Evropsko dvoransko prvenstvo v atletiki 2019

Evropsko dvoransko prvenstvo v atletiki 2019 je petintrideseto evropsko dvoransko prvenstvo v atletiki, ki je potekalo med 1. in 3. marcem 2019 v Commonwealth areni v Glasgowu, Združeno kraljestvo. Udeležilo se ga je 637 atletov iz 49-ih držav, ki so tekmovali v 26-ih disciplinah.

Dobitniki medaljUredi

Disciplina   Zlato   Srebro   Bron
60 m   Ján Volko 6,60   Emre Zafer Barnes 6,61   Joris van Gool 6,62
400 m   Karsten Warholm 45,05 ER   Óscar Husillos 45,66 NR   Tony van Diepen 46,13 NR
800 m   Álvaro de Arriba 1:46,83   Jamie Webb 1:47,13 PB   Mark English 1:47,39
1500 m   Marcin Lewandowski 3:42,85   Jakob Ingebrigtsen 3:43,23   Jesús Gómez 3:44,39
3000 m   Jakob Ingebrigtsen 7:56,15   Chris O'Hare 7:57,19   Henrik Ingebrigtsen 7:57,19
60 m ovire   Milan Trajković 7,60   Pascal Martinot-Lagarde 7,61   Aurel Manga 7,62
4×400 m   Belgija
Julien Watrin
Dylan Borlée
Jonathan Borlée
Kevin Borlée
3:06,27   Španija
Óscar Husillos
Manuel Guijarro
Lucas Búa
Bernat Erta
3:06,32 NR   Francija
Mame-Ibra Anne
Thomas Jordier
Nicolas Courbiere
Fabrisio Saidy
3:07,71
Skok v višino   Gianmarco Tamberi 2,32 EL   Konstadinos Baniotis
  Andriy Protsenko
2,26
Skok ob palici   Paweł Wojciechowski 5,90 PB   Piotr Lisek 5,85   Melker Svärd Jacobsson 5,75
Skok v daljino   Miltiadis Tentoglou 8,38 WL NR   Thobias Nilsson Montler 8,17 PB   Strahinja Jovančević 8,03 NR
Troskok   Nazim Babajev 17,29 PB   Nelson Évora 17,11 SB   Max Heß 17,10 SB
Suvanje krogle   Michał Haratyk 21,65 EL PB   David Storl 21,54 SB   Tomáš Staněk 21,25 SB
Sedmeroboj   Jorge Ureña 6218 WL   Tim Duckworth 6156   Ilja Škurenjov 6145

Dobitnice medaljUredi

Disciplina   Zlato   Srebro   Bron
60 m   Ewa Swoboda 7,09   Dafne Schippers 7,14 SB   Asha Philip 7,15
400 m   Léa Sprunger 51,61 WL   Cynthia Bolingo Mbongo 51,62 NR   Lisanne de Witte 52,34 PB
800 m   Shelayna Oskan-Clarke 2:02,58   Rénelle Lamote 2:03,00   Olha Ljahova 2:03,24
1500 m   Laura Muir 4:05,92   Sofia Ennaoui 4:09,30   Ciara Mageean 4:09,43
3000 m   Laura Muir 8:30,61 CR   Konstanze Klosterhalfen 8:34,06   Melissa Courtney 8:38,22 PB
60 m ovire   Nadine Visser 7,87 EL   Cindy Roleder 7,97   Elvira Herman 8,00
4×400 m   Poljska
Anna Kiełbasińska
Iga Baumgart-Witan
Małgorzata Hołub-Kowalik
Justyna Święty-Ersetic
3:28,77   Združeno kraljestvo
Laviai Nielsen
Zoey Clark
Amber Anning
Eilidh Doyle
3:29,55   Italija
Raphaela Lukudo
Ayomide Folorunso
Chiara Bazzoni
Marta Milani
3:31,90
Skok v višino   Marija Lasickene 2,01 EL   Julija Levčenko 1,99   Airinė Palšytė 1,97
Skok ob palici   Anželika Sidorova 4,85   Holly Bradshaw 4,75   Nikoleta Kyriakopoulou 4,65
Skok v daljino   Ivana Španović 6,99 WL   Nastasija Mirončik-Ivanova 6,93 PB   Marina Beh 6,84
Troskok   Ana Peleteiro 14,73 EL   Paraskevi Papahristou 14,50 PB   Olha Saladuha 14,47 SB
Suvanje krogle   Radoslava Mavrodieva 19,12 PB   Christina Schwanitz 19,11   Anita Márton 19,00 SB
Peteroboj   Katarina Johnson-Thompson 4983 WL   Niamh Emerson 4731 PB   Solène Ndama 4723 NR

Medalje po državahUredi

  *   Država gostiteljica (  Združeno kraljestvo)

PozDržavaZlatoSrebroBronSkupaj
1  Poljska (POL)5207
2  Združeno kraljestvo (GBR)*46212
3  Španija (ESP)3216
4  Norveška (NOR)2114
  Potrjeni nevtralni športniki (ANA)2013
5  Grčija (GRE)1214
6  Nizozemska (NED)1135
7  Belgija (BEL)1102
8  Italija (ITA)1012
  Srbija (SRB)1012
10  Azerbajdžan (AZE)1001
  Bolgarija (BUL)1001
  Ciper (CYP)1001
  Slovaška (SVK)1001
  Švica (SUI)1001
15  Nemčija (GER)0415
16  Francija (FRA)0235
  Ukrajina (UKR)0235
18  Belorusija (BLR)0112
  Švedska (SWE)0112
20  Portugalska (POR)0101
  Turčija (TUR)0101
22  Irska (IRL)0022
23  Litva (LTU)0011
  Madžarska (HUN)0011
  Češka (CZE)0011
Skupaj (25 državas)26272578

Sodelujoče državeUredi

ViriUredi