Evropsko dvoransko prvenstvo v atletiki 1975

Evropsko dvoransko prvenstvo v atletiki 1975 je šesto evropsko dvoransko prvenstvo v atletiki, ki je potekalo 8. in 9. marca 1975 v dvorani Spodek v Katovicah, Poljska. Udeležilo se ga je 270 atletov iz 24-ih držav, ki so tekmovali v 21-ih disciplinah.

Dobitniki medaljUredi

Disciplina   Zlato   Srebro   Bron
60 m   Valerij Borzov 6,59   Aleksander Aksinin 6,67   Zenon Licznerski 6,74
400 m   Hermann Köhler 48,76   Josip Alebić 49,04   Semjon Kočer 49,33
800 m   Gerhard Stolle 1:49,8   Ivo Van Damme 1:50,1   Vladimir Ponomarjov 1:50,2
1500 m   Thomas Wessinghage 3:44,6   Pjotr Anisim 3:45,5   Gheorghe Ghipu 3:45,4
3000 m   Ian Stewart 7:58,6   Pekka Päivärinta 7:58,6   Boris Kuznecov 8:01,2
60 m ovire   Leszek Wodzyński 7,69   Frank Siebeck 7,69   Edvard Pereverzev 7,74
4x320 m   Zahodna Nemčija
Klaus Ehl
Franz-Peter Hofmeister
Karl Honz
Hermann Köhler
2:29,9   Poljska
Wiesław Pucholski
Roman Siedlecki
Jerzy Włodarczyk
Wojciech Romanowski
2:31,4   Bolgarija
Krasimir Gutev
Narzis Popov
Jordan Jordanov
Janko Bratanov
2:32,1
Skok ob palici   Antti Kalliomäki 5,35   Wojciech Buciarski 5,30   Władysław Kozakiewicz 5,30
Skok v višpino   Vladimír Malý 2,21   Endre Kelemen 2,19   Rune Almén 2,19
Skok v daljino   Jacques Rousseau 7,94   Hans-Jürgen Berger 7,87   Zbigniew Beta 7,82
Troskok   Viktor Sanjejev 17,01   Michał Joachimowski 16,90   Genadij Besonov 16,78
Suvanje krogle   Valčo Stojev 20,19   Geoff Capes 19,98   Valerij Vojkin 19,44

Dobitnice medaljUredi

Disciplina   Zlato   Srebro   Bron
60 m   Andrea Lynch 7,17   Monika Meyer 7,24   Irena Szewińska 7,26
400 m   Verona Elder 52,68   Nadežda Iljina 53,21   Inta Kļimoviča 53,91
800 m   Anita Barkusky 2:05,6   Sarmīte Štūla 2:06,2   Rositsa Pehlivanova 2:06,3
1500 m   Natalia Andrei 4:14,7   Tatjana Kazankina 4:14,8   Ellen Wellmann 4:16,2
60 m ovire   Grażyna Rabsztyn 8,04   Annelie Ehrhardt 8,12   Tatjana Anisimova 8,21
4x320 m   Sovjetska zveza
Inta Kļimoviča
Ingrida Barkane
Ljudmila Aksjonova
Nadežda Iljina
2:46,1   Zahodna Nemčija
Elke Barth
Brigitte Koczelnik
Silvia Hoffmann
Rita Wilden
2:47,3   Poljska
Zofia Zwolińska
Genowefa Nowaczyk
Krystyna Kacperczyk
Danuta Piecyk
2:49,6
Skok v višino   Rosemarie Ackermann 1,92 =RP   Marie-Christine Debourse 1,83   Annemieke Bouma 1,80
Skok v daljino   Dorina Catineanu 6,31   Lidija Alfejeva 6,29   Meta Antenen 6,28
Suvanje krogle   Marianne Adam 20,05   Helena Fibingerová 20,06   Ivanka Hristova 18,35

Medalje po državahUredi

 Poz  Država Zlato Srebro Bron Skupaj
1   Nemška demokratična republika 4 3 0 7
2   Sovjetska zveza 3 6 8 17
3   Zvezna republika Nemčija 3 2 1 6
4   Združeno kraljestvo 3 1 0 4
5   Poljska 2 3 5 10
6   Romunija 2 0 1 3
7   Češkoslovaška 1 1 0 2
  Finska 1 1 0 2
  Francija 1 1 0 2
10   Bolgarija 1 0 3 4
11   Belgija 0 1 0 1
  Madžarska 0 1 0 1
  Jugoslavija 0 1 0 1
14   Nizozemska 0 0 1 1
  Švedska 0 0 1 1
  Švica 0 0 1 1

ViriUredi