Svetovno prvenstvo v alpskem smučanju 2017 - moški superveleslalom

SP v alpskem smučanju 2017
Alpine skiing pictogram.svg
Kombinacija   moški ženske
Smuk moški ženske
Veleslalom moški ženske
Slalom moški ženske
Superveleslalom moški ženske
Ekipna tekma

Moški superveleslalom na svetovnem prvenstvu v alpskem smučanju 2017 je potekal 8. februarja.

MedaljeUredi

  Zlato   Srebro   Bron
    Erik Guay     Kjetil Jansrud     Manuel Osborne-Paradis

Štartna listaUredi

Tekma se je začela 8. februarja ob 12.00 po našem času.

# St. številka Ime in priimek Država Čas Zaostanek
  14 Erik Guay   Kanada 1:25.38
  9 Kjetil Jansrud   Norveška 1:25.83 +0.45
  26 Manuel Osborne-Paradis   Kanada 1:25.89 +0.51
4 13 Aleksander Aamodt Kilde   Norveška 1:25.92 +0.54
5 1 Vincent Kriechmayr   Avstrija 1:26.26 +0.88
6 8 Alexis Pinturault   Francija 1:26.28 +0.90
7 6 Andreas Sander   Nemčija 1:26.35 +0.97
8 19 Carlo Janka   Švica 1:26.37 +0.99
9 7 Dominik Paris   Italija 1:26.40 +1.02
10 17 Hannes Reichelt   Avstrija 1:26.47 +1.09
11 3 Peter Fill   Italija 1:26.49 +1.11
12 5 Beat Feuz   Švica 1:26.51 +1.13
13 11 Max Franz   Avstrija 1:26.75 +1.37
14 28 Blaise Giezendanner   Francija 1:26.96 +1.58
4 Travis Ganong   ZDA 1:26.96 +1.58
16 2 Adrien Théaux   Francija 1:26.99 +1.61
17 34 Martin Čater   Slovenija 1:27.19 +1.81
18 25 Brice Roger   Francija 1:27.22 +1.84
19 23 Mattia Casse   Italija 1:27.29 +1.91
20 24 Mauro Caviezel   Švica 1:27.30 +1.92
21 20 Marcel Hirscher   Avstrija 1:27.43 +2.05
22 22 Patrick Küng   Švica 1:27.44 +2.06
23 31 Emanuele Buzzi   Italija 1:27.54 +2.16
24 38 Miha Hrobat   Slovenija 1:27.76 +2.38
25 33 Bjørnar Neteland   Norveška 1:28.18 +2.80
26 16 Josef Ferstl   Nemčija 1:28.22 +2.84
27 45 Christoffer Faarup   Danska 1:28.24 +2.86
28 43 Ryan Cochran-Siegle   ZDA 1:28.76 +3.38
29 46 Henrik von Appen   Čile 1:28.87 +3.49
30 36 Alexander Köll   Švedska 1:28.94 +3.56
31 53 Filip Zubčić   Hrvaška 1:29.05 +3.67
32 21 Jan Hudec   Češka 1:29.31 +3.93
33 37 Marc Oliveras   Andora 1:29.35 +3.97
34 39 Willis Feasey   Nova Zelandija 1:29.60 +4.22
35 41 Pavel Trikhichev   Rusija 1:29.78 +4.40
36 55 Marco Pfiffner   Lihtenštajn 1:29.81 +4.43
37 52 Maciej Bydliński   Poljska 1:29.83 +4.45
38 54 Michał Kłusak   Poljska 1:30.19 +4.81
39 49 Ondřej Berndt   Češka 1:30.40 +5.02
40 58 Jan Zabystřan   Češka 1:30.64 +5.26
41 64 Yuri Danilochkin   Belorusija 1:30.94 +5.56
42 65 Ioan Valeriu Achiriloaie   Romunija 1:31.59 +6.21
43 61 Kai Horwitz   Čile 1:32.11 +6.73
44 44 Adam Barwood   Nova Zelandija 1:32.82 +7.44
45 63 Marko Stevović   Srbija 1:32.93 +7.55
46 70 Simon Breitfuss Kammerlander   Bolivija 1:33.27 +7.89
47 60 Igor Zakurdayev   Kazahstan 1:34.68 +9.30
48 66 Ivan Kovbasnyuk   Ukrajina 1:34.77 +9.39
49 71 Albin Tahiri   Kosovo 1:36.29 +10.91
50 72 Taras Pimenov   Kazahstan 1:43.88 +18.50
51 69 Nikita Shcherbakovskiy   Izrael 1:48.70 +23.32
10 Boštjan Kline   Slovenija DNF
12 Dustin Cook   Kanada
15 Matthias Mayer   Avstrija
18 Andrew Weibrecht   ZDA
27 Thomas Biesemeyer   ZDA
29 Thomas Dressen   Nemčija
30 Klemen Kosi   Slovenija
32 Joan Verdú   Andora
35 Felix Monsen   Švedska
40 Ivan Kuznetsov   Rusija
42 Marko Vukičević   Srbija
47 Olivier Jenot   Monako
48 Kryštof Krýzl   Češka
50 Adam Žampa   Slovaška
51 Max Ullrich   Hrvaška
56 Harry Laidlaw   Avstralija
57 Andreas Žampa   Slovaška
59 Sven von Appen   Čile
62 Martin Bendík   Slovaška
67 Juhan Luik   Estonija
68 Márton Kékesi   Madžarska

ReferenceUredi