Evropsko prvenstvo v atletiki 1971

Evropsko prvenstvo v atletiki 1971 je deseto evropsko prvenstvo v atletiki, ki je potekalo med 10. in 15. avgustom 1971 na olimpijskem stadionu v Helsinkih, Finska, v štiriindvajsetih disciplinah za moške in štirinajstih za ženske.

Dobitniki medaljUredi

Tekaške disciplineUredi

Disciplina   Zlato   Srebro   Bron
100 m   Valerij Borzov 10,26   Gerhard Wucherer 10,48   Vasilis Papageorgopoulos 10,56
200 m   Valerij Borzov 20,30   Franz-Peter Hofmeister 20,71   Jörg Pfeifer 20,72
400 m   David Jenkins 45,45   Marcello Fiasconaro 45,49   Jan Werner 45,56
800 m   Jevgenij Aržanov 1:45,60   Dieter Fromm 1:46,00   Andy Carter 1:46,20
1500 m   Francesco Arese 3:38,40   Henryk Szordykowski 3:38,70   Brendan Foster 3:39,20
5000 m   Juha Väätäinen 13:32,60   Jean Wadoux 13:33,60   Harald Norpoth 13:34,57
10000 m   Juha Väätäinen 27:52,80   Jürgen Haase 27:53,40   Rašid Šarafetdinov 27:56,40
Maraton   Karel Lismont 2:13:09   Trevor Wright 2:13:59   Ron Hill 2:14:34
Hitra hoja na 20 km   Nikolaj Smaga 1:27:20   Gerhard Sperling 1:27:29   Paul Nihill 1:27:34
Hitra hoja na 50 km   Venjamin Soldatenko 4:02:22   Christoph Höhne 4:04:45   Peter Selzer 4:06:11
110 m z ovirami   Frank Siebeck 14,00   Alan Pascoe 14,09   Lubomír Nádeníček 14,30
400 m z ovirami   Jean-Claude Nallet 49,20   Christian Rudolph 49,30   Dimitrij Stukalov 50,00
3000 m z ovirami   Jean-Paul Villain 8:25,20   Dušan Moravčík 8:26,20   Pavel Sisojev 8:26,40
Štafeta 4x100 m   Češkoslovaška
Ladislav Kříž
Juraj Demeč
Jiří Kynos
Ludvík Bohman
39,30   Poljska
Gerard Gramse
Tadeusz Cuch
Zenon Nowosz
Marian Dudziak
39,70   Italija
Vincenzo Guerini
Pietro Mennea
Pasqualino Abeti
Ennio Preatoni
39,80
Štafeta 4x400 m   Zahodna Nemčija
Horst-Rüdiger Schlöske
Thomas Jordan
Martin Jellinghaus
Hermann Köhler
3:02,90   Poljska
Andrzej Badeński
Jan Balachowski
Waldemar Korycki
Jan Werner
3:03,60   Italija
Lorenzo Cellerino
Giacomo Puosi
Sergio Bello
Marcello Fiasconaro
3:04,60

Tehnične disciplineUredi

Disciplina   Zlato   Srebro   Bron
Skok v višino   Kęstutis Šapka 2,20   Csaba Dosa 2,20   Rustam Ahmetov 2,20
Skok v daljino   Max Klauß 7,92   Igor Ter-Ovanesjan 7,91   Stanisław Szudrowicz 7,87
Skok ob palici   Wolfgang Nordwig 5,35   Kjell Isaksson 5,30   Renato Dionisi 5,30
Troskok   Jörg Drehmel 17,16   Viktor Sanejev 17,10   Carol Corbu 16,87
Met kopja   Jānis Lūsis 90,68   Jānis Doniņš 85,30   Wolfgang Hanisch 84,22
Met diska   Ludvík Daněk 63,90   Lothar Milde 61,62   Géza Fejér 61,54
Suvanje krogle   Hartmut Briesenick 21,08   Heinz-Joachim Rothenburg 20,47   Władysław Komar 20,04
Met kladiva   Uwe Beyer 72,36   Reinhard Theimer 71,80   Anatolij Bondarčuk 71,40
Deseteroboj   Joachim Kirst 8196   Lennart Hedmark 8038   Hans-Joachim Walde 7951

Dobitnice medaljUredi

Tekaške disciplineUredi

Disciplina   Zlato   Srebro   Bron
100 m   Renate Stecher 11,40   Ingrid Mickler 11,50   Elfgard Schittenhelm 11,50
200 m   Renate Stecher 22,70   Györgyi Balogh 23,20   Irena Szewińska 23,30
400 m   Helga Seidler 52,10   Inge Bödding 52,90   Ingelore Lohse 52,90
800 m   Vera Nikolić 2:00,00   Pat Lowe 2:01,70   Rosemary Stirling 2:02,10
1500 m   Karin Burneleit 4:09,60   Gunhild Hoffmeister 4:10,30   Ellen Tittel 4:10,40
100 m z ovirami   Karin Balzer 12,94   Annelie Ehrhardt 13,00   Teresa Sukniewicz 13,20
Štafeta 4x100 m   Zahodna Nemčija
Elfgard Schittenhelm
Inge Helten
Annegret Irrgang
Ingrid Mickler
43,30   Vzhodna Nemčija
Karin Balzer
Renate Stecher
Petra Vogt
Ellen Stropahl
43,60   Sovjetska zveza
Ljudmila Žarkova
Galina Buharina
Marina Sidorova
Nadežda Besfamilna
44,50
Štafeta 4x400 m   Vzhodna Nemčija
Rita Kühne
Ingelore Lohse
Helga Seidler
Monika Zehrt
3:29,30   Zahodna Nemčija
Anette Rückes
Christel Frese
Hildegard Falck
Inge Bödding
3:33,00   Sovjetska zveza
Raisa Nikaronova
Vera Popkova
Nadežda Kolesnikova
Natalija Čistjakova
3:34,10

Tehnične disciplineUredi

Disciplina   Zlato   Srebro   Bron
Skok v višino   Ilona Gusenbauer 1,87   Cornelia Popescu 1,85   Barbara Inkpen 1,85
Skok v daljino   Ingrid Mickler 6,76   Meta Antenen 6,73   Heide Rosendahl 6,66
Met kopja   Daniela Jaworska 61,00   Ameli Koloska 59,40   Ruth Fuchs 59,16
Met diska   Faina Melnik 64,22   Liesel Westermann 61,68   Lyudmila Muravyova 59,48
Suvanje krogle   Nadežda Čižova 20,16   Marita Lange 19,25   Margitta Gummel 19,22
Peteroboj   Heide Rosendahl 4675   Burglinde Pollak 4638   Margrit Herbst 4570

Medalje po državahUredi

 Poz  Država Zlato Srebro Bron Skupaj
1   Vzhodna Nemčija 13 13 7 33
2   Sovjetska zveza 9 3 8 20
3   Zahodna Nemčija 4 7 5 16
4   Češkoslovaška 2 1 1 4
5   Francija 2 1 0 3
6   Finska 2 0 0 2
7   Združeno kraljestvo 1 3 6 10
8   Poljska 1 3 5 9
9   Italija 1 1 3 5
10   Avstrija 1 0 0 1
  Belgija 1 0 0 1
  Jugoslavija 1 0 0 1
13   Romunija 0 2 1 3
14   Švedska 0 2 0 2
15   Madžarska 0 1 1 2
16   Švica 0 1 0 1
17   Grčija 0 0 1 1

ViriUredi