2006 Norveška   0–3   Finska Riga Arena
  Kanada   4–6   Češka Riga Arena
15. maj 2006 Finska   2–4   Kanada Riga Arena
16. maj 2006 Češka   1–3   ZDA Riga Arena
  Latvija   4–2   Norveška Riga Arena

Skupina FUredi

Reprezentanca OT Z PPP P DG PG TOČ
  Rusija 5 4 0 1 22 11 9
  Švedska 5 2 1 2 17 15 6
  Belorusija 5 3 2 0 15 10 6
  Slovaška 5 2 2 1 19 10 5
  Švica 5 1 2 2 12 15 4
  Ukrajina 5 0 5 0 4 29 0

Po lokalnem času (UTC +3)

11. maj 2006 Rusija   6–0   Ukrajina Riga Arena
12. maj 2006 Švica   2–2   Slovaška Skonto Arena
  Švedska   4–1   Belorusija Skonto Arena
13. maj 2006 Belorusija   9–1   Ukrajina Skonto Arena
14. maj 2006 Rusija   6–3   Švica Skonto Arena
  Slovaška   5–2   Švedska Skonto Arena
15. maj 2006 Švedska   3–3   Rusija Skonto Arena
16. maj 2006 Švica   1–2   Belorusija Skonto Arena
  Ukrajina   0–8   Slovaška Skonto Arena

Zaključni bojiUredi

  Četrtfinale Polfinale Finale
                           
  F1    Rusija 3  
E4    Češka 4  
  E4    Češka 3  
  E2    Finska 1  
E2    Finska 3
  F3    Belorusija 0  
    E4    Češka 0
  F2    Švedska 4
  F2    Švedska 6  
E3    ZDA 0  
  F2    Švedska 5
  E1    Kanada 4  
E1    Kanada 4
  F4    Slovaška 1  

ČetrtfinaleUredi

17. maj 2006 Švedska   6–0   ZDA Riga Arena
  Kanada   4–1   Slovaška Riga Arena
18. maj 2006 Rusija   3–4   Češka Riga Arena
  Finska   3–0   Belorusija Riga Arena

PolfinaleUredi

20. maj 2006 Finska   1–3   Češka Riga Arena
  Kanada   4–5   Švedska Riga Arena

Za tretje mestoUredi

21. maj 2006 Kanada   0–5   Finska Riga Arena

FinaleUredi

21. maj 2006 Češka   0–4   Švedska Riga Arena

Za obstanekUredi

Moštvo GP W L T GF GA TOČ
  Danska 3 2 0 1 11 5 5
  Italija 3 1 1 1 6 10 3
  Kazahstan 3 1 2 0 9 6 2
  Slovenija 3 0 1 2 6 11 2
12. maj 2006 Slovenija   3–3   Danska Riga Arena
  Italija   3–2   Kazahstan Skonto Arena
13. maj 2006 Kazahstan   5–0   Slovenija Riga Arena
  Italija   0–5   Danska Skonto Arena
15. maj 2006 Slovenija   3–3   Italija Riga Arena
  Danska   3–2   Kazahstan Skonto Arena

Najboljši strelciUredi

Igralec GP G A Pts +/- PIM POS
  Sidney Crosby 9 8 8 16 +7 10 FW
  Patrice Bergeron 9 6 8 14 +5 2 FW
  Petteri Nummelin 9 3 11 14 -1 2 D
  Niklas Kronwall 8 2 8 10 3 10 D
  Alexander Ovechkin 7 6 3 9 +6 6 FW
  Mikhail Grabovsky 7 5 4 9 +2 2 FW
  Andreas Karlsson 9 5 4 9 0 6 FW
  Mikael Samuelsson 8 4 5 9 +7 4 FW
  Anže Kopitar 6 3 6 9 -2 2 FW
  Evgeni Malkin 7 3 6 9 +7 6 FW
  David Vyborny 9 3 6 9 0 2 FW

Najboljši vratarjiUredi

Igralec MINS GA GAA SO Sv%
  Fredrik Norrena 326 6 1.11 3 .951
  Andrei Mezin 417 14 2.01 0 .941
  Karol Krizan 380 12 1.90 3 .915
  Sergei Zvyagin 279 9 1.94 1 .914
  Marc Denis 263 11 2.51 1 .911
  Johan Holmqvist 420 14 2.00 2 .908

Divizija IUredi

Skupina AUredi

V Amiensu, Francija, 24. april30. april
Moštvo GP W L T GF GA TOČ
  Nemčija 5 5 0 0 34 4 10
  Francija 5 3 1 1 17 9 7
  Japonska 5 3 2 0 18 14 6
  Madžarska 5 2 2 1 20 18 5
  Združeno kraljestvo 5 1 4 0 17 17 2
  Izrael 5 0 5 0 3 47 0

RezultatiUredi

Moštvo   Francija   Združeno kraljestvo   Nemčija   Madžarska   Izrael   Japonska
  Francija   1–0 0–5 3–3 9–0 4–1
  Združeno kraljestvo 0–1   0–8 3–4 12–0 2–4
  Nemčija 5–0 8–0   6–2 11–2 4–0
  Madžarska 3–3 4–3 2–6   8–0 3–6
  Izrael 0–9 0–12 2–11 0–8   1–7
  Japonska 1–4 4–2 0–4 6–3 7–1  

Skupina BUredi

V Tallinnu, Estonija, 23. april29. april
Moštvo GP W L T GF GA TOČ
  Avstrija 5 5 0 0 27 9 10
  Litva 5 3 1 1 24 14 7
  Poljska 5 3 2 0 19 10 6
  Estonija 5 2 3 0 19 21 4
  Nizozemska 5 1 3 1 13 24 3
  Hrvaška 5 0 5 0 11 35 0

RezultatiUredi

Moštvo   Avstrija   Hrvaška   Estonija   Litva   Nizozemska   Poljska
  Avstrija   6-0 3-1 5-3 8-2 5-3
  Hrvaška 0-6   6-8 3-9 1-5 1-7
  Estonija 1-3 8-6   2-7 7-2 1-3
  Litva 3-5 9-3 7-2   3-3 2-1
  Nizozemska 2-8 5-1 2-7 3-3   1-5
  Poljska 3-5 7-1 3-1 1-2 5-1  

Divizija IIUredi

Skupina AUredi

V Sofiji, Bolgarija, 27. marec-4. april
Moštvo GP W L T GF GA TOČ
  Romunija 5 5 0 0 59 9 10
  Bolgarija 5 3 1 1 25 17 7
  Belgija 5 2 1 2 19 10 6
  Srbija in Črna gora 5 2 2 1 23 23 5
  Španija 5 1 4 0 10 30 2
  Južna Afrika 5 0 5 0 12 59 0

RezultatiUredi

Team   Belgija   Bolgarija   Španija   Romunija   Južna Afrika   Srbija in Črna gora
  Belgija   4-4 4-0 2-4 7-0 2-2
  Bolgarija 4-4   3-1 0-9 14-1 4-2
  Španija 0-4 1-3   3-16 5-3 1-4
  Romunija 4-2 9-0 16-3   19-3 11-1
  Južna Afrika 0-7 1-14 3-5 3-19   5-14
  Srbija in Črna gora 2-2 2-4 4-1 1-11 14-5  

Skupina BUredi

V Aucklandu, Nova Zelandija, 3. april-9. april
Moštvo GP W L T GF GA TOČ
  Čile 5 4 0 1 34 11 9
  Južna Koreja 5 4 1 0 35 12 8
  Avstralija 5 3 1 1 27 14 7
  Severna Koreja 5 2 3 0 10 24 4
  Mehika 5 1 4 0 9 34 2
  Nova Zelandija 5 0 5 0 6 26 0

RezultatiUredi

Moštvo   Avstralija   Ljudska republika Kitajska   Južna Koreja   Mehika   Nova Zelandija   Severna Koreja
  Avstralija   5-5 2-4 9-2 6-2 5-1
  Ljudska republika Kitajska 5-5   6-3 4-1 5-0 14-2
  Južna Koreja 4-2 3-6   15-2 8-1 5-1
  Mehika 2-9 1-4 2-15   4-3 0-3
  Nova Zelandija 2-6 0-5 1-8 3-4   0-3
  Severna Koreja 1-5 2-14 1-5 3-0 3-0  

Divizija IIIUredi

V Reykjavíku, Islandija, 24. april-29. april
Moštvo GP W L T GF GA TOČ
  Islandija 4 4 0 0 27 6 8
  Turčija 4 2 1 1 18 16 5
  Armenija 4 2 2 0 23 19 4
  Irska 4 1 2 1 5 17 3
  Luksemburg 4 0 4 0 11 26 0

RezultatiUredi

Moštvo   Armenija   Irska   Islandija   Luksemburg   Turčija
  Armenija   6-0 4-5 10-6 3-8
  Irska 0-6   0-8 3-1 2-2
  Islandija 5-4 8-0   5-2 9-0
  Luksemburg 6-10 1-3 2-5   2-8
  Turčija 8-3 2-2 0-9 8-2