Letalnica bratov Gorišek: Razlika med redakcijama

{|class="wikitable plainrowheaders" cellpadding="3" cellspacing="0" border="1" style="background:#fff; font-size:86%; line-height:15px; border:grey solid 1px; border-collapse:collapse;"
|- style="background:#ccc; text-align:center;"
! style="background:#ccc;" width="110120"| Datum
! style="background:#ccc;" width="6045"| Velikost
! style="background:#ccc;" width="85"| Tekmovanje
! style="background:#ccc;" width="185"| Zmagovalec
! style="background:#ccc;" width="185"| Drugi
! style="background:#ccc;" width="185"| Tretji
|-
| align=right|21.-23. marec 1969   || align=center|K153 || align=center|{{Abbr|KOP|KOP teden smučarskih poletov}} || {{flagicon|TCH}} [[Jiří Raška]] || {{flagicon|NOR}} [[Bjørn Wirkola]] || {{flagicon|DDR}} [[Manfred Wolf]]
|-
| align=right|26. marec 1972   || align=center|K165 || align=center|[[Svetovno prvenstvo v smučarskih poletih 1972|SPvP]] || {{flagicon|SUI}} [[Walter Steiner]] || {{flagicon|DDR}} [[Heinz Wosipiwo]] || {{flagicon|TCH}} [[Jiří Raška]]
|-
| align=right|15.-17. marec 1974   || align=center|K165 || align=center|KOP || {{flagicon|SUI}} [[Walter Steiner]] || {{flagicon|FIN}} [[Esko Rautionaho]] || {{flagicon|NOR}} [[Dag Fossum]]
|-
| align=right|18.-20. marec 1977   || align=center|K165 || align=center|KOP || {{flagicon|AUT}} [[Reinhold Bachler]] || {{flagicon|DDR}} [[Thomas Meisinger]] || {{flagicon|TCH}} [[Ladislav Jirásko]]
|-
| align=right|17.-18. marec 1979   || align=center|K185 || align=center|[[Svetovno prvenstvo v smučarskih poletih 1979|SPvP]] || {{flagicon|AUT}} [[Armin Kogler]] || {{flagicon|DDR}} [[Axel Zitzmann]] || {{flagicon|POL}} [[Piotr Fijas]]
|-
| align=right|16.-17. marec 1985   || align=center|K185 || align=center|[[Svetovno prvenstvo v smučarskih poletih 1985|SPvP]] || {{flagicon|FIN}} [[Matti Nykänen]] || {{flagicon|DDR}} [[Jens Weißflog]] || {{flagicon|TCH}} [[Pavel Ploc]]
|-
| align=right|14. marec 1987   || align=center|K185 || align=center|{{Abbr|SP|svetovni pokal}} || {{flagicon|AUT}} [[Andreas Felder]] || {{flagicon|NOR}} [[Ole Gunnar Fidjestøl]] || {{flagicon|FRG}} [[Thomas Klauser]]
|-
| align=right|15. marec 1987   || align=center|K185 || align=center|SP || {{flagicon|NOR}} [[Ole Gunnar Fidjestøl]] || {{flagicon|YUG}} [[Matjaž Zupan]] || {{flagicon|POL}} [[Piotr Fijas]]
|-
| align=right|23. marec 1991   || align=center|K185 || align=center|SP || {{flagicon|SWE}} [[Staffan Tällberg]] || {{flagicon|SUI}} [[Stephan Zünd]] || {{flagicon|GER}} [[André Kiesewetter]]
|-
| align=right|24. marec 1991   || align=center|K185 || align=center|SP || {{flagicon|GER}} [[Ralph Gebstedt]] || {{flagicon|AUT}} [[Stefan Horngacher]] || {{flagicon|GER}} [[Dieter Thoma]]
|- bgcolor=#EFDECD
| align=right|19. marec 1994 &nbsp; || align=center|K185 || align=center|[[Svetovno prvenstvo v smučarskih poletih 1994|SPvP]] {{Abbr|<small>(1d)</small>|svetovno prvenstvo v poletih (1. dan tekmovanja)}} / SP || colspan=3 align=center|''prvi dan prvenstva in hkrati tekma za svetovni pokal je bila zaradi vetra odpovedana''
|- bgcolor=#EFDECD
| align=right|20. marec 1994 &nbsp; || align=center|K185 || align=center|[[Svetovno prvenstvo v smučarskih poletih 1994|SPvP]] {{Abbr|<small>(2d)</small>|svetovno prvenstvo v poletih (2. dan tekmovanja)}} / SP || {{flagicon|CZE}} [[Jaroslav Sakala]] || {{flagicon|NOR}} [[Espen Bredesen]] || {{flagicon|ITA}} [[Roberto Cecon]]
|- bgcolor=#EFDECD
| colspan="3" align=center|'''končni izid svet. prvenstva''' (19.-20. marec)
| {{flagicon|ITA}} [[Roberto Cecon]]
|-
| align=right|22. marec 1997 &nbsp; || align=center|K185 || align=center|SP || {{flagicon|JPN}} [[Takanobu Okabe]] || {{flagicon|JPN}} [[Kazujoši Funaki]] || {{flagicon|FIN}} [[Jani Soininen]]
|-
| align=right|23. marec 1997 &nbsp; || align=center|K185 || align=center|SP || {{flagicon|JPN}} [[Akira Higaši]] || {{flagicon|SLO}} [[Primož Peterka]] || {{flagicon|NOR}} [[Lasse Ottesen]]
|-
| align=right|19. marec 1999 &nbsp; || align=center|K185 || align=center|SP || {{flagicon|GER}} [[Martin Schmitt]] || {{flagicon|JPN}} [[Kazujoši Funaki]] || {{flagicon|GER}} [[Christof Duffner]]
|-
| align=right|20. marec 1999 &nbsp; || align=center|K185 || align=center|SP || {{flagicon|JPN}} [[Hideharu Mijahira]] || {{flagicon|GER}} [[Martin Schmitt]] || {{flagicon|JPN}} [[Noriaki Kasai]]
|-
| align=right|21. marec 1999 &nbsp; || align=center|K185 || align=center|SP || {{flagicon|JPN}} [[Noriaki Kasai]] || {{flagicon|JPN}} [[Hideharu Mijahira]] || {{flagicon|GER}} [[Martin Schmitt]]
|-
| align=right|18. marec 2000 &nbsp; || align=center|K185 || align=center|{{Abbr|SP-E|svetovni pokal ekipno}}<br><small>prva ekipna tekma<br>v zgodovini poletov</small>
| {{Štafeta|{{GER}}|[[Sven Hannawald]]|[[Hansjörg Jäkle]]|[[Martin Schmitt]]|[[Michael Uhrmann]]}}
| {{Štafeta|{{FIN}}|[[Ville Kantee]]|[[Risto Jussilainen]]|[[Jani Soininen]]|[[Janne Ahonen]]}}
| {{Štafeta|{{JPN}}|[[Takanobu Okabe]]|[[Kazuyoshi Funaki]]|[[Hideharu Miyahira]]|[[Noriaki Kasai]]}}
|-
| align=right|19. marec 2000 &nbsp; || align=center|K185 || align=center|SP || {{flagicon|GER}} [[Sven Hannawald]] || {{flagicon|FIN}} [[Janne Ahonen]] || {{flagicon|AUT}} [[Andreas Goldberger]]
|-
| align=right|17. marec 2001 &nbsp; || align=center|K185 || align=center|SP-E
| {{Štafeta|{{FIN}}|[[Jussi Hautamäki]]|[[Risto Jussilainen]]|[[Tami Kiuru]]|[[Veli-Matti Lindström]]}}
| {{Štafeta|{{AUT}}|[[Wolfgang Loitzl]]|[[Andreas Goldberger]]|[[Martin Koch]]|[[Stefan Horngacher]]}}
| {{Štafeta|{{JPN}}|[[Hideharu Miyahira]]|[[Kazuya Yoshioka]]|[[Masahiko Harada]]|[[Noriaki Kasai]]}}
|-
| align=right|18. marec 2001 &nbsp; || align=center|K185 || align=center|SP || {{flagicon|GER}} [[Martin Schmitt]] || {{flagicon|FIN}} [[Risto Jussilainen]] || {{flagicon|NOR}} [[Tommy Ingebrigtsen]]
|-
| align=right|23. marec 2002 &nbsp; || align=center|K185 || align=center|SP-E
| {{Štafeta|{{FIN}}|[[Matti Hautamäki]]|[[Veli-Matti Lindström]]|[[Risto Jussilainen]]|[[Janne Ahonen]]}}
| {{Štafeta|{{GER}}|[[Christof Duffner]]|[[Martin Schmitt]]|[[Michael Uhrmann]]|[[Sven Hannawald]]}}
| {{Štafeta|{{AUT}}|[[Martin Koch]]|[[Andreas Widhölzl]]|[[Andreas Goldberger]]|[[Wolfgang Loitzl]]}}
|-
| align=right|24. marec 2002 &nbsp; || align=center|K185 || align=center|SP || colspan="3" align="center"|''posamična tekma odpovedana zaradi vremenskih razmer''
|-
| align=right|21. marec 2003 &nbsp; || align=center|K185 || align=center|SP-E
| {{Štafeta|{{FIN}}|[[Veli-Matti Lindström]]|[[Janne Ahonen]]|[[Tami Kiuru]]|[[Matti Hautamäki]]}}
| {{Štafeta|{{NOR}}|[[Henning Stensrud]]|[[Bjørn Einar Romøren]]|[[Roar Ljøkelsøy]]|[[Tommy Ingebrigtsen]]}}
| {{Štafeta|{{AUT}}|[[Thomas Morgenstern]]|[[Stefan Thurnbichler]]|[[Florian Liegl]]|[[Andreas Widhölzl]]}}
|-
| align=right|22. marec 2003 &nbsp; || align=center|K185 || align=center|SP || {{flagicon|FIN}} [[Matti Hautamäki]] || {{flagicon|POL}} [[Adam Małysz]] || {{flagicon|AUT}} [[Martin Höllwarth]]
|-
| align=right|23. marec 2003 &nbsp; || align=center|K185 || align=center|SP || {{flagicon|FIN}} [[Matti Hautamäki]] || {{flagicon|GER}} [[Sven Hannawald]] || {{flagicon|JPN}} [[Hideharu Mijahira]]
|-
| align=right|20.-21. februar 2004 &nbsp; || align=center|K185 || align=center|[[Svetovno prvenstvo v smučarskih poletih 2004|SPP-P]] || {{flagicon|NOR}} [[Roar Ljøkelsøy]] || {{flagicon|FIN}} [[Janne Ahonen]] || {{flagicon|FIN}} [[Tami Kiuru]]
|-
| align=right|22. februar 2004 &nbsp; || align=center|K185 || align=center|[[Svetovno prvenstvo v smučarskih poletih 2004|SPP-E]] || {{flagicon|NOR}} [[Norveška]] || {{flagicon|FIN}} [[Finska]] || {{flagicon|AUT}} [[Avstrija]]
|-
| align=right|19. marec 2005 &nbsp; || align=center|HS215 || align=center|SP || {{flagicon|FIN}} [[Matti Hautamäki]] || {{flagicon|AUT}} [[Andreas Widhölzl]] || {{flagicon|NOR}} [[Bjørn Einar Romøren]]
|-
| align=right|20. marec 2005 &nbsp; || align=center|HS215 || align=center|SP || {{flagicon|NOR}} [[Bjørn Einar Romøren]] || {{flagicon|NOR}} [[Roar Ljøkelsøy]] || {{flagicon|AUT}} [[Andreas Widhölzl]]
|-
| align=right|18 marec 2006 &nbsp; || align=center|HS215 || align=center|SP || {{flagicon|NOR}} [[Bjørn Einar Romøren]] || {{flagicon|NOR}} [[Roar Ljøkelsøy]] || {{flagicon|AUT}} [[Martin Koch]]
|-
| align=right|19. marec 2006 &nbsp; || align=center|HS215 || align=center|SP || {{flagicon|FIN}} [[Janne Happonen]] || {{flagicon|AUT}} [[Martin Koch]] || {{flagicon|SLO}} [[Robert Kranjec]]
|-
| align=right|23. marec 2007 &nbsp; || align=center|HS215 || align=center|SP || {{flagicon|POL}} [[Adam Małysz]] || {{flagicon|SUI}} [[Simon Ammann]] || {{flagicon|SLO}} [[Jernej Damjan]]
|-
| align=right|24. marec 2007 &nbsp; || align=center|HS215 || align=center|SP || {{flagicon|POL}} [[Adam Małysz]] || {{flagicon|NOR}} [[Anders Jacobsen]] || {{flagicon|AUT}} [[Martin Koch]]
|-
| align=right|25. marec 2007 &nbsp; || align=center|HS215 || align=center|SP || {{flagicon|POL}} [[Adam Małysz]] || {{flagicon|SUI}} [[Simon Ammann]] || {{flagicon|AUT}} [[Martin Koch]]
|-
| align=right|14. marec 2008 &nbsp; || align=center| HS215 || align=center|SP || {{flagicon|AUT}} [[Gregor Schlierenzauer]] || {{flagicon|FIN}} [[Janne Ahonen]] || {{flagicon|NOR}} [[Bjørn Einar Romøren]]
|-
| align=right|15. marec 2008 &nbsp; || align=center|HS215 || align=center|SP-E
| {{Štafeta|{{NOR}}|[[Tom Hilde]]|[[Johan Remen Evensen]]|[[Anders Jacobsen]]|[[Anders Bardal]]}}
| {{Štafeta|{{FIN}}|[[Janne Happonen]]|[[Matti Hautamäki]]|[[Jussi Hautamäki]]|[[Janne Ahonen]]}}
| {{Štafeta|{{AUT}}|[[Martin Koch]]|[[Thomas Morgenstern]]|[[Andreas Kofler]]|[[Gregor Schlierenzauer]]}}
|-
| align=right|16. marec 2008 &nbsp; || align=center|HS215 || align=center|SP || {{flagicon|AUT}} [[Gregor Schlierenzauer]] || {{flagicon|AUT}} [[Martin Koch ]] || {{flagicon|FIN}} [[Janne Happonen]]
|-
| align=right|20. marec 2009 &nbsp; || align=center|HS215 || align=center|SP || {{flagicon|AUT}} [[Gregor Schlierenzauer]] || {{flagicon|POL}} [[Adam Małysz]] || {{flagicon|RUS}} [[Dimitrij Vasiljev]]
|-
| align=right|21. marec 2009 &nbsp; || align=center|HS215 || align=center|SP-E
| {{Štafeta|{{NOR}}|[[Tom Hilde]]|[[Johan Remen Evensen]]|[[Anders Jacobsen]]|[[Anders Bardal]]}}
| {{Štafeta|{{POL}}|[[Kamil Stoch]]|[[Łukasz Rutkowski]]|[[Stefan Hula, Jr.|Stefan Hula]]|[[Adam Małysz]]}}
| {{Štafeta|{{RUS}}|[[Denis Kornilov]]|[[Pavel Karelin]]|[[Ilja Rosljakov]]|[[Dimitrij Vasiljev]]}}
|-
| align=right|22. marec 2009 &nbsp; || align=center|HS215 || align=center|SP || {{flagicon|FIN}} [[Harri Olli]] || {{flagicon|POL}} [[Adam Małysz]] || {{flagicon|SUI}} [[Simon Ammann]]<br>{{flagicon|SLO}} [[Robert Kranjec]]
|-
| align=right|19.-20. marec 2010 &nbsp; || align=center|HS215 || align=center|[[Svetovno prvenstvo v smučarskih poletih 2010|SPP-P]] || {{flagicon|SUI}} [[Simon Ammann]] || {{flagicon|AUT}} [[Gregor Schlierenzauer]] || {{flagicon|NOR}} [[Anders Jacobsen]]
|-
| align=right|21. marec 2010 &nbsp; || align=center|HS215 || align=center|[[Svetovno prvenstvo v smučarskih poletih 2010|SPP-E]]
| {{Štafeta|{{AUT}}|[[Wolfgang Loitzl]]|[[Thomas Morgenstern]]|[[Martin Koch]]|[[Gregor Schlierenzauer]]}}
| {{Štafeta|{{NOR}}|[[Anders Jacobsen]]|[[Anders Bardal]]|[[Johan Remen Evensen]]|[[Bjørn Einar Romøren]]}}
| {{Štafeta|{{FIN}}|[[Janne Happonen]]|[[Olli Muotka]]|[[Matti Hautamäki]]|[[Harri Olli]]}}
|-
| align=right|18. marec 2011 &nbsp; || align=center|HS215 || align=center|SP || {{flagicon|AUT}} [[Gregor Schlierenzauer]] || {{flagicon|AUT}} [[Thomas Morgenstern]] || {{flagicon|AUT}} [[Martin Koch]]
|-
| align=right|19. marec 2011 &nbsp; || align=center|HS215 || align=center|SP-E
| {{Štafeta|{{AUT}}|[[Thomas Morgenstern]]|[[Andreas Kofler]]|[[Martin Koch]]|[[Gregor Schlierenzauer]]}}
| {{Štafeta|{{NOR}}|[[Anders Bardal]]|[[Johan Remen Evensen]]|[[Bjørn Einar Romøren]]|[[Tom Hilde]]}}
| {{Štafeta|{{SLO}}|[[Peter Prevc]]|[[Jernej Damjan]]|[[Jurij Tepeš]]|[[Robert Kranjec]]}}
|-
| align=right|20. marec 2011 &nbsp; || align=center|HS215 || align=center|SP || {{flagicon|POL}} [[Kamil Stoch]] || {{flagicon|SLO}} [[Robert Kranjec]] || {{flagicon|POL}} [[Adam Małysz]]
|-
| align=right|16. marec 2012 &nbsp; || align=center|HS215 || align=center|SP || {{flagicon|SLO}} [[Robert Kranjec]] || {{flagicon|SUI}} [[Simon Ammann]] || {{flagicon|AUT}} [[Martin Koch]]
|-
| align=right|17. marmarec 2012 &nbsp; || align=center|HS215 || align=center|SP-E
| {{Štafeta|{{AUT}}|[[Thomas Morgenstern]]|[[Andreas Kofler]]|[[Gregor Schlierenzauer]]|[[Martin Koch]]}}
| {{Štafeta|{{NOR}}|[[Rune Velta]]|[[Anders Fannemel]]|[[Bjørn Einar Romøren]]|[[Anders Bardal]]}}
| {{Štafeta|{{GER}}|[[Maximilian Mechler]]|[[Severin Freund]]|[[Andreas Wank]]|[[Richard Freitag]]}}
|-
| align=right|18. marec 2012 &nbsp; || align=center|HS215 || align=center|SP || {{flagicon|AUT}} [[Martin Koch]] || {{flagicon|SUI}} [[Simon Ammann]] || {{flagicon|SLO}} [[Robert Kranjec]]
|-
| align=right|22. marec 2013 &nbsp; || align=center|HS215 || align=center|SP || {{flagicon|AUT}} [[Gregor Schlierenzauer]] || {{flagicon|SLO}} [[Peter Prevc]] || {{flagicon|POL}} [[Piotr Żyła]]
|-
| align=right|23. marec 2013 &nbsp; || align=center|HS215 || align=center|SP-E
| {{Štafeta|{{SLO}}|[[Jurij Tepeš]]|[[Peter Prevc]]|[[Andraž Pograjc]]|[[Robert Kranjec]]}}
| {{Štafeta|{{NOR}}|[[Rune Velta]]|[[Kim Rene Elverum Sorsell|Kim René Elverum Sorsell]]|[[Anders Bardal]]|[[Andreas Stjernen]]}}
| {{Štafeta|{{AUT}}|[[Wolfgang Loitzl]]|[[Stefan Kraft]]|[[Martin Koch]]|[[Gregor Schlierenzauer]]}}
|-
| align=right|24. marec 2013 &nbsp; || align=center|HS215 || align=center|SP || {{flagicon|SLO}} [[Jurij Tepeš]] || {{flagicon|NOR}} [[Rune Velta]] || {{flagicon|SLO}} [[Peter Prevc]]
|-
| align=right|20. marec 2015 &nbsp; || align=center| HS225 || align=center|SP || {{flagicon|SLO}} [[Peter Prevc]] || {{flagicon|SLO}} [[Jurij Tepeš]] || {{flagicon|AUT}} [[Stefan Kraft]]
|-
| align=right|21. marec 2015 &nbsp; || align=center| HS225 || align=center|SP-E
| {{Štafeta|{{SLO}}|[[Jurij Tepeš]]|[[Anže Semenič]]|[[Robert Kranjec]]|[[Peter Prevc]]}}
| {{Štafeta|{{AUT}}|[[Stefan Kraft]]|[[Michael Hayböck]]|[[Manuel Poppinger]]|[[Gregor Schlierenzauer]]}}
| {{Štafeta|{{NOR}}|[[Johann André Forfang]]|[[Kenneth Gangnes]]|[[Anders Fannemel]]|[[Rune Velta]]}}
|-
| align=right|22. marec 2015 &nbsp; || align=center| HS225 || align=center|SP || {{flagicon|SLO}} [[Jurij Tepeš]] || {{flagicon|SLO}} [[Peter Prevc]] || {{flagicon|NOR}} [[Rune Velta]]
|-
| align=right|17. marec 2016 &nbsp; || align=center| HS225 || align=center|SP || {{flagicon|SLO}} [[Peter Prevc]] || {{flagicon|NOR}} [[Johann André Forfang]] || {{flagicon|SLO}} [[Robert Kranjec]]
|-
| align=right|18. marec 2016 &nbsp; || align=center| HS225 || align=center|SP || {{flagicon|SLO}} [[Robert Kranjec]] || {{flagicon|SLO}} [[Peter Prevc]] || {{flagicon|NOR}} [[Johann André Forfang]]
|-
| align=right|19. marec 2016 &nbsp; || align=center| HS225 || align=center|SP-E
| {{Štafeta|{{NOR}}|[[Daniel-André Tande]]|[[Anders Fannemel]]|[[Kenneth Gangnes]]|[[Johann André Forfang]]}}
| {{Štafeta|{{SLO}}|[[Jurij Tepeš]]|[[Anže Semenič]]|[[Robert Kranjec]]|[[Peter Prevc]]}}
| {{Štafeta|{{AUT}}|[[Stefan Kraft]]|[[Manuel Poppinger]]|[[Manuel Fettner]]|[[Michael Hayböck]]}}
|-
| align=right|20. marec 2016 &nbsp; || align=center| HS225 || align=center|SP || {{flagicon|SLO}} [[Peter Prevc]] || {{flagicon|SLO}} [[Robert Kranjec]] || {{flagicon|NOR}} [[Johann André Forfang]]
|-
| align=right|24. marec 2017 &nbsp; || align=center| HS225 || align=center|SP || {{flagicon|AUT}} [[Stefan Kraft]] || {{flagicon|GER}} [[Andreas Wellinger]] || {{flagicon|GER}} [[Markus Eisenbichler]]
|-
| align=right|25. marec 2017 &nbsp; || align=center| HS225 || align=center|SP-E
| {{Štafeta|{{NOR}}|[[Robert Johansson (ski jumper)|Robert Johansson]]|[[Johann André Forfang]]|[[Anders Fannemel]]|[[Andreas Stjernen]]}}
| {{Štafeta|{{GER}}|[[Markus Eisenbichler]]|[[Richard Freitag]]|[[Karl Geiger]]|[[Andreas Wellinger]]}}
| {{Štafeta|{{POL}}|[[Piotr Żyła]]|[[Dawid Kubacki]]|[[Maciej Kot]]|[[Kamil Stoch]]}}
|-
| align=right|26. marec 2017 &nbsp; || align=center| HS225 || align=center|SP || {{flagicon|AUT}} [[Stefan Kraft]] || {{flagicon|GER}} [[Andreas Wellinger]] || {{flagicon|JPN}} [[Noriaki Kasai]]
|-
| align=right|23. marec 2018 &nbsp; || align=center| HS240 || align=center|WC || || ||
|-
| align=right|24. marec 2018 &nbsp; || align=center| HS240 || align=center|WC-T
|
|
|
|-
| align=right|25. marec 2018 &nbsp; || align=center| HS240 || align=center|WC || || ||
|}
 
15.022

urejanj