Pokal Radivoja Korača

(Preusmerjeno s strani Pokal Radivoja Koraća)

Pokal Radivoja Koraća je bilo vsakoletno evropsko klubsko košarkarsko tekmovanje Mednarodne košarkarske zveze (FIBA), ki je potekalo med letoma 1972 in 2002. Poimenovano je v spomin po legendarnem jugoslovanskem košarkarju Radivoju Koraću, ki se je smrtno ponesrečil v prometni nesreči leta 1969 pri Sarajevu.

Pokal Radivoja Koraća
ŠportKošarka
Ustanovitev1971
Ukinitev2002
CelinaFIBA Evropa (Evropa)
Zadnji
prvak(i)
Zastava Francije Nancy
(Prvi naslov)
Največ naslovovZastava Italije Cantù
(4 naslovi)
Uradna spletna stranFIBA Europe Korać Cup

ZmagovalciUredi

Leto Prvaki Podprvaki Rezultat finala
1972   Lokomotiva Zagreb   OKK Beograd 83-71 , 94-73
1973   Pallacanestro Cantú (S.P.Birra Forst)   BK Mechelen (Maes Pils) 106-75 , 94-85
1974   Pallacanestro Cantú (S.P.Birra Forst)   Partizan Beograd 99-96 , 75-68
1975   Pallacanestro Cantú (S.P.Birra Forst)   FC Barcelona 69-71 , 110-85
1976   KK Split (Jugoplastika)   Chinamartini Torino 97-84 , 82-82
1977   KK Split (Jugoplastika)   Fortitudo (Alco) Bologna 87-84
1978   Partizan Beograd   Bosna Sarajevo 117-110
1979   Partizan Beograd   Arrigoni Rieti 108-98
1980   Arrigoni Rieti   Cibona Zagreb 76-71
1981   Joventut Badalona   Pallacanestro Venezia (Carrera) 105-104
1982   CSP Limoges   KK Šibenka 90-84
1983   CSP Limoges   KK Šibenka 94-86
1984   Élan Béarnais Pau-Orthez   KK Crvena zvezda 97-73
1985   Olimpia (Simac) Milan   Pallacanestro Varese (Ciao Crem) 91-78
1986   Virtus (Banco di Roma) Roma   Juventus (Mobilgirgi) Caserta 84-78 , 73-72
1987   FC Barcelona   CSP Limoges 106-85 , 97-86
1988   Real Madrid   Cibona Zagreb 102-89 , 93-94
1989   Partizan Beograd   Pallacanestro Cantù (Wiwa Vismara) 76-89 , 101-82
1990   Joventut Badalona   Victoria Libertas (Scavolini) Pesaro 98-99 , 98-86
1991   Pallacanestro Cantù (Shampoo Clear)   Real Madrid 73-71 , 95-93
1992   Virtus (Messagero) Roma   Victoria Libertas (Scavolini) Pesaro 94-94 , 99-86
1993   Olimpia (Philips) Milano   Virtus (Messagero) Roma 95-90
1994   PAOK Thessaloniki   Pallacanestro Trieste (Stefanel) 75-66 , 100-91
1995   ALBA Berlin   Olimpia (Stefanel) Milano 87-87 , 85-79
1996   Efes Pilsen SK   Olimpia (Stefanel) Milano 76-68 , 70-77
1997   Aris Thessaloniki   Tofas Bursa 66-77 , 88-70
1998   Scaligera Basket (Riello Mash J.) Verona   KK Crvena zvezda 68-74 , 73-64
1999   FC Barcelona   Estudiantes (Adecco) Madrid 77-93 , 97-70
2000   CSP Limoges   Baloncesto Malaga (Unicaja) 80-58 , 51-60
2001   Baloncesto Malaga (Unicaja)   Hemofarm Vršac 77-47 , 71-69
2002   SLUC Nancy   Lokomotiv Rostov-on-Don 98-72 , 74-95

Zmagovalne postaveUredi

1971-72 Lokomotiva Zagreb (Jugoslavija)Uredi

Nikola Plećaš, Damir Rukavina, Vječeslav Kavedžija, Rajko Gospodnetić, Milivoj Omašić, Eduard Bočkaj, Ivica Valek, Dragan Kovačić, Petar Jelić, Ante Ercegović, Zdenko Grgić, Srećko Šute, Zvonko Avberšek (Trener: Marijan Catinelli)

1972-73 Forst Cantu (Italija)Uredi

Pierluigi Marzorati, Bob Lienhard, Carlo Recalcati, Antonio Farina, Mario Beretta, Fabrizio Della Fiori, Luciano Vendemini, Franco Meneghel, Renzo Tombolato, Giorgio Cattini, Danilo Zonta (Trener: Arnaldo Taurisano)

1973-74 Forst Cantu (Italija)Uredi

Pierluigi Marzorati, Bob Lienhard, Carlo Recalcati, Fabrizio Della Fiori, Antonio Farina, Franco Meneghel, Mario Beretta, Renzo Tombolato, Giorgio Cattini, Luciano Vendemini, Danilo Zonta (Trener: Arnaldo Taurisano)

1974-75 Forst Cantu (Italija)Uredi

Bob Lienhard, Pierluigi Marzorati, Fabrizio Della Fiori, Carlo Recalcati, Antonio Farina, Franco Meneghel, Mario Beretta, Renzo Tombolato, Giorgio Cattini, Silvano Cancian (Trener: Arnaldo Taurisano)

1975-76 Jugoplastika Split (Jugoslavija)Uredi

Željko Jerkov, Rato Tvrdić, Duje Krstulović, Mirko Grgin, Mlađan Tudor, Branko Macura, Ivo Bilanović, Ivica Skaric, Damir Šolman, Branislav Stamenković, Ivica Dukan, Mihajlo Manović, Drago Peterka, Slobodan Bjelajac (Trener: Petar Skansi)

1976-77 Jugoplastika Split (Jugoslavija)Uredi

Željko Jerkov, Rato Tvrdić, Damir Šolman, Duje Krstulović, Mlađan Tudor, Mirko Grgin, Mihajlo Manović, Ivo Bilanović, Branko Macura, Ivica Dukan, Slobodan Bjelajac, Predrag Kruščić (Trener: Petar Skansi)

1977-78 Partizan Beograd (Jugoslavija)Uredi

Dragan Kićanović, Dražen Dalipagić, Miodrag "Miško" Marić Jadran Vujačić, Boban Petrović, Dragan Todorić, Dušan Kerkez, Boris Beravs, Babić, Tesić, Bojić, Rastović (Trener: Ranko Žeravica)

1978-79 Partizan Beograd (Jugoslavija)Uredi

Dragan Kićanović, Miodrag "Miško" Marić, Boban Petrović, Arsenije Pešić, Dragan Todorić, Jadran Vujačić, Dušan Kerkez, Boris Beravs, Žarko Knežević, Milenko Savović, Babić, Bojić (Trener: Dušan Ivković)

1979-80 Sebastiani Arrigoni Rieti (Italija)Uredi

Roberto Brunamonti, Lee Johnson, Willie Sojourner, Giuseppe Danzi, Alberto Scodavolpe, Gianfranco Sanesi, Antonio Olivieri, Luca Blasetti, Mauro Antonelli, Stefano Colantoni, Paolo di Fazi, Antonio Coppola (Trener: Elio Pentassuglia)

1980-81 Joventut Badalona (Španija)Uredi

Al Skinner, Luis Miguel Santillana, Josep Maria Margall, Gonzalo Sagi-Vela, Joe Galvin, Ernesto Delgado, German Gonzalez, Jordi Villacampa, Francisco Sole, Roberto Mora, Antonio Pruna (Trener: Manel Comas)

1981-82 CSP Limoges (Francija)Uredi

Ed Murphy, Richard Dacoury, Jean-Michel Senegal, Irv Kiffin, Apollo Faye, Jean-Luc Deganis, Yves-Marie Verove, Didier Rose, Richard Billet, Philippe Koundrioukoff, Eric Narbonne, Benoit Tremouille (Trener: Andre Buffiere)

1982-83 CSP Limoges (Francija)Uredi

Ed Murphy, Richard Dacoury, Jean-Michel Senegal, Glenn Mosley, Apollo Faye, Jean-Luc Deganis, Hugues Occansey, Didier Dobbels, Didier Rose, Eric Narbonne, Mathieu Faye, Olivier Garry (Trener: Andre Buffiere)

1983-84 Elan Bearnais Orthez (Francija)Uredi

Paul Henderson, John McCullough, Bengaly Kaba, Mathieu Bisseni, Freddy Hufnagel, Christian Ortega, Philippe Laperche, Pascal Laperche, Didier Gadou, Alain Gadou (Trener: George Fisher)

1984-85 Olimpia Simac Milano (Italija)Uredi

Mike D'Antoni, Dino Meneghin, Russ Schoene, Roberto Premier, Joe Barry Carroll, Renzo Bariviera, Franco Boselli, Mario Pettorossi, Vittorio Gallinari, Tullio De Piccoli, Marco Lamperti, Mario Governa, Marco Baldi (Trener: Dan Peterson)

1985-86 Virtus Banco di Roma (Italija)Uredi

Leo Rautins, Bruce Flowers, Enrico Gilardi, Marco Solfrini, Stefano Sbarra, Fulvio Polesello, Franco Rossi, Phil Melillo, Fabrizio Valente, Claudio Brunetti, Gianluca Duri, Franco Picozzi (Trener: Mario de Sisti)

1986-87 FC Barcelona (Španija)Uredi

Juan Antonio San Epifanio, Chicho Sibilio, Wallace Bryant, Ignacio Solozabal, Andres Jimenez, Steve Trumbo, Juan Domingo De la Cruz, Quim Costa, Jordi Soler, Julian Ortiz, Ferran Martinez, Kenny Simpson (Trener: Aito Garcia Reneses)

1987-88 Real Madrid (Španija)Uredi

Wendell Alexis, Fernando Martin, Brad Branson, Fernando Romay, Juan Antonio Corbalan, Jose Biriukov, Jose Luis Llorente, Juan Manuel Lopez Iturriaga, Pep Cargol, Antonio Martín, Alfonso Del Corral (Trener: Lolo Sainz)

1988-89 Partizan Beograd (Jugoslavija)Uredi

Vlade Divac, Aleksandar Đorđević, Predrag Danilović, Žarko Paspalj, Ivo Nakić, Željko Obradović, Oliver Popović, Milenko Savović, Jadran Vujačić, Miladin Mutavdžić, Boris Orcev, Predrag Prljinčević (Trener: Dušan Vujošević)

1989-90 Joventut Badalona (Španija)Uredi

Jordi Villacampa, Lemone Lampley, Reggie Johnson, Juan Antonio Morales, Jose Antonio Montero, Rafael Jofresa, Tomas Jofresa, Carlos Ruf, Josep Maria Margall, Dani Perez, Antonio Medianero, Pere Remon, Ferran Lopez, Robert Bellavista (Trener: Herb Brown / Pedro Martínez)

1990-91 Clear Cantu (Italija)Uredi

Pace Mannion, Pierluigi Marzorati, Davide Pessina, Giuseppe Bosa, Roosevelt Bouie, Alberto Rossini, Angelo Gilardi, Andrea Gianolla, Silvano Dal Seno, Omar Tagliabue, Alessandro Zorzolo, Fabio Gatti (Trener: Fabrizio Frates)

1991-92 Virtus Il Messaggero Roma (Italija)Uredi

Dino Radja, Rick Mahorn, Roberto Premier, Andrea Niccolai, Alessandro Fantozzi, Donato Avenia, Stefano Attruia, Fausto Bargna, Davide Croce, Gianluca Lulli (Trener: Paolo di Fonzo)

1992-93 Olimpia Philips Milano (Italija)Uredi

Aleksandar Đorđević, Antonello Riva, Antonio Davis, Riccardo Pittis, Flavio Portaluppi, Davide Pessina, Fabrizio Ambrassa, Paolo Alberti, Marco Baldi, Marco Sambugaro, Massimo Re (Trener: Mike D'Antoni)

1993-94 PAOK Thessaloniki (Grčija)Uredi

Walter Berry, Zoran Savić, Branislav Prelević, John Korfas, Nasos Galakteros, Nikos Boudouris, Achilleas Mamatziolas, George Ballogiannis, Christos Tsekos, Efthimis Rentzias, Georgios Valavanidis (Trener: Soulis Markopoulos)

1994-95 Alba Berlin (Nemčija)Uredi

Teoman Alibegović, Saša Obradović, Gunther Behnke, Henrik Rödl, Ingo Freyer, Ademola Okulaja, Stephan Baeck, Teoman Öztürk, Sebastian Machowski, Patrick Falk, Oliver Braun (Trener: Svetislav Pešić)

1995-96 Efes Pilsen İstanbul (Turčija)Uredi

Petar Naumoski, Conrad McRae, Ufuk Sarıca, Mirsad Türkcan, Volkan Aydın, Tamer Oyguç, Murat Evliyaoğlu, Hüseyin Beşok, Bora Sancar, Mustafa Kemal Bitim, Alpay Öztaş, Erdal Bibo (Trener: Aydın Örs)

1996-97 Aris Thessaloniki (Grčija)Uredi

José "Piculín" Ortiz, Charles Shackleford, Mario Boni, Panagiotis Liadelis, Dinos Angelidis, Mike Nahar, Alan Tomidy, Tzanis Stavrakopoulos, Giannis Sioutis, Georgios Floros, Alexis Papadatos, Aris Holopoulos (Trener: Slobodan-Lefteris Subotić)

1997-98 Scaligera Mash Verona (Italija)Uredi

Mike Iuzzolino, Hansi Gnad, Randolph Keys, Myron Brown, Roberto Dalla Vecchia, Roberto Bullara, Joachim Jerichow, Alessandro Boni, Matteo Nobile, Giampiero Savio, Damiano Dalfini, Davide Tisato, Matteo Sacchetti, Mario Soave, Massimo Spezie (Trener: Andrea Mazzon)

1998-99 FC Barcelona (Španija)Uredi

Aleksandar Đorđević, Derrick Alston, Milan Gurović, Efthimis Rentzias, Roger Esteller, Rodrigo De la Fuente, Roberto Duenas, Xavi Fernandez, Ignacio Rodriguez, Alfons Alzamora, Oriol Junyent, Juan Carlos Navarro, Chema Marcos (Trener: Aíto García Reneses)

1999-00 CSP Limoges (Francija)Uredi

Marcus Brown, Yann Bonato, Harper Williams, Frédéric Weis, Bruno Hamm, Thierry Rupert, Stephane Dumas, David Frigout, Stjepan Stazic, Jean-Philippe Methelie, Carl Thomas, Frederic Adjiwanou (Trener: Duško Ivanović)

2000-01 Unicaja Malaga (Španija)Uredi

Danya Abrams, Veljko Mršić, Moustapha Sonko, Richard Petruška, Jean-Marc Jaumin, Paco Vazquez, Berni Rodríguez, Frédéric Weis, Darren Phillip, Carlos Cabezas, Kenny Miller, Germán Gabriel, Francis Perujo (Trener: Božidar Maljković)

2001-02 SLUC Nancy (Francija)Uredi

Stevin Smith, Cyril Julian, Ross Land, Fabien Dubos, Goran Bošković, Joseph Gomis, Vincent Masingue, Maxime Zianveni, Mouhamadou Mbodji, Danilo Cmiljanić, Gary Phaeton, Loic Toilier (Trener: Sylvain Lautie)

Najboljšo strelci finalnih tekemUredi

  1. Dražen Dalipagić (Partizan Beograd) 48 točk proti klubu Bosna Sarajevo (v finalu 1977-78)
  2. Dražen Petrović (Cibona Zagreb) 47 točk proti klubu Real Madrid (v drugi tekmi finala 1987-88)
  3. Dragan Kićanović (Partizan Beograd) 41 točk proti klubu Arrigoni Rieti (v finalu 1978-79)
  4. Nikola Plećaš (Lokomotiva Zagreb) 40 točk proti klubu OKK Beograd (v drugi tekmi finala 1971-72)
  5. Aleksandar Đorđević (Philips Milano) 38 točk proti klubu Virtus Roma (v drugi tekmi finala 1992-93)
  6. Antonello Riva (Wiwa Vismara Cantu) 36 točk proti klubu Partizan Beograd (v drugi tekmi finala 1988-89)
  7. Pace Mannion (Clear Cantu) 35 točk proti klubu Real Madrid (v drugi tekmi finala 1990-91)
  8. Ed Murphy (CSP Limoges) 35 točk proti klubu Šibenka Šibenik (v finalu 1981-82)
  9. Ed Murphy (CSP Limoges) 34 točk proti klubu Šibenka Šibenik (v finalu 1982-83)
  10. Željko Jerkov (Jugoplastika Split) 34 točk proti klubu Alco Bologna (v finalu 1976-77)
  11. Dino Rađa (Il Messaggero Roma) 34 točk proti klubu Scavolini Pesaro (v prvi tekmi finala 1991-92)
  12. Saša Obradović (Alba Berlin) 34 točk proti klubu Stefanel Milano (v prvi tekmi finala 1994-95)
  13. Teoman Alibegović (Alba Berlin) 34 točk proti klubu Stefanel Milano (v drugi tekmi finala 1994-95)