Odpre glavni meni

Svetovno prvenstvo v veslanju 1999

22. Svetovno prvenstvo v veslanju se je odvijalo med 22. in 29. avgustom 1999 v St. Catharines, Kanada.

Medalje po državahUredi

Mesto Država       Skupaj
1   ZDA 6 3 0 9
2   Nemčija 3 7 1 11
3   Italija 3 0 2 5
4   Romunija 2 0 1 3
5   Belorusija 2 0 0 2
  Romunija 2 0 0 2
7   Avstralija 1 4 3 8
8   Združeno kraljestvo 1 4 0 5
9   Švica 1 1 0 2
10   Kanada 1 0 3 4
11   Nova Zelandija 1 0 0 1
  Slovenija 1 0 0 1
13   Ukrajina 0 2 0 2
14   Francija 0 1 1 2
15   Čile 0 1 0 1
  Ljudska republika Kitajska 0 1 0 1
  Češka 0 1 0 1
18   Irska 0 0 2 2
  Rusija 0 0 2 2
20   Argentina 0 0 1 1
  Bolgarija 0 0 1 1
  Hrvaška 0 0 1 1
  Madžarska 0 0 1 1
  Nizozemska 0 0 1 1
  Norveška 0 0 1 1
  Zimbabve 0 0 1 1
Skupaj 24 24 24 72

Pregled medaljUredi

Dogodek: Zlato: Čas Srebro: Čas Bron: Čas
Moški
enojec   Nova Zelandija
Rob Waddell
6:36.68   Švica
Xeno Mueller
6:40.96   Kanada
Derek Porter
6:43.99
dvojni dvojec   Slovenija
Iztok Čop (b)
Luka Špik (s)
6:04.37   Nemčija
Sebastian Mayer (b)
Stefan Roenhert (s)
6:06.15   Norveška
Fredrik Bekken (b)
Olaf Tufte (s)
6:06.20
dvojni četverec   Nemčija
Marco Geisler (b)
Andreas Hajek (2)
Stephan Volkert (3)
Andre Willms (s)
6:24.37   Ukrajina
Oleg Likov (b)
Oleksandr Marčenko (2)
Leonid Šapošnikov (3)
Aleksandr Zazkalko (s)
6:27.39   Avstralija
Jason Day (b)
Duncan Free (2)
Peter Hardcastle (3)
Stuart Reside (s)
6:28.20
dvojec s krmarjem   ZDA
James Neil (b)
Philip Henry (s)
Nicholas Anderson (c)
6:48.56   Nemčija
Joerg Diessner (b)
Enrico Schnabel (s)
Felix Erdmann (c)
6:48.81   Argentina
Damian Ordas (b)
Walter Balunek (s)
Patricio Mouche (c)
6:56.07
dvojec brez krmarja   Avstralija
Drew Ginn (b)
James Tomkins (s)
6:19.00   Francija
Michel Andrieux (b)
Jean-Christophe Rolland (s)
6:22.21   Hrvaška
Oliver Martinov (b)
Ninoslav Šaraga (s)
6:24.86
četverec s krmarjem   ZDA
Thomas Murray (b)
Daniel Protz (2)
Garrett Klugh (3)
?? (s)
Sean Mulligan (c)
6:38.31   Združeno kraljestvo
Rick Dunn (b)
Jonny Searle (2)
Jonny Singfield (3)
Graham Smith (s)
Alistair Potts (c)
6:40.18   Romunija
Ovidiu Cornea (b)
Vasile Mastacan (2)
Valentin Robu (3)
Neculai Taga (s)
Dumitru Raducanu (c)
6:41.89
četverec brez krmarja   Združeno kraljestvo
Ed Coode (b)
James Cracknell (2)
Matthew Pinsent (3)
Steve Redgrave (s)
5:48.57   Avstralija
Ben Dodwell (b)
Bo Hanson (2)
Geoff Stewart (3)
James Stewart (s)
5:50.11   Italija
Lorenzo Carboncini (b)
Riccardo Dei Rossi (2)
Valter Molea (3)
Carlo Mornati (s)
5:51.41
osmerec   ZDA
Bryan Volpenhein (b)
Robert Bob Kaehler (2)
Peter Collins (3)
Tom Welsh (4)
Michael Wherley (5)
Jeffrey Klepacki (6)
Garrett Miller (7)
Christian Ahrens (s)
Pete Cipollone (c)
6:01.58   Združeno kraljestvo
Bob Thatcher (b)
Ben Hunt-Davis (2)
Fred Scarlett (3)
Louis Attrill (4)
Luka Grubor (5)
Kieran West (6)
Tim Foster (7)
Steve Trapmore (s)
Rowley Douglas (c)
6:03.27   Rusija
Serguei Matveev (b)
Alexander Litvinčev (2)
Dmitri Kovalev (3)
Vladimir Volodenkov (4)
Andrei Gluhov (5)
Dimitri Aksenov (6)
Nikolai Aksionov (7)
Pavel Melnikov (s)
Aleksandr Lukjanov (c)
6:04.64
lahki enojec   Danska
Karsten Nielsen
6:47.97   Češka
Michal Vabrousek
6:51.14   Madžarska
Gergely Kokas
6:53.14
lahki dvojni dvojec   Italija
Michelangelo Crispi (b)
Leonardo Pettinari (s)
7:12.46   Avstralija
Bruce Hick (b)
Hamish Karrasch (s)
7:15.95   Nemčija
Ingo Euler (b)
Bernhard Ruehling (s)
7:18.80
lahki dvojni četverec   Italija
Simone Forlani (b),
Daniele Gilardoni (2)
Franco Sancassini (3)
Mauro Baccelli (s)
6:27.71   Nemčija
Manuel Brehmer (b)
Franz Mayer (2)
Dennis Niemeyer (3)
Thorsten Schmidt (s)
6:32.41   Irska
Neal Byrne (b)
James Lindsay-Fynn (2)
Noel Monahan (3)
Gearoid Towey (s)
6:32.81
lahki dvojec brez krmarja   Italija
Stefano Basalini (b)
Paolo Pittino (s)
7:28.35   Čile
Miguel Cerda Silva (b)
Christian Yantani Garces (s)
7:29.05   Irska
Neville Maxwell (b)
Tony O'Connor (s)
7:29.18
lahki četverec brez krmarja   Danska
Eskild Ebbesen (b)
Thomas Ebert (2)
Victor Feddersen (3)
Thomas Poulsen (s)
6:45.63   Avstralija
Darren Balmforth (b)
Simon Burgess (2)
Anthony Edwards (3)
Bob Richards (s)
6:47.15   Francija
Jean-David Bernard (b)
Xavier Dorfman (2)
Yves Hocde (3)
Laurent Porchier (s)
6:47.35
lahki osmerec   ZDA
Josh Cashman (b)
Kevin Cotter (2)
Eric Den Besten Tinholt (3)
Sean Kammann (4)
Christopher Chris Kerber (5)
William Plifka (6)
Gregory Ruckman (7)
Nicholas Tripician (s)
Alexey Salamini (c)
5:34.43   Združeno kraljestvo
Phil Baker (b)
Gareth Davis (2)
Ned Kittoe (3)
Mike Louzado (4)
james McGarva (5)
Nick Strange (6)
Aidan Tucker (7)
David Webb (s)
?? (c)
5:36.08   Italija
Lorenzo Bertini (b)
Filippo Dodero (2)
Stefano Fraquelli (3)
Carlo Grande (4)
Andrea Lupini (5)
Salvatore Messina (6)
Marco Paniccia (7)
Bruno Pasqualini (s)
Antonia Cirillo (c)
5:36.93
Ženske
enojec   Belorusija
Ekaterina Karsten-Hodotovič
7:11.68   Nemčija
Katrin Rutschow
7:14.70   Bolgarija
Rumjana Nejkova
7:17.02
dvojni dvojec   Nemčija
Kathrin Boron (b)
Jana Thieme
6:41.98   Ljudska republika Kitajska
Lin Liu (b)
Xiuyun Zhang (s)
6:45.99   Nizozemska
Pieta van Dishoeck (b)
Eeke van Nes (s)
6:46.18
dvojni četverec   Nemčija
Maren Derlien (b)
Meike Evers (2)
Kerstin El Qalqili-Kowalski (3)
Manuela Lutze (s)
7:06.53   Ukrajina
Jana Kramarenko (b)
Svitlana Mazij (2)
Tatjana Osutužanina (3)
Olena Morozova-Ronžina (s)
7:09.98   Rusija
Oxana Dorodnova (b)
Julia Levina (2)
Larisa Merk (3)
Olga Samulenkova (s)
7:11.64
dvojec brez krmarke   Kanada
Theresa Luke (b)
Emma Robinson (s)
7:00.85   Nemčija
Elke Hipler (b)
Kathleen Naser (s)
7:02.77   Avstralija
Kate Slatter (b)
Rachael Taylor (s)
7:03.83
četverec brez krmarke   Belorusija
Julija Bičik (b)
Elena Mikulič (2)
Olga Tracevskaja (3)
Marina Znak (s)
6:26.25   Nemčija
Sandra Goldbach (b)
Marita Scholz (2)
Mira Van Daelen (3)
Sonja Van Daelen (s)
6:28.29   ZDA
Sara Field (b)
Tristine Glick (2)
Wendy Wilbur (3)
Maite Urtasun (s)
6:31.15
osmerec   Romunija
Georgeta Damian-Andrunache (b)
Magdalena Dumitrache (2)
Doina Ignat (3)
Ioana Olteanu (4)
Marioara Popescu (5)
Doina Spircu-Craciun (6)
Viorica Susanu (7)
Aurica Barascu (s)
Elena Georgescu-Nedelc (c)
6:47.66   ZDA
Torrey Folk (b)
Amy Fuller (2)
Sarah Jones (3)
Katherine Maloney (4)
Amy Marie Martin (5)
Elisabeth McCagg (6)
Linda Miller (7)
Monica Tranel-Michini (s)
Rajanya Shah (c)
6:48.81   Kanada
Buffy-Lynne Williams (b)
Laryssa Biesenthal (2)
Alison Korn (3)
Theresa Luke (4)
Heather McDermid (5)
Emma Robinson (6)
Dorota Urbaniak (7)
Kubet Weston (s)
Lesley Thompson-Willie (c)
6:53.19
lahki enojec   Švica
Pia Vogel
7:33.80   ZDA
Lisa Schlenker
7:34.99   Argentina
Maria Garisoain
7:35.81
lahki dvojni dvojec   Romunija
Constanta Burcica (b)
Camelia Macoviciuc (s)
8:12.67   ZDA
Christine Smith-Collins (b)
Sarah Garner (s)
8:16.30   Avstralija
Virginia Lee (b)
Sally Newmarch (s)
8:19.88
lahki dvojni četverec   ZDA
Molly Brock (b)
Mary Angie Cummins (2)
Sara Den Besten (3)
Sherri Kiklas (s)
7:17.82   Nemčija
Angelika Brand (b)
Maja Tarmstadt (2)
Anna Kleinz (3)
Christine Morawitz (s)
7:20.19   Kanada
Nathalie Benzing (b)
Tracy Duncan (2)
Katrina Scott (3)
renata Troc (s)
7:33.57
lahki dvojec brez krmarke   ZDA
Linda Muri (b)
Rachel Anderson (s)
8:31.11   Združeno kraljestvo
Jane Hall (b)
Milindi Myers (s)
8:31.72   Zimbabve
Nicola Davies(b)
Jill Lancaster (s)
9:00.98