Svetovni pokal v alpskem smučanju 2004

Svetovni pokal v alpskem smučanju 2004 je osemintrideseta sezona Svetovnega pokala v alpskem smučanju Mednarodne smučarske organizacije, ki je potekal med 25. oktobrom 2003 in 14. marcem 2004. Skupna zmagovalca svetovnega pokala sta postala Anja Pärson in Hermann Maier.

KoledarUredi

MoškiUredi

Datum Prizorišče Država Disc. Zmagovalec Drugouvrščeni Tretjeuvrščeni
26. oktober 2003 Sölden   Avstrija VS   Bode Miller   Frédéric Covili   Joël Chenal
22. november 2003 Park City   ZDA VS   Bode Miller   Andreas Schifferer   Hans Knauß
23. november 2003 SL   Kalle Palander   Rainer Schönfelder   Manfred Pranger
29. november 2003 Lake Louise   Kanada SM   Michael Walchhofer   Erik Guay   Antoine Dénériaz
30. november 2003 SVS   Hermann Maier   Michael Walchhofer   Stephan Eberharter
5. december 2003 Beaver Creek   ZDA SM   Daron Rahlves   Stephan Eberharter
  Bjarne Solbakken
6. december 2003 SM   Hermann Maier   Hans Knauß   Andreas Schifferer
7. december 2003 SVS   Bjarne Solbakken   Hermann Maier   Hans Knauß
14. december 2003 Alta Badia   Italija VS   Kalle Palander   Davide Simoncelli   Frédéric Covili
15. december 2003 Madonna di Campiglio   Italija SL   Ivica Kostelić   Giorgio Rocca   Manfred Pranger
19. december 2003 Val Gardena   Italija SVS   Lasse Kjus   Stephan Eberharter   Hermann Maier
20. december 2003 SM   Antoine Dénériaz   Michael Walchhofer   Hans Knauß
21. december 2003 Alta Badia   Italija VS   Davide Simoncelli   Kalle Palander   Bode Miller
3. januar 2004 Flachau   Avstrija VS   Benjamin Raich   Massimiliano Blardone   Bjarne Solbakken
4. januar 2004 SL   Kalle Palander   Manfred Pranger   Giorgio Rocca
10. januar 2004 Chamonix   Francija SM   Stephan Eberharter   Lasse Kjus   Michael Walchhofer
11. januar 2004 SL   Giorgio Rocca   Pierrick Bourgeat   Bode Miller
11. januar 2004 KB   Bode Miller   Benjamin Raich   Lasse Kjus
18. januar 2004 Wengen   Švica SL   Benjamin Raich   Rainer Schönfelder   Ivica Kostelić
22. januar 2004 Kitzbühel   Avstrija SM   Lasse Kjus   Stephan Eberharter   Daron Rahlves
23. januar 2004 SVS   Daron Rahlves   Hermann Maier   Michael Walchhofer
24. januar 2004 SM   Stephan Eberharter   Daron Rahlves   Ambrosi Hoffmann
25. januar 2004 SL   Kalle Palander   Thomas Grandi   Rainer Schönfelder
25. januar 2004 KB   Bode Miller   Benjamin Raich   Lasse Kjus
27. januar 2004 Schladming   Avstrija SL   Benjamin Raich   Manfred Mölgg   Kalle Palander
30. januar 2004 Garmisch-Partenkirchen   Nemčija SM   Didier Cuche   Daron Rahlves   Stephan Eberharter
31. januar 2004 SM   Stephan Eberharter   Fritz Strobl   Alessandro Fattori
1. februar 2004 SVS   Hermann Maier   Pierre-Emmanuel Dalcin   Tobias Grünenfelder
7. februar 2004 Adelboden   Švica VS   Kalle Palander   Massimiliano Blardone   Christoph Gruber
  Heinz Schilchegger
8. februar 2004 SL   Rainer Schönfelder   Bode Miller   Benjamin Raich
14. februar 2004 Sankt Anton am Arlberg   Avstrija SM   Hermann Maier   Stephan Eberharter   Hans Grugger
15. februar 2004 SL   Bode Miller   Kalle Palander   Mario Matt
28. februar 2004 Kranjska Gora   Slovenija VS   Bode Miller   Alberto Schieppati   Alexander Ploner
29. februar 2004 SL   Truls Ove Karlsen   Tom Stiansen   Mario Matt
6. marec 2004 Kvitfjell   Norveška SM   Stephan Eberharter   Fritz Strobl   Antoine Dénériaz
7. marec 2004 SVS   Daron Rahlves   Bjarne Solbakken   Hermann Maier
10. marec 2004 Sestriere   Italija SM   Daron Rahlves   Fritz Strobl   Stephan Eberharter
11. marec 2004 SVS   Hermann Maier   Stephan Eberharter   Christoph Gruber
12. marec 2004 VS odpovedano
14. marec 2004 SL   Kalle Palander   Rainer Schönfelder   Manfred Pranger

ŽenskeUredi

Datum Prizorišče Država Disc. Zmagovalka Drugouvrščena Tretjeuvrščena
25. oktober 2003 Sölden   Avstrija VS   Martina Ertl   Anja Pärson   María José Rienda
28. november 2003 Park City   ZDA VS   Anja Pärson   Nicole Hosp   Denise Karbon
29. november 2003 SL   Anja Pärson   Sonja Nef   Marlies Schild
5. december 2003 Lake Louise   Kanada SM   Carole Montillet   Hilde Gerg   Kirsten Clark
6. december 2003 SM   Carole Montillet   Michaela Dorfmeister   Renate Götschl
7. december 2003 SVS   Renate Götschl   Michaela Dorfmeister   Hilde Gerg
13. december 2003 Alta Badia   Italija VS   Denise Karbon   Nicole Hosp   Elisabeth Görgl
16. december 2003 Madonna di Campiglio   Italija SL   Anja Pärson   Laure Pequegnot   Nicole Hosp
17. december 2003 SL   Nicole Hosp   Anja Pärson   Marlies Schild
20. december 2003 St. Moritz   Švica SM   Renate Götschl   Hilde Gerg   Maria Riesch
27. december 2003 Lienz   Avstrija VS   Nicole Hosp   Renate Götschl   Kirsten Clark
28. december 2003 SL   Anja Pärson   Nicole Hosp   Monika Bergmann
4. januar 2004 Megève   Francija SVS   Alexandra Meissnitzer   Renate Götschl   Michaela Dorfmeister
5. januar 2004 SL   Anja Pärson   Marlies Schild   Monika Bergmann
  Martina Ertl
10. januar 2004 Veysonnaz   Švica SM   Renate Götschl   Michaela Dorfmeister
  Hilde Gerg
11. januar 2004 SVS   Hilde Gerg   Michaela Dorfmeister   Silvia Berger
14. januar 2004 Cortina d'Ampezzo   Italija SVS   Geneviève Simard   Maria Riesch   Hilde Gerg
16. januar 2004 SVS   Renate Götschl   Martina Ertl   Hilde Gerg
17. januar 2004 SM   Hilde Gerg   Renate Götschl   Carole Montillet
18. januar 2004 SM   Carole Montillet   Renate Götschl   Lindsey Vonn
24. januar 2004 Maribor   Slovenija VS   Anja Pärson   Michaela Dorfmeister   María José Rienda
25. januar 2004 SL   Anja Pärson   Marlies Schild   Nicole Hosp
30. januar 2004 Haus   Avstrija SM   Maria Riesch   Isolde Kostner   Renate Götschl
31. januar 2004 SM   Isolde Kostner   Renate Götschl   Fränzi Aufdenblatten
1. februar 2004 SVS   Carole Montillet
  Maria Riesch
  Michaela Dorfmeister
7. februar 2004 Zwiesel   Nemčija VS   Anja Pärson   Tina Maze   Renate Götschl
8. februar 2004 SL   Anja Pärson   Monika Bergmann   Veronika Zuzulová
21. februar 2004 Åre   Švedska SVS   Renate Götschl   Carole Montillet   Brigitte Obermoser
22. februar 2004 VS   Anja Pärson   María José Rienda   Elisabeth Görgl
28. februar 2004 Levi   Finska SL   Tanja Poutiainen   Elisabeth Görgl   Maria Riesch
29. februar 2004 SL   Maria Riesch   Elisabeth Görgl   Martina Ertl
10. marec 2004 Sestriere   Italija SM   Renate Götschl   Sylviane Berthod   Isolde Kostner
11. marec 2004 SVS   Nadia Styger   Maria Riesch   Michaela Dorfmeister
13. marec 2004 SL   Marlies Schild   Sarah Schleper   Tanja Poutiainen
14. marec 2004 VS   Anja Pärson   Denise Karbon   Alexandra Meissnitzer

Moški seštevkiUredi

Skupni seštevekUredi

Uvr. Smučar Država Točke
1 Hermann Maier   Avstrija 1265
2 Stephan Eberharter   Avstrija 1223
3 Benjamin Raich   Avstrija 1139
4 Bode Miller   ZDA 1134
5 Daron Rahlves   ZDA 1004
6 Kalle Palander   Finska 944
7 Michael Walchhofer   Avstrija 828
8 Lasse Kjus   Norveška 824
9 Hans Knauß   Avstrija 796
10 Rainer Schönfelder   Avstrija 727

Smukaški seštevekUredi

Uvr. Smučar Država Točke 4  6  7  12  16  20  22  26  27  31  35  37 
1 Stephan Eberharter   Avstrija 831 9 80 22 40 100 80 100 60 100 80 100 60
2 Daron Rahlves   ZDA 627 13 100 50 36 16 60 80 80 18 24 50 100
3 Hermann Maier   Avstrija 537 29 45 100 45 20 50 29 45 45 100 29 -
4 Fritz Strobl   Avstrija 512 14 5 29 50 40 29 26 50 80 29 80 80
5 Michael Walchhofer   Avstrija 503 100 50 40 80 60 15 45 - 15 40 13 45
6 Hans Knauß   Avstrija 421 45 - 80 60 14 45 50 26 16 40 45 -
7 Antoine Dénériaz   Francija 367 60 7 - 100 26 18 15 26 7 16 60 32
8 Ambrosi Hoffmann   Švica 317 32 6 9 14 5 40 60 32 13 20 36 50
9 Lasse Kjus   Norveška 316 40 40 18 14 80 100 24 - - - - -
Didier Cuche   Švica 316 - 11 - 20 26 14 36 100 29 26 32 22

Superveleslalomski seštevekUredi

Uvr. Smučar Država Točke 5  8  11  21  28  36  38 
1 Hermann Maier   Avstrija 580 100 80 60 80 100 60 100
2 Daron Rahlves   ZDA 340 26 22 50 100 20 100 22
3 Stephan Eberharter   Avstrija 312 60 12 80 29 29 22 80
4 Bjarne Solbakken   Norveška 298 36 100 22 13 18 80 29
5 Michael Walchhofer   Avstrija 243 80 - 26 60 - 45 32
6 Hans Knauß   Avstrija 237 7 60 50 16 24 40 40
7 Lasse Kjus   Norveška 230 45 40 100 45 - - -
8 Benjamin Raich   Avstrija 215 50 24 32 9 - 50 50
9 Andreas Schifferer   Avstrija 212 - 36 20 50 50 32 24
10 Didier Cuche   Švica 211 - 45 36 32 40 18 40

Veleslalomski seštevekUredi

Uvr. Smučar Država Točke 1  2  9  13  14  29  33 
1 Bode Miller   ZDA 410 100 100 50 60 - - 100
2 Kalle Palander   Finska 349 24 45 100 80 - 100 -
3 Massimiliano Blardone   Italija 266 16 40 - 50 80 80 -
4 Benjamin Raich   Avstrija 255 45 18 26 45 100 7 14
5 Davide Simoncelli   Italija 238 - - 80 100 36 9 13
6 Heinz Schilchegger   Avstrija 210 40 24 22 16 32 60 16
7 Frédéric Covili   Francija 190 80 50 60 - - - -
8 Joël Chenal   Francija 187 60 14 13 26 5 45 24
9 Andreas Schifferer   Avstrija 186 29 80 32 11 22 - 12
10 Christoph Gruber   Avstrija 181 - 7 24 - 50 60 40

Slalomski seštevekUredi

Uvr. Smučar Država Točke 3  10  15  17  19  23  25  30  32  34  39 
1 Rainer Schönfelder   Avstrija 630 80 40 - 50 80 60 45 100 50 45 80
2 Kalle Palander   Finska 595 100 - 100 15 - 100 60 - 80 40 100
3 Benjamin Raich   Avstrija 468 29 50 50 13 100 40 100 60 - - 26
4 Giorgio Rocca   Italija 429 50 80 60 100 - 20 - 32 36 29 22
5 Bode Miller   ZDA 376 - - - 60 - 50 50 80 100 - 36
6 Mario Matt   Avstrija 352 20 20 - 22 40 40 - 50 60 60 40
7 Manfred Pranger   Avstrija 347 60 60 80 40 - - 36 - 11 - 60
8 Truls Ove Karlsen   Norveška 262 18 - 7 - 20 32 13 - 40 100 32
9 Manfred Mölgg   Italija 236 - 45 45 18 - 12 80 - 36 - -
10 Thomas Grandi   Kanada 221 - 12 18 15 45 80 - - 26 9 16
11 Akira Sasaki   Japonska 216 22 - - 29 - - 14 36 20 50 45
Tom Stiansen   Norveška 216 32 13 20 - 8 - - 26 8 80 29
13 Silvan Zurbriggen   Švica 210 36 24 26 2 29 45 - - 18 10 20
14 Ivica Kostelić   Hrvaška 195 - 100 - 9 60 26 - - - - -

Kombinacijski seštevekUredi

Uvr. Smučar Država Točke 18  24 
1 Bode Miller   ZDA 200 100 100
2 Benjamin Raich   Avstrija 160 80 80
3 Lasse Kjus   Norveška 120 60 60
4 Pierrick Bourgeat   Francija 90 50 40
5 Michael Walchhofer   Avstrija 82 32 50
6 Aksel Lund Svindal   Norveška 77 45 32
7 Silvan Zurbriggen   Švica 74 29 45
8 Ondřej Bank   Češka 42 18 24
9 Andrej Šporn   Slovenija 40 40 -
10 Ambrosi Hoffmann   Švica 38 16 22
Hermann Maier   Avstrija 38 20 18
Didier Cuche   Švica 38 22 16

Ženski seštevkiUredi

Skupni seštevekUredi

Uvr. Smučarka Država Točke
1 Anja Pärson   Švedska 1561
2 Renate Götschl   Avstrija 1344
3 Maria Riesch   Nemčija 977
4 Hilde Gerg   Nemčija 962
5 Carole Montillet   Francija 957
6 Michaela Dorfmeister   Avstrija 943
7 Martina Ertl   Nemčija 770
8 Alexandra Meissnitzer   Avstrija 734
9 Tanja Poutiainen   Finska 669
10 Elisabeth Görgl   Avstrija 654

Smukaški seštevekUredi

Uvr. Smučarka Država Točke 4  5  10  15  19  20  23  24  32 
1 Renate Götschl   Avstrija 680 20 60 100 100 80 80 60 80 100
2 Hilde Gerg   Nemčija 546 80 45 80 80 100 50 50 32 29
3 Carole Montillet   Francija 492 100 100 36 20 60 100 36 16 24
4 Isolde Kostner   Italija 348 2 24 2 18 36 26 80 100 60
5 Michaela Dorfmeister   Avstrija 334 13 80 32 80 50 32 29 18 -
6 Sylviane Berthod   Švica 300 50 3 29 36 26 18 22 36 80
7 Maria Riesch   Nemčija 283 32 29 60 2 24 14 100 - 22
8 Nadia Styger   Švica 252 1 20 50 24 32 40 40 13 32
9 Kirsten Clark   ZDA 228 60 18 15 50 40 45 - - -
10 Alexandra Meissnitzer   Avstrija 225 36 40 24 40 - 24 14 11 36

Superveleslalomski seštevekUredi

Uvr. Smučarka Država Točke 6  13  16  17  18  25  28  33 
1 Renate Götschl   Avstrija 467 100 80 - 36 100 15 100 36
2 Carole Montillet   Francija 402 32 50 45 45 50 100 80 -
3 Michaela Dorfmeister   Avstrija 391 80 60 80 6 13 60 32 60
4 Hilde Gerg   Nemčija 390 60 45 100 60 60 20 - 45
5 Maria Riesch   Nemčija 338 22 - 20 80 36 100 - 80
6 Nadia Styger   Švica 292 45 - 32 40 26 13 36 100
7 Alexandra Meissnitzer   Avstrija 267 3 100 36 22 32 45 - 29
8 Silvia Berger   Avstrija 219 8 24 60 9 16 12 40 50
9 Mélanie Suchet   Švica 207 10 36 10 26 40 40 45 -
10 Brigitte Obermoser   Avstrija 195 - 8 26 14 5 50 60 32
11 Caroline Lalive   ZDA 178 16 26 24 50 22 44 29 -
12 Geneviève Simard   Kanada 177 6 1 40 100 - 18 12 -

Veleslalomski seštevekUredi

Uvr. Smučarka Država Točke 1  2  7  11  21  26  29  35 
1 Anja Pärson   Švedska 630 80 100 50 - 100 100 100 100
2 Denise Karbon   Italija 343 24 60 100 - 11 18 50 80
3 María José Rienda Contreras   Španija 339 60 36 - 40 60 13 80 50
4 Elisabeth Görgl   Avstrija 293 20 45 60 - 32 36 60 40
5 Tanja Poutiainen   Finska 279 45 9 40 45 36 40 32 32
6 Nicole Hosp   Avstrija 260 - 80 80 100 - - - -
7 Alexandra Meissnitzer   Avstrija 242 32 40 29 26 26 29 - 60
8 Tina Maze   Slovenija 234 50 2 26 29 7 80 18 32
9 Martina Ertl   Nemčija 230 100 32 - 50 - - 24 24
10 Michaela Dorfmeister   Avstrija 218 4 5 15 24 80 50 14 26

Slalomski seštevekUredi

Uvr. Smučarka Država Točke 3  8  9  12  14  22  27  30  31  34 
1 Anja Pärson   Švedska 770 100 100 80 100 100 100 100 50 - 40
2 Marlies Schild   Avstrija 447 60 36 60 9 80 80 - - 22 100
3 Monika Bergmann-Schmuderer   Nemčija 437 - 20 45 60 60 50 80 32 45 45
4 Tanja Poutiainen   Finska 390 36 32 40 29 8 45 - 100 40 60
5 Elisabeth Görgl   Avstrija 339 - 9 50 - 36 16 36 80 80 32
6 Nicole Hosp   Avstrija 306 - 60 100 80 6 60 - - - -
7 Martina Ertl   Nemčija 299 45 29 32 24 60 - 9 40 60 -
8 Kristina Koznick   ZDA 297 26 45 29 - 40 14 26 45 50 22
9 Maria Riesch   Nemčija 245 - 5 10 - 20 - - 60 100 50
10 Šárka Záhrobská   Češka 244 40 18 16 - 32 - 45 40 29 24

Pokal narodovUredi

SkupnoUredi

Uvr. Država Točke
01   Avstrija 16799
02   Italija 04925
03   Švica 04810
04   ZDA 04481
05   Nemčija 04056
06   Francija 03780
07   Norveška 03280
08   Švedska 03128
09   Finska 01782
10   Kanada 01552
11   Slovenija 00872
12   Hrvaška 00433
13   Španija 00339
14   Češka 00319
15   Japonska 00252
16   Združeno kraljestvo 00225
17   Lihtenštajn 00211
18   Slovaška 00192
19   Monako 00026
  Rusija
21   Andora 00012
22   Avstralija 00010
23   Belgija 00003

MoškiUredi

Uvr. Država Točke
01   Avstrija 10403
02   Italija 03021
03   Švica 02626
04   Norveška 02569
05   ZDA 02540
06   Francija 01658
07   Finska 01076
08   Švedska 00914
09   Kanada 00657
10   Slovenija 00600
11   Nemčija 00326
12   Hrvaška 00271
13   Japonska 00216
14   Lihtenštajn 00190
15   Združeno kraljestvo 00086
16   Češka 00042
17   Rusija 00026
18   Andora 00012
19   Avstralija 00010

ŽenskeUredi

Uvr. Država Točke
01   Avstrija 6396
02   Nemčija 3730
03   Švedska 2214
04   Švica 2184
05   Francija 2122
06   ZDA 1941
07   Italija 1904
08   Kanada 0895
09   Norveška 0711
10   Finska 0706
11   Španija 00339
12   Češka 00277
13   Slovenija 00272
14   Slovaška 00192
15   Hrvaška 00162
16   Združeno kraljestvo 00139
17   Japonska 00036
18   Monako 00026
19   Lihtenštajn 00021
20   Belgija 00003

ViriUredi