Seznam prejemnikov medalj svetovnih prvenstev v nordijskem smučanju v smučarskih tekih

Seznam prejemnikov medalj svetovnih prvenstev v nordijskem smučanju v smučarskih tekih, ki z nekaj izjemami poteka na dve leti, prvič pa je potekalo leta 1925.

Dobitniki medaljUredi

15 km do 18 kmUredi

Prvenstvo   Zlato   Srebro   Bron
18 km
1925 Johannisbad   Otakar Nemecky   František Donth   Josef Erleback
1927 Cortina d'Ampezzo   John Lindgren   František Donth   Viktor Schneider
17 km
1929 Zakopane   Veli Saarinen   Anselm Knuuttila   Hjalmar Bergström
1930 Oslo   Arne Rustadstuen   Trygve Brodahl   Tauno Lappalainen
18 km
1931 Oberhof   Johan Grøttumsbråten   Kristian Hovde   Nils Svärd
1933 Innsbruck   Nils-Joel Englund   Hjalmar Bergström   Väinö Liikkanen
1934 Sollefteå   Sulo Nurmela   Veli Saarinen   Martti Lappalainen
1935 Vysoké Tatry   Klaes Karppinen   Oddbjørn Hagen   Olaf Hoffsbakken
1937 Chamonix   Lars Bergendahl   Kalle Jalkanen   Pekka Niemi
1938 Lahti   Pauli Pitkänen   Alfred Dahlqvist   Kalle Jalkanen
1939 Zakopane   Juho 'Jussi' Kurikkala   Klaes Karppinen   Carl Pahlin
1950 Lake Placid   Karl-Erik Åström   Enar Josefsson   Arnljot Nyaas
15 km
1954 Falun   Veikko Hakulinen   Arvo Viitanen   August Kiuru
1958 Lahti   Veikko Hakulinen   Pavel Kolčin   Anatoly Šeljuhin
1962 Zakopane   Assar Rönnlund   Harald Grønningen   Einar Østby
1966 Oslo   Gjermund Eggen   Ole Ellefsæter   Odd Martinsen
1970 Vysoké Tatry   Lars-Göran Åslund   Odd Martinsen   Fjodor Simašev
1974 Falun   Magne Myrmo   Gerhard Grimmer   Vasilij Ročev
1978 Lahti   Josef Łuszczek   Jevgenij Beljajev   Juha Mieto
1982 Oslo   Oddvar Brå   Aleksander Zavijalov   Harri Kirvesniemi
1985 Seefeld   Kari Härkönen   Thomas Wassberg   Maurilio De Zolt
1987 Oberstdorf   Marco Albarello   Thomas Wassberg   Mihail Devjatjarov
1989 Lahti prosto   Gunde Svan   Torgny Mogren   Lars Håland
1989 Lahti klasično   Harri Kirvesniemi   Pål Gunnar Mikkelsplass   Vegard Ulvang
1991 Val di Fiemme   Bjørn Dæhlie   Gunde Svan   Vladimir Smirnov
2001 Lahti   Per Elofsson   Mathias Fredriksson   Odd-Bjørn Hjelmeset
2003 Val di Fiemme   Axel Teichmann   Jaak Mae   Frode Estil
2005 Oberstdorf   Pietro Piller Cottrer   Fulvio Valbusa   Tore Ruud Hofstad
2007 Saporo   Lars Berger   Leanid Karneyenka   Tobias Angerer
2009 Liberec   Andrus Veerpalu   Lukáš Bauer   Matti Heikkinen
2011 Oslo   Matti Heikkinen   Eldar Rønning   Martin Johnsrud Sundby
2013 Val di Fiemme   Petter Northug   Johan Olsson   Tord Asle Gjerdalen
2015 Falun   Johan Olsson   Maurice Manificat   Anders Gløersen
2017 Lahti   Iivo Niskanen   Martin Johnsrud Sundby   Niklas Dyrhaug
2019 Seefeld   Martin Johnsrud Sundby   Aleksander Bessmertnih   Iivo Niskanen
2021 Oberstdorf   Hans Christer Holund   Simen Hegstad Krüger   Harald Østberg Amundsen

50 kmUredi

Prvenstvo   Zlato   Srebro   Bron
1925 Johannisbad   Frantisek Donth   Frantisek Häckel   Antonin Ettrich
1926 Lahti   Matti Raivio   Tauno Lappalainen   Olav Kjelbotn
1927 Cortina d'Ampezzo   John Lindgren   John Wikström   Frantisek Donth
1929 Zakopane   Anselm Knuuttila   Veli Saarinen   Olle Hansson
1930 Oslo   Sven Utterström   Arne Rustadstuen   Adiel Paananen
1931 Oberhof   Ole Stenen   Martin Peder Vangli   Karl Lindberg
1933 Innsbruck   Veli Saarinen   Sven Utterström   Hjalmar Bergström
1934 Sollefteå   Elis Wiklund   Nils-Joel Englund   Olli Remes
1935 Vysoké Tatry   Nils-Joel Englund   Klaes Karppinen   Trygve Brodahl
1937 Chamonix   Pekka Niemi   Klaes Karppinen   Vincenzo Demetz
1938 Lahti   Kalle Jalkanen   Alvar Rantalahti   Lars Bergendahl
1939 Zakopane   Lars Bergendahl   Klaes Karppinen   Oscar Gjøslien
1950 Lake Placid   Gunnar Eriksson   Enar Josefsson   Nils Karlsson
1954 Falun   Vladimir Kuzin   Veikko Hakulinen   Arvo Viitanen
1958 Lahti   Sixten Jernberg   Veikko Hakulinen   Arvo Viitanen
1962 Zakopane   Sixten Jernberg   Assar Rönnlund   Kalevi Hämäläinen
1966 Oslo   Gjermund Eggen   Arto Tiainen   Eero Mäntyranta
1970 Vysoké Tatry   Kalevi Oikarainen   Vjačeslav Vedenin   Gerhard Grimmer
1974 Falun   Gerhard Grimmer   Stanislav Henych   Thomas Magnusson
1978 Lahti   Sven-Åke Lundbäck   Jevgenij Beljajev   Jean-Paul Pierrat
1982 Oslo   Thomas Wassberg   Jurij Burlakov   Lars-Erik Eriksen
1985 Seefeld   Gunde Svan   Maurilio De Zolt   Ove Aunli
1987 Oberstdorf   Maurilio De Zolt   Thomas Wassberg   Torgny Mogren
1989 Lahti   Gunde Svan   Torgny Mogren   Aleksej Prokurorov
1991 Val di Fiemme   Torgny Mogren   Gunde Svan   Maurilio De Zolt
1993 Falun   Torgny Mogren   Hervé Balland   Bjørn Dæhlie
1995 Thunder Bay   Silvio Fauner   Bjørn Dæhlie   Vladimir Smirnov
1997 Trondheim   Mika Myllylä   Erling Jevne   Bjørn Dæhlie
1999 Ramsau   Mika Myllylä   Andrus Veerpalu   Mikhail Botvinov
2001 Lahti   Johann Mühlegg   René Sommerfeldt   Sergej Krijanin
2003 Val di Fiemme   Martin Koukal   Anders Södergren   Jörgen Brink
2005 Oberstdorf   Frode Estil   Anders Aukland   Odd-Bjørn Hjelmeset
2007 Saporo   Odd-Bjørn Hjelmeset   Frode Estil   Jens Filbrich
2009 Liberec   Petter Northug   Maksim Vilegžanin   Tobias Angerer
2011 Oslo   Petter Northug   Maksim Vilegžanin   Tord Asle Gjerdalen
2013 Val di Fiemme   Johan Olsson   Dario Cologna   Aleksej Poltoranin
2015 Falun   Petter Northug   Lukáš Bauer   Johan Olsson
2017 Lahti   Alex Harvey   Sergej Ustjugov   Matti Heikkinen
2019 Seefeld   Hans Christer Holund   Aleksander Bolšunov   Sjur Røthe
2021 Oberstdorf   Emil Iversen Aleksander Bolšunov
  Smučarska zveza Rusije
  Simen Hegstad Krüger

30 kmUredi

Prvenstvo   Zlato   Srebro   Bron
1926 Lahti   Matti Raivio   Tauno Lappalainen   Veli Saarinen
1954 Falun   Vladimir Kuzin   Veikko Hakulinen   Martti Lautala
1958 Lahti   Kalevi Hämäläinen   Pavel Kolčin   Sixten Jernberg
1962 Zakopane   Eero Mäntyranta   Janne Stefansson   Giulio de Florian
1966 Oslo   Eero Mäntyranta   Kalevi Laurila   Walter Demel
1970 Vysoké Tatry   Vyacheslav Vedenin   Gerhard Grimmer   Odd Martinsen
1974 Falun   Thomas Magnusson   Juha Mieto   Jan Staszel
1978 Lahti   Sergej Saveljev   Nikolaj Zimjatov   Josef Łuszczek
1982 Oslo   Thomas Eriksson   Lars-Erik Eriksen   Bill Koch
1985 Seefeld   Gunde Svan   Ove Aunli   Harri Kirvesniemi
1987 Oberstdorf   Thomas Wassberg   Aki Karvonen   Christer Majbäck
1989 Lahti   Vladimir Smirnov   Vegard Ulvang   Christer Majbäck
1991 Val di Fiemme   Gunde Svan   Vladimir Smirnov   Vegard Ulvang
1993 Falun   Bjørn Dæhlie   Vegard Ulvang   Vladimir Smirnov
1995 Thunder Bay   Vladimir Smirnov   Bjørn Dæhlie   Aleksej Prokurorov
1997 Trondheim   Aleksej Prokourorov   Bjørn Dæhlie   Thomas Alsgaard
1999 Ramsau   Mika Myllylä   Thomas Alsgaard   Bjørn Dæhlie
2001 Lahti   Andrus Veerpalu   Frode Estil   Mikhail Ivanov
2003 Val di Fiemme   Thomas Alsgaard   Anders Aukland   Frode Estil

Štafeta 4 x 10 kmUredi

Prvenstvo   Zlato   Srebro   Bron
1933 Innsbruck Per Erik Hedlund
Sven Utterström
Nils-Joel Englund
Hjalmar Bergström
  Švedska
František Šimůnek
Vladimír Novák
Antonín Bartoň
Cyril Musil
  Češkoslovaška
Hugo Gstrein
Hermann Gadner
Balthasar Niederkofler
Harald Paumgarten
  Avstrija
1934 Sollefteå Sulo Nurmela
Klaes Karppinen
Martti Lappalainen
Veli Saarinen
  Finska
Walter Motz
Josef Schreiner
Willy Bogner
Herbert Leupold
  Nemčija
Allan Karlsson
Lars Theodor Jonsson
Nils-Joel Englund
Arthur Häggblad
  Švedska
1935 Vysoké Tatry Mikko Husu
Klaes Karppinen
Väinö Liikkanen
Sulo Nurmela
  Finska
Sverre Brodahl
Bjarne Iversen
Olaf Hoffsbakken
Oddbjørn Hagen
  Norveška
Halvar Moritz
Erik August Larsson
Martin Matsbo
Nils-Joel Englund
  Švedska
1937 Chamonix Annar Ryen
Oskar Fredriksen
Sigurd Røen
Lars Bergendahl
  Norveška
Pekka Niemi
Klaes Karppinen
Juho 'Jussi' Kurikkala
Kalle Jalkanen
  Finska
Giulio Gerardi
Aristide Compagnoni
Silvio Confortola
Vincenzo Demetz
  Italija
1938 Lahti Juho 'Jussi' Kurikkala
Martti Lauronen
Pauli Pitkänen
Klaes Karppinen
  Finska
Ragnar Ringstad
Olav Økern
Arne Larsen
Lars Bergendahl
  Norveška
Sven Hansson
Donald Johansson
Sigurd Nilsson
Martin Matsbo
  Švedska
1939 Zakopane Pauli Pitkänen
Olavi Alakulppi
Eino Olkinuora
Klaes Karppinen
  Finska
Alvar Hägglund
Selm Stenvall
John Westbergh
Carl Pahlin
  Švedska
Aristide Compagnoni
Severino Compagnoni
Gottfredo Baur
Alberto Jammeron
  Italija
1950 Lake Placid Nils Täpp
Karl-Erik Åström
Martin Lundström
Enar Josefsson
  Švedska
Heikki Hasu
Viljo Vellonen
Paavo Lonkila
August Kiuru
  Finska
Martin Stokken
Eilert Dahl
Kristian Bjørn
Henry Hermansen
  Norveška
1954 Falun August Kiuru
Tapio Mäkelä
Arvo Viitanen
Veikko Hakulinen
  Finska
Nikolaj Kozlov
Fjodor Terentjev
Aleksej Kuznecov
Vladimir Kuzin
  Sovjetska zveza
Sune Larsson
Sixten Jernberg
Arthur Olsson
Per-Erik Larsson
  Švedska
1958 Lahti Sixten Jernberg
Lennart Larsson
Sture Grahn
Per-Erik Larsson
  Švedska
Fjodor Terentjev
Nikolaj Anikin
Anatolij Šeljuhin
Pavel Kolčin
  Sovjetska zveza
Kalevi Hämäläinen
Arto Tiainen
Arvo Viitanen
Veikko Hakulinen
  Finska
1962 Zakopane Lars Olsson
Sture Grahn
Sixten Jernberg
Assar Rönnlund
  Švedska
Väinö Huhtala
Kalevi Laurila
Pentti Pesonen
Eero Mäntyranta
  Finska
Ivan Utrobin
Pavel Kolčin
Aleksej Kuznecov
Genadij Vaganov
  Sovjetska zveza
1966 Oslo Odd Martinsen
Harald Grønningen
Ole Ellefsæter
Gjermund Eggen
  Norveška
Kalevi Oikarainen
Hannu Taipale
Kalevi Laurila
Eero Mäntyranta
  Finska
Giulio de Florian
Franco Nones
Gianfranco Stella
Franco Manfroi
  Italija
1970 Vysoké Tatry Vladimir Voronkov
Valerij Tarakanov
Fjodor Simašev
Vjačeslav Vedenin
  Sovjetska zveza
Gerd Hessler
Axel Lesser
Gerhard Grimmer
Gert-Dietmar Klause
  Vzhodna Nemčija
Ove Lestander
Jan Halvarsson
Ingvar Sandström
Lars-Göran Åslund
  Švedska
1974 Falun Gerd Hessler
Dieter Meinel
Gerhard Grimmer
Gert-Dietmar Klause
  Vzhodna Nemčija
Ivan Garanin
Fjodor Simašev
Vasilij Rotčev
Jurij Skobov
  Sovjetska zveza
Magne Myrmo
Odd Martinsen
Ivar Formo
Oddvar Brå
  Norveška
1978 Lahti Sven-Åke Lundbäck
Christer Johansson
Tommy Limby
Thomas Magnusson
  Švedska
Esko Lähtevänoja
Juha Mieto
Pertti Teurajärvi
Matti Pitkänen
  Finska
Lars-Erik Eriksen
Ove Aunli
Ivar Formo
Oddvar Brå
  Norveška
1982 Oslo Lars Erik Eriksen
Ove Aunli
Pål Gunnar Mikkelsplass
Oddvar Brå
  Norveška
Vladimir Nikitin
Aleksander Batjuk
Jurij Burlakov
Aleksander Zavijalov
  Sovjetska zveza
Kari Härkönen
Aki Karvonen
Harri Kirvesniemi
Juha Mieto
  Finska
Uwe Bellmann
Uwe Winsch
Stefan Schicker
Frank Schröder
  Vzhodna Nemčija
1985 Seefeld Arild Monsen
Pål Gunnar Mikkelsplass
Tor Håkon Holte
Ove Aunli
  Norveška
Marco Albarello
Giorgio Vanzetta
Maurilio De Zolt
Giuseppe Ploner
  Italija
Erik Östlund
Thomas Wassberg
Thomas Eriksson
Gunde Svan
  Švedska
1987 Oberstdorf Erik Östlund
Gunde Svan
Thomas Wassberg
Torgny Mogren
  Švedska
Aleksander Batjuk
Vladimir Smirnov
Mihail Devjatjarov
Vladimir Sakhnov
  Sovjetska zveza
Ove Aunli
Vegard Ulvang
Pål Gunnar Mikkelsplass
Terje Langli
  Norveška
1989 Lahti Christer Majbäck
Gunde Svan
Lars Håland
Torgny Mogren
  Švedska
Aki Karvonen
Harri Kirvesniemi
Kari Ristanen
Jari Räsänen
  Finska
Ladislav Švanda
Martin Petrášek
Radim Nyč
Václav Korunka
  Češkoslovaška
1991 Val di Fiemme Øyvind Skaanes
Terje Langli
Vegard Ulvang
Bjørn Dæhlie
  Norveška
Thomas Eriksson
Christer Majbäck
Gunde Svan
Torgny Mogren
  Švedska
Mika Kuusisto
Harri Kirvesniemi
Jari Isometsä
Jari Räsänen
  Finska
1993 Falun Sture Sivertsen
Vegard Ulvang
Terje Langli
Bjørn Dæhlie
  Norveška
Maurilio De Zolt
Marco Albarello
Giorgio Vanzetta
Silvio Fauner
  Italija
Andrej Kirilov
Igor Badamčin
Aleksej Prokurorov
Mihail Botvinov
  Rusija
1995 Thunder Bay Sture Sivertsen
Erling Jevne
Bjørn Dæhlie
Thomas Alsgaard
  Norveška
Karri Hietamäki
Harri Kirvesniemi
Jari Räsänen
Jari Isometsä
  Finska
Fulvio Valbusa
Marco Albarello
Fabio Maj
Silvio Fauner
  Italija
1997 Trondheim Sture Sivertsen
Erling Jevne
Bjørn Dæhlie
Thomas Alsgaard
  Norveška
Harri Kirvesniemi
Mika Myllylä
Jari Räsänen
Jari Isometsä
  Finska
Giorgio Di Centa
Silvio Fauner
Pietro Piller Cottrer
Fulvio Valbusa
  Italija
1999 Ramsau Markus Gandler
Alois Stadlober
Mikhail Botvinov
Christian Hoffmann
  Avstrija
Espen Bjervig
Erling Jevne
Bjørn Dæhlie
Thomas Alsgaard
  Norveška
Giorgio Di Centa
Fabio Maj
Fulvio Valbusa
Silvio Fauner
  Italija
2001 Lahti Frode Estil
Odd-Bjørn Hjelmeset
Thomas Alsgaard
Tor Arne Hetland
  Norveška
Urban Lindgren
Mathias Fredriksson
Magnus Ingesson
Per Elofsson
  Švedska
Jens Filbrich
Andreas Schlütter
Ron Spanuth
René Sommerfeldt
  Nemčija
2003 Val di Fiemme Anders Aukland
Frode Estil
Tore Ruud Hofstad
Thomas Alsgaard
  Norveška
Jens Filbrich
Andreas Schlütter
René Sommerfeldt
Axel Teichmann
  Nemčija
Anders Södergren
Per Elofsson
Mathias Fredriksson
Jörgen Brink
  Švedska
2005 Oberstdorf Odd-Bjørn Hjelmeset
Frode Estil
Lars Berger
Tore Ruud Hofstad
  Norveška
Jens Filbrich
Andreas Schlütter
Tobias Angerer
Axel Teichmann
  Nemčija
Nikolaj Pankratov
Vasilij Rotčev
Jevgenij Dementijev
Nikolaj Bolšakov
  Rusija
2007 Saporo Eldar Rønning
Odd-Bjørn Hjelmeset
Lars Berger
Petter Northug
  Norveška
Nikolaj Pankratov
Vasilij Rotčev
Aleksander Legkov
Jevgenij Dementijev
  Rusija
Martin Larsson
Mathias Fredriksson
Marcus Hellner
Anders Södergren
  Švedska
2009 Liberec Eldar Rønning
Odd-Bjørn Hjelmeset
Tore Ruud Hofstad
Petter Northug
  Norveška
Jens Filbrich
Tobias Angerer
Franz Göring
Axel Teichmann
  Nemčija
Matti Heikkinen
Sami Jauhojärvi
Teemu Kattilakoski
Ville Nousiainen
  Finska
2011 Oslo Martin Johnsrud Sundby
Eldar Rønning
Tord Asle Gjerdalen
Petter Northug
  Norveška
Daniel Rickardsson
Johan Olsson
Anders Södergren
Marcus Hellner
  Švedska
Jens Filbrich
Axel Teichmann
Franz Göring
Tobias Angerer
  Nemčija
2013 Val di Fiemme Tord Asle Gjerdalen
Eldar Rønning
Sjur Røthe
Petter Northug
  Norveška
Daniel Richardsson
Johan Olsson
Marcus Hellner
Calle Halfvarsson
  Švedska
Jevgenij Belov
Maksim Vilegžanin
Aleksander Legkov
Sergej Ustjugov
  Rusija
2015 Falun Niklas Dyrhaug
Didrik Tønseth
Anders Gloeersen
Petter Northug
  Norveška
Daniel Richardsson
Johan Olsson
Marcus Hellner
Calle Halfvarsson
  Švedska
Jean-Marc Gaillard
Maurice Manificat
Robin Duvillard
Adrien Backscheider
  Francija
2017 Lahti Didrik Tønseth
Niklas Dyrhaug
Martin Johnsrud Sundby
Finn Hågen Krogh
  Norveška
Andrej Larkov
Aleksander Bessmertnih
Aleksej Červotkin
Sergej Ustjugov
  Rusija
Daniel Richardsson
Johan Olsson
Marcus Hellner
Calle Halfvarsson
  Švedska
2019 Seefeld Emil Iversen
Martin Johnsrud Sundby
Sjur Røthe
Johannes Høsflot Klæbo
  Norveška
Andrej Larkov
Aleksander Bessmertnih
Aleksander Bolšunov
Sergej Ustjugov
  Rusija
Adrien Backscheider
Maurice Manificat
Clément Parisse
Richard Jouve
  Francija
2021 Oberstdorf Pål Golberg
Emil Iversen
Hans Christer Holund
Johannes Høsflot Klæbo
  Norveška
Aleksej Červotkin
Ivan Jakimuškin
Artem Malcev
Aleksander Bolšunov
  Smučarska zveza Rusije
Hugo Lapalus
Maurice Manificat
Clément Parisse
Jules Lapierre
  Francija

10 kmUredi

Prvenstvo   Zlato   Srebro   Bron
1991 Val di Fiemme   Terje Langli   Christer Majbäck   Torgny Mogren
1993 Falun   Sture Sivertsen   Vladimir Smirnov   Vegard Ulvang
1995 Thunder Bay   Vladimir Smirnov   Bjørn Dæhlie   Mika Myllylä
1997 Trondheim   Bjørn Dæhlie   Aleksej Prokurorov   Mika Myllylä
1999 Ramsau   Mika Myllylä   Alois Stadlober   Odd-Bjørn Hjelmeset

Dvojno zasledovanjeUredi

Prvenstvo   Zlato   Srebro   Bron
10 km klasično + 15 km prosto.
1993 Falun   Bjørn Dæhlie   Vladimir Smirnov   Silvio Fauner
1995 Thunder Bay   Vladimir Smirnov   Silvio Fauner   Jari Isometsä
1997 Trondheim   Bjørn Dæhlie   Mika Myllylä   Aleksej Prokurorov
1999 Ramsau   Thomas Alsgaard   Mika Myllylä   Fulvio Valbusa
10 km klasično + 10 km prosto.
2001 Lahti   Per Elofsson   Johann Mühlegg   Vitalij Denisov
2003 Val di Fiemme   Per Elofsson   Tore Ruud Hofstad   Jörgen Brink
15 km klasično + 15 km prosto
2005 Oberstdorf   Vincent Vittoz   Giorgio Di Centa   Frode Estil
2007 Saporo   Axel Teichmann   Tobias Angerer   Pietro Piller Cottrer
2009 Liberec   Petter Northug   Anders Södergren   Giorgio di Centa
2011 Oslo   Petter Northug   Maksim Vilegžanin   Ilia Chernousov
2013 Val di Flemme   Dario Cologna   Martin Johnsrud Sundby   Sjur Røthe
2015 Falun   Maksim Vilegžanin   Dario Cologna   Alex Harvey
2017 Lahti   Sergej Ustjugov   Martin Johnsrud Sundby   Finn Hågen Krogh
2019 Seefeld   Sjur Røthe   Aleksander Bolšunov   Martin Johnsrud Sundby
2021 Oberstdorf Aleksander Bolšunov
  Smučarska zveza Rusije
  Simen Hegstad Krüger   Hans Christer Holund

Posamični šprintUredi

Prvenstvo   Zlato   Srebro   Bron
2001 Lahti   Tor Arne Hetland   Cristian Zorzi   Håvard Solbakken
2003 Val di Fiemme   Thobias Fredriksson   Håvard Bjerkeli   Tor Arne Hetland
2005 Oberstdorf   Vasilij Rotčev   Tor Arne Hetland   Thobias Fredriksson
2007 Saporo   Jens Arne Svartedal   Mats Larsson   Eldar Rønning
2009 Liberec   Ola Vigen Hattestad   Johan Kjølstad   Nikolaj Morilov
2011 Oslo   Marcus Hellner   Petter Northug   Emil Jönsson
2013 Val di Fiemme   Nikita Krijukov   Petter Northug   Alex Harvey
2015 Falun   Petter Northug   Alex Harvey   Ola Vigen Hattestad
2017 Lahti   Federico Pellegrino   Sergej Ustjugov   Johannes Høsflot Klæbo
2019 Seefeld   Johannes Høsflot Klæbo   Federico Pellegrino   Gleb Retivykh
2021 Oberstdorf   Johannes Høsflot Klæbo   Erik Valnes   Håvard Solås Taugbøl

Ekipni šprintUredi

Prvenstvo   Zlato   Srebro   Bron
2005 Oberstdorf Tore Ruud Hofstad
Tor Arne Hetland
  Norveška
Jens Filbrich
Axel Teichmann
  Nemčija
Dušan Kožíšek
Martin Koukal
  Češka
2007 Saporo Renato Pasini
Cristian Zorzi
  Italija
Nikolay Morilov
Vasili Rotchev
  Rusija
Milan Šperl
Dušan Kožíšek
  Češka
2009 Liberec Ola Vigen Hattestad
Johan Kjølstad
  Norveška
Tobias Angerer
Axel Teichmann
  Nemčija
Sami Jauhojärvi
Ville Nousiainen
  Finska
2011 Oslo Devon Kershaw
Alex Harvey
  Kanada
Petter Northug
Ola Vigen Hattestad
  Norveška
Aleksander Panžinski
Nikita Krijukov
  Rusija
2013 Val di Flemme Aleksej Petuhov
Nikita Krijukov
  Rusija
Marcus Hellner
Emil Jönsson
  Švedska
Nikolaj Čebotko
Aleksej Poltoranin
  Kazahstan
2015 Falun Finn Hågen Krogh
Petter Northug
  Norveška
Aleksej Petuhov
Nikita Krijukov
  Rusija
Dietmar Nöckler
Federico Pellegrino
  Italija
2017 Lahti Nikita Krijukov
Sergej Ustjugov
  Rusija
Dietmar Nöckler
Federico Pellegrino
  Italija
Sami Jauhojärvi
Iivo Niskanen
  Finska
2019 Seefeld Emil Iversen
Johannes Høsflot Klæbo
  Norveška
Gleb Retivih
Aleksander Bolšunov
  Rusija
Francesco De Fabiani
Federico Pellegrino
  Italija
2021 Oberstdorf Erik Valnes
Johannes Høsflot Klæbo
  Norveška
Ristomatti Hakola
Joni Mäki
  Finska
Aleksander Bolšunov
Gleb Retivih
  Smučarska zveza Rusije

Medalje po državahUredi

RankDržavZlatoSrebroBronSkupaj
1  Norveška624047149
2  Švedska38292895
3  Finska30302989
4  Rusija7151234
5  Sovjetska zveza713727
6  Italija691631
7  Kazahstan3249
8  Nemčija28616
9  Češkoslovaška25411
10  Nemška demokratična republika2327
11  Estonija2204
12  Kanada2125
13  Francija1247
14  Češka1225
15  Smučarska zveza Rusije1214
16   Švica1203
17  Avstrija1124
18  Španija1102
19  Poljska1023
20  Belorusija0101
21  ZDA0011
  Zvezna republika Nemčija0011
Skupaj držav: 22170168170508

Dobitnice medaljUredi

10 kmUredi

Prvenstvo   Zlato   Srebro   Bron
1954 Falun   Ljubov Kozireva   Siiri Rantanen   Mirja Hietamies
1958 Lahti   Alevtina Kolčina   Ljubov Kozireva   Siiri Rantanen
1962 Zakopane   Alevtina Kolčina   Marija Gusakova   Radija Jerosjina
1966 Oslo   Klavdija Bojarskih   Alevtina Kolčina   Toini Gustafsson
1970 Vysoké Tatry   Alevtina Oljunina   Marjatta Kajosmaa   Galina Kulakova
1974 Falun   Galina Kulakova   Barbara Petzold   Helena Takalo
1978 Lahti   Zinaida Amosova   Raisa Smetanina   Hilkka Riihivuori
1982 Oslo   Berit Aunli   Hilkka Riihivuori   Květa Jeriová
1985 Seefeld   Anette Bøe   Marja-Liisa Kirvesniemi   Grete Ingeborg Nykkelmo
1987 Oberstdorf   Anne Jahren   Marjo Matikainen   Britt Pettersen
1989 Lahti klasično   Marja-Liisa Kirvesniemi   Pirkko Määttä   Marjo Matikainen
1989 Lahti prosto   Jelena Välbe   Marjo Matikainen   Tamara Tihonova
1991 Val di Fiemme   Jelena Välbe   Marie-Helene Westin   Tamara Tihonova
2001 Lahti   Bente Skari   Olga Danilova   Larisa Lazutina
2003 Val di Fiemme   Bente Skari   Kristina Šmigun   Hilde Gjermundshaug Pedersen
2005 Oberstdorf   Kateřina Neumannová   Julija Čepalova   Marit Bjørgen
2007 Saporo   Kateřina Neumannová   Olga Zavijalova   Arianna Follis
2009 Liberec   Aino-Kaisa Saarinen   Marianna Longa   Justyna Kowalczyk
2011 Oslo   Marit Bjørgen   Justyna Kowalczyk   Aino-Kaisa Saarinen
2013 Val di Fiemme   Therese Johaug   Marit Bjørgen   Julija Čekaleva
2015 Falun   Charlotte Kalla   Jessie Diggins   Caitlin Compton Gregg
2017 Lahti   Marit Bjørgen   Charlotte Kalla   Astrid Uhrenholdt Jacobsen
2019 Seefeld   Therese Johaug   Frida Karlsson   Ingvild Flugstad Østberg
2021 Oberstdorf   Therese Johaug   Frida Karlsson   Ebba Andersson

Štafeta 3/4 x 5 kmUredi

Prvenstvo   Zlato   Srebro   Bron
štafeta 3x5 km
1954 Falun Ljubov Kozireva
Margarita Maslennikova
Valentina Tsaryova
  Sovjetska zveza
Sirkka Polkunen
Mirja Hietamies
Siiri Rantanen
  Finska
Anna-Lisa Eriksson
Märta Nordberg
Sonja Edström
  Švedska
1958 Lahti Radia Yeroshina
Alevtina Kolčina
Ljubov Kozireva
  Sovjetska zveza
Toini Mikkola-Pöysti
Pirkko Korkee
Siiri Rantanen
  Finska
Märta Nordberg
Inna Johansson
Sonja Edström
  Švedska
1962 Zakopane Lyubov Baranova
Marija Gusakova
Alevtina Kolčina
  Sovjetska zveza
Barbro Martinsson
Britt Strandberg
Toini Gustafsson
  Švedska
Siiri Rantanen
Eeva Ruoppa
Mirja Lehtonen
  Finska
1966 Oslo Klavdija Bojarskih
Rita Ačkina
Alevtina Kolčina
  Sovjetska zveza
Ingrid Wigernæs
Inger Aufles
Berit Mørdre
  Norveška
Barbro Martinsson
Britt Strandberg
Toini Gustafsson
  Švedska
1970 Vysoké Tatry Nina Fjodorova
Galina Kulakova
Alevtina Oljunina
  Sovjetska zveza
Gabriele Haupt
Renata Fischer
Anna Unger
  Nemška demokratična republika
Senja Pusula
Helena Takalo
Marjatta Kajosmaa
  Finska
štafeta 4x5 km
1974 Falun Nina Fjodorova
Nina Seljunina
Raisa Smetanina
Galina Kulakova
  Sovjetska zveza
Sigrun Krause
Petra Hinze
Barbara Petzold
Veronika Schmidt
  Vzhodna Nemčija
Alena Bartošová
Gabriela Sekajová
Miroslava Jaškovská
Blanka Paulů
  Češkoslovaška
1978 Lahti Taina Impiö
Marja-Liisa Hämäläinen
Hilkka Riihivuori
Helena Takalo
  Finska
Marlies Rostock
Birgit Schreiber
Barbara Petzold
Christel Meinel
  Vzhodna Nemčija
Nina Ročeva
Zinaida Amosova
Raisa Smetanina
Galina Kulakova
  Sovjetska zveza
1982 Oslo Anette Bøe
Inger Helene Nybråten
Berit Aunli
Britt Pettersen
  Norveška
Lyubov Lyadova
Lyubov Sabolotskaya
Raisa Smetanina
Galina Kulakova
  Sovjetska zveza
Petra Sölter
Carola Anding
Barbara Petzold
Veronika Hesse
  Vzhodna Nemčija
1985 Seefeld Tamara Tikhonova
Raisa Smetanina
Liliya Vasilchenko
Anfisa Romanova
  Sovjetska zveza
Anette Bøe
Anne Jahren
Grete Ingeborg Nykkelmo
Berit Aunli
  Norveška
Manuela Drescher
Gaby Nestler
Antje Misersky
Ute Noack
  Vzhodna Nemčija
1987 Oberstdorf Antonina Ordina
Nina Gavriljuk
Larisa Ptistyna
Anfisa Reztsova
  Sovjetska zveza
Marianne Dahlmo
Nina Skeime
Anne Jahren
Anette Bøe
  Norveška
Magdalena Wallin
Karin Lamberg-Skog
Annika Dahlmann
Marie-Helene Westin
  Švedska
1989 Lahti Pirkko Määttä
Marja-Liisa Kirvesniemi
Jaana Savolainen
Marjo Matikainen
  Finska
Julija Shamshurina
Raisa Smetanina
Tamara Tikhonova
Jelena Välbe
  Sovjetska zveza
Inger Helene Nybråten
Anne Jahren
Nina Skeime
Marianne Dahlmo
  Norveška
1991 Val di Fiemme Ljubov Jegorova
Raisa Smetanina
Tamara Tikhonova
Jelena Välbe
  Sovjetska zveza
Bice Vanzetta
Manuela Di Centa
Gabriella Paruzzi
Stefania Belmondo
  Italija
Solveig Pedersen
Inger Helene Nybråten
Elin Nilsen
Trude Dybendahl
  Norveška
1993 Falun Jelena Välbe
Larisa Lazutina
Nina Gavriljuk
Ljubov Jegorova
  Rusija
Gabriella Paruzzi
Bice Vanzetta
Manuela Di Centa
Stefania Belmondo
  Italija
Trude Dybendahl
Inger Helene Nybråten
Anita Moen
Elin Nilsen
  Norveška
1995 Thunder Bay Olga Danilova
Jelena Välbe
Larisa Lazutina
Nina Gavriljuk
  Rusija
Marit Mikkelsplass
Inger Helene Nybråten
Elin Nilsen
Anita Moen-Guidon
  Norveška
Anna Frithioff
Marie-Helene Westin
Antonina Ordina
Anette Fanqvist
  Švedska
1997 Trondheim Olga Danilova
Larisa Lazutina
Nina Gavriljuk
Jelena Välbe
  Rusija
Bente Martinsen
Marit Mikkelsplass
Elin Nilsen
Trude Dybendahl Hartz
  Norveška
Riikka Sirviö
Tuulikki Pyykkönen
Kati Pulkkinen
Satu Salonen
  Finska
1999 Ramsau Olga Danilova
Larisa Lazutina
Anfisa Rezcova
Nina Gavriljuk
  Rusija
Sabina Valbusa
Gabriella Paruzzi
Antonella Confortola
Stefania Belmondo
  Italija
Viola Bauer
Ramona Roth
Evi Sachenbacher
Sigrid Wille
  Nemčija
2001 Lahti Olga Danilova
Larisa Lazutina
Julija Čepalova
Nina Gavriljuk
  Rusija
Anita Moen
Bente Skari
Elin Nilsen
Hilde Gjermundshaug Pedersen
  Norveška
Gabriella Paruzzi
Sabina Valbusa
Stefania Belmondo
Cristina Paluselli
  Italija
2003 Val di Fiemme Manuela Henkel
Viola Bauer
Claudia Künzel
Evi Sachenbacher
  Nemčija
Anita Moen
Marit Bjørgen
Hilde Gjermundshaug Pedersen
Vibeke Skofterud
  Norveška
Natalija Korosteljova
Olga Zavijalova
Jelena Burukina
Nina Gavriljuk
  Rusija
2005 Oberstdorf Vibeke Skofterud
Hilde Gjermundshaug Pedersen
Kristin Størmer Steira
Marit Bjørgen
  Norveška
Larisa Kurkina
Natalija Baranova-Masolkina
Jevgenija Medvedeva-Arbuzova
Julija Čepalova
  Rusija
Gabriella Paruzzi
Antonella Confortola
Sabina Valbusa
Arianna Follis
  Italija
2007 Saporo Virpi Kuitunen
Aino-Kaisa Saarinen
Riitta-Liisa Roponen
Pirjo Manninen
  Finska
Stefanie Böhler
Viola Bauer
Claudia Künzel-Nystad
Evi Sachenbacher-Stehle
  Nemčija
Vibeke Skofterud
Marit Bjørgen
Kristin Størmer Steira
Astrid Jacobsen
  Norveška
2009 Liberec Pirjo Muranen
Virpi Kuitunen
Riitta-Liisa Roponen
Aino-Kaisa Saarinen
  Finska
Katrin Zeller
Evi Sachenbacher-Stehle
Miriam Gössner
Claudia Künzel-Nystad
  Nemčija
Lina Andersson
Britta Norgren
Anna Haag
Charlotte Kalla
  Švedska
2011 Oslo Vibeke Skofterud
Therese Johaug
Kristin Størmer Steira
Marit Bjørgen
  Norveška
Ida Ingemarsdotter
Anna Haag
Britta Johansson Norgren
Charlotte Kalla
  Švedska
Pirjo Muranen
Aino-Kaisa Saarinen
Riitta-Liisa Roponen
Krista Lähteenmäki
  Finska
2013 Val di Fiemme Heidi Weng
Therese Johaug
Kristin Størmer Steira
Marit Bjørgen
  Norveška
Ida Ingemarsdotter
Emma Wikén
Anna Haag
Charlotte Kalla
  Švedska
Julija Ivanova
Alija Iksanova
Marija Gusčina
Julija Čekaleva
  Rusija
2015 Falun Heidi Weng
Therese Johaug
Astrid Uhrenholdt Jacobsen
Marit Bjørgen
  Norveška
Sofia Bleckur
Charlotte Kalla
Maria Rydqvist
Stina Nilsson
  Švedska
Aino-Kaisa Saarinen
Kerttu Niskanen
Riitta-Liisa Roponen
Krista Pärmäkoski
  Finska
2017 Lahti Maiken Caspersen Falla
Heidi Weng
Astrid Uhrenholdt Jacobsen
Marit Bjørgen
  Norveška
Anna Haag
Charlotte Kalla
Ebba Andersson
Stina Nilsson
  Švedska
Aino-Kaisa Saarinen
Kerttu Niskanen
Laura Mononen
Krista Pärmäkoski
  Finska
2019 Seefeld Ebba Andersson
Frida Karlsson
Charlotte Kalla
Stina Nilsson
  Švedska
Heidi Weng
Ingvild Flugstad Østberg
Astrid Uhrenholdt Jacobsen
Therese Johaug
  Norveška
Julija Belorukova
Anastazija Sedova
Ana Nečajevska
Natalija Neprjajeva
  Rusija
2021 Oberstdorf Tiril Udnes Weng
Heidi Weng
Therese Johaug
Helene Marie Fossesholm
  Norveška
Jana Kirpičenko
Julija Stupak
Tatjana Sorina
Natalija Neprjajeva
  Smučarska zveza Rusije
Jasmi Joensuu
Johanna Matintalo
Riitta-Liisa Roponen
Krista Pärmäkoski
  Finska

5 kmUredi

Prvenstvo   Zlato   Srebro   Bron
1962 Zakopane   Alevtina Kolčina   Ljubov Baranova   Marija Gusakova
1966 Oslo   Alevtina Kolčina   Klavdija Bojarskih   Rita Ackina
1970 Vysoké Tatry   Galina Kulakova   Galina Piljušenko   Nina Fjodorova
1974 Falun   Galina Kulakova   Blanka Paulů   Raisa Smetanina
1978 Lahti   Helena Takalo   Hilkka Riihivuori   Raisa Smetanina
1982 Oslo   Berit Aunli   Hilkka Riihivuori   Britt Pettersen
1985 Seefeld   Anette Bøe   Marja-Liisa Hämäläinen   Grete Ingeborg Nykkelmo
1987 Oberstdorf   Marjo Matikainen   Anfisa Rezcova   Evi Kratzer
1991 Val di Fiemme   Trude Dybendahl   Marja-Liisa Kirvesniemi   Manuela Di Centa
1993 Falun   Larisa Lazutina   Ljubov Jegorova   Trude Dibendahl
1995 Thunder Bay   Larisa Lazutina   Nina Gavriljuk   Manuela Di Centa
1997 Trondheim   Jelena Välbe   Stefania Belmondo   Olga Danilova
1999 Ramsau   Bente Martinsen   Olga Danilova   Kateřina Neumannová

20 km in 30 kmUredi

Prvenstvo   Zlato   Srebro   Bron
20 km
1978 Lahti   Zinaida Amosova   Raisa Smetanina   Helena Takalo
1980 Falun   Veronika Hesse   Galina Kulakova   Raisa Smetanina
1982 Oslo   Raisa Smetanina   Berit Aunli   Hilkka Riihivuori
1985 Seefeld   Grete Ingeborg Nykkelmo   Britt Pettersen   Anette Bøe
30 km
1987 Oberstdorf   Marie-Helene Westin   Anfisa Rezcova   Larisa Ptistina
1989 Lahti   Jelena Välbe   Larisa Lazutina   Marjo Matikainen
1991 Val di Fiemme   Ljubov Jegorova   Jelena Välbe   Manuela Di Centa
1993 Falun   Stefania Belmondo   Manuela Di Centa   Ljubov Jegorova
1995 Thunder Bay   Jelena Välbe   Manuela Di Centa   Antonina Ordina
1997 Trondheim   Jelena Välbe   Stefania Belmondo   Marit Mikkelsplass
1999 Ramsau   Larisa Lazutina   Olga Danilova   Kristina Šmigun
2003 Val di Fiemme   Olga Zavyalova   Jelena Buruhina   Kristina Šmigun
2005 Oberstdorf   Marit Bjørgen   Virpi Kuitunen   Natalija Baranova-Masolkina
2007 Saporo   Virpi Kuitunen   Kristin Størmer Steira   Therese Johaug
2009 Liberec   Justyna Kowalczyk   Jevgenija Medvedeva-Arbuzova   Valentina Ševčenko
2011 Oslo   Therese Johaug   Marit Bjørgen   Justyna Kowalczyk
2013 Val di Fiemme   Marit Bjørgen   Justyna Kowalczyk   Therese Johaug
2015 Falun   Therese Johaug   Marit Bjørgen   Charlotte Kalla
2017 Lahti   Marit Bjørgen   Heidi Weng   Astrid Uhrenholdt Jacobsen
2019 Seefeld   Therese Johaug   Ingvild Flugstad Østberg   Frida Karlsson
2021 Oberstdorf   Therese Johaug   Heidi Weng   Frida Karlsson

15 kmUredi

Prvenstvo   Zlato   Srebro   Bron
1989 Lahti   Marjo Matikainen   Marja-Liisa Kirvesniemi   Pirkko Määttä
1991 Val di Fiemme   Jelena Välbe   Trude Dybendahl   Stefania Belmondo
1993 Falun   Jelena Välbe   Marja-Liisa Kirvesniemi   Marjut Rolig
1995 Thunder Bay   Larisa Lazutina   Jelena Välbe   Inger Helene Nybråten
1997 Trondheim   Jelena Välbe   Stefania Belmondo   Kateřina Neumannová
1999 Ramsau   Stefania Belmondo   Kristina Šmigun   Maria Theurl
2001 Lahti   Bente Skari   Olga Danilova   Kaisa Varis
2003 Val di Fiemme   Bente Skari   Kristina Šmigun   Olga Zavijalova

Dvojno zasledovanjeUredi

Prvenstvo   Zlato   Srebro   Bron
5 km klasično + 10 km prosto.
1993 Falun   Stefania Belmondo   Larisa Lazutina   Ljubov Jegorova
1995 Thunder Bay   Larisa Lazutina   Nina Gavriljuk   Olga Danilova
1997 Trondheim   Jelena Välbe
  Stefania Belmondo
  Nina Gavriljuk
1999 Ramsau   Stefania Belmondo   Nina Gavriljuk   Irina Terelia Taranenko
5 km klasično + 5 km prosto.
2001 Lahti